gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hazreti isa kıyametten önce inecekmi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

melekler hazreti isa kıyametten önce yeryüzüne inecekmiş nasl inecek bizler görecekmiyiz acaba inince neler olacak elinize bir bilgi varmı paylaşın lutfenn

2. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    değerli misafirimiz sorunuzun cevabına BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

hazreti isa kıyametten önce inecekmi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıyamet kopmadan önce görecekleriniz

Kıyamet kopmadan önce görecekleriniz

Kıyamet kopmadan önce görecekleriniz Beyrutlu alim Nebhani'nin, "Peygamberimizin Mucizeleri" adlı bir kitabıvar. Ba ştan sona Efendimiz (sav) Hazretleri'nin mucizeleri ile mucizeli sözlerinin yer aldığı bu Arapça eserde, kıyamet alametlerini anlatan hadisler de sı ralanmıştır. Bugün sizlere işte bu kıyamet alametlerini anlatan hadislerin meallerinden bir demet sunmak istiyorum....
  2. hazreti isanın hastaları iyileştirme ve ölüleri diriltme duası

hazreti isanın hastaları iyileştirme ve ölüleri diriltme duası

Hazreti İsa ölüleri, Ya hayy'u Ya Kayyum esması ile diriltiyormuş bu duanın tam olarak açıklaması yada uzun şekli var mı arkadaşlarım. Seyrediyordum ama hızlı geçince tam olarak anlayamadım. İstiyorum ki uzun metin olsun ve tek tek sine sine inceleyip okuyayım. Teşekkür ediyorum.
  3. Hz. İsa kıyametten önce yeryüzüne inecek mi?

Hz. İsa kıyametten önce yeryüzüne inecek mi?

Hz. isa kıyametten önce inecekmi Hz. İsa hakkında Hz. İsa ile ilgili gerçekler ve kıyamet Hz. İsa kıyamet mehdi hakkında Kıyamet ve öncesinde olacak alametler biz müslümanlar için her zaman merak edilen,araştırılan ve tartışılan konular olmuştur.İlerleyen zamanda karşımıza çıkan olaylar bizleri düşünmeye ve araştırmaya daha fazla sevk ediyor.İşte melekler kafanıza takılabilecek konulardan...
  4. Hazreti İsaya niçin Ruhullah deniyor?

Hazreti İsaya niçin Ruhullah deniyor?

Sual: Hristiyanlar, (Kur’anda da, İsa’ya Allah’tan ruh üflendiği, yani Ruhullah olduğu yazılıdır) diyerek, Hazret-i İsa’nın Kur’ana göre de tanrı veya oğlu olduğunu söylüyorlar. Hazret-i İsa’ya niye (Ruhullah)deniyor? CEVAP Hazret-i İsa gibi, Hazret-i Âdem’e, hattâ herkese ruh üflenmiştir. Bir âyet meali: (Yarattığı her şeyi güzel yaratan, insanı başlangıçta çamurdan, sonra onun soyunu bir...
  5. Hazreti İsa öldürüldü mü yoksa göğe mi kaldırıldı?

Hazreti İsa öldürüldü mü yoksa göğe mi kaldırıldı?

İsa aleyhisselam öldürülmedi, göğe kaldırıldı. Allahü teâlâ, Nuh aleyhisselamı tufandan, İbrahim aleyhisselamı ateşten kurtardığı gibi, İsa aleyhisselamı da, yahudilerin elinden kurtarmış, Hazret-i İsa’ya ihanet ederek bulunduğu yeri haber veren, yahudi casusu bir münafığı, Hazret-i İsa’ya benzeterek onu öldürtmüştür. Kur’an-ı kerimde mealen buyuruluyor ki: (Yahudiler, İsa’yı öldürmek için,...

Sayfayı Paylaş