gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

ıspanaklı börek hazır yufkadan ıspanaklı börek hazir yufkadan ispanakli pırasalı yufka böreği Kızlar bu böreği yaptım ve yerken neredeyse parmaklarımızı yiyecektik. Mutlaka deneyin hem pratik hem de çok nefis.

Malzemeler:

5 adet yufka
    1 adet yumurta
    1–1,5 su bardağı yoğurt
    Yarım su bardağı sıvıyağ

İç malzemesi için:
    500–750 gr. ıspanak
    1 orta boy soğan
    Sıvıyağ
    Tuz
    kırmızı ve karabiber

Yapılışı:

Ispanaklar iyice yıkanır ve çok küçük olmayacak şekilde doğranır. Soğan yemeklik doğranır, geniş bir tava ya da tencereye alınarak tuzda eklenerek, pembeleşene kadar kavrulur. Ispanaklar eklenerek ağır ateşte suyunu salana kadar pişirilir.?
    Fırın tepsisine pişirme kâğıdı koyulur ve üzerine 1 adet yufka tepsiden taşacak şekilde serilir. Yumurta, yoğurt ve sıvıyağ iyice çırpılır, bir kısmı yufkanın üzerini kaplayacak şekilde fırça ya da çatal yardımı ile sürülür. 2. yufka büzüştürülerek yufkanın üzerine serpilir ve yoğurtlu karışım tekrar sürülür. 3. kat yufka serilir ve üzerine ıspanaklı iç güzelce dağıtılır. 4. kat yufka üzerine büzüştürülerek verilir ve yoğurtlu karışımdan sürülür. 5. yufka serilir böreğin yanlarından taşan yufka böreğin üzerine kapatılır kalan yoğurtlu iç sürülür ve 180 derece önceden ısıtılmış fırında güzelce kızarana kadar pişirilir.

Afiyet Olsun!!!

2. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    ama çok şahane görünüyor hayalim yaaa acıktım şimdiiii benn:( teşekkürler tatlım...

Hazır Yufkadan Ispanaklı Börek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patlıcan içli yufka böreği

Patlıcan içli yufka böreği

Malzemeler 2 adet patlıcan(çok ufak küpler halinde doğranmış) 1 baş soğan(rendelenmiş) 1 adet domates rendesi 2 çorba kaşığı kavrulmuş kıyma Tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 kilo hazır yufka(5 adet) 4 çorba kaşığı yoğurt 1 yumurta bir su bardağı sıvı yağ İstenirse:birer çay kaşığı susam ve çörekotu Yapılışı Yarım bardak sıvı yağ tavaya konarak orta ateşte soğanlar iyice pembeleşene...
  2. hazır yufka mantısı tarifi

hazır yufka mantısı tarifi

hazır yufka mantısı Malzemeler: 4 adet yufka 350gr. Kıyma 2 adet soğanın rendesi tuz, karabiber, kırmızı tozbiber yarım su bardağı sıvı yağ Sosu için; 1 litre et suyu 1 çay bardağı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 500gr yoğurt 3-4 diş sarımsak tuz Yapılışı: İç malzemesini hazırlamak için: kıyma,soğan rendesi, tuz ve biberiyeler, bir kabın içinde...
  3. tavuklu yufka böreği

tavuklu yufka böreği

tavuklu yufka böreği tavuklu bezelyeli yufka böreği bezelyeli börek börek yufkalı Malzemeler 3 adet yufka Haşlanmış tavuk bezelye Havuç yoğurt tereyağı Tavuğu haşlıyorum ve küçük küçük parçalara ayırıyorum. Haşlama suyu ile fırın tepsisine yaydığım 1.yufkayı ıslatıyorum.kenarlarını katlıyorum ki tepsinin şeklini alıyor. 2. ve 3. yufkayı da ıslatıp üst üste koyup fırında kızartıyorum. Kızaran...
  4. Mercimekli Yufka Böreği

Mercimekli Yufka Böreği

mercimekli yufka böreği =Malzemeler= Süre:40 dk - 4 Kişilik - 3 adet hazır yufka - 1/2 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek - 2 adet yumurta - Yarım su bardağı süt - 10 yemek kaşığı sıvı yağ - 2 orta boy kuru soğan - 1 tatlı kaşığı tuz - 1 çay kaşığı karabiber =hazırlanışı= Önce içini hazırlayın. İnce doğranmış soğanı 5 yemek kaşığı sıvı yağda pembeleştirerek haşlanmış mercimek,...
  5. Ispanaklı Nişastalı Börek

Ispanaklı Nişastalı Börek

börek tarifleri yufkalı börek tarifleri nişastalı nişastalı börekler hazır yufkadan bu börek tarifini 2 gün önce bende yaptım gayette güzel oldu, tavsiye de ederim.. MALZEMELER 2 hazır yufka 1/2 paket mısır nişastası 1/2 kg ıspanak 1 büyük kuru soğan 1/2 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağ 2 yumurta tuz karabiber YAPILIŞI iç malzeme – Soğan ve yıkanmış ıspanak sıvıyağda...

Sayfayı Paylaş