Hazreti İsa'nın Ölüleri dirilten duası neydi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ya nihat hatipoğlu tam anlatıyordu benim bir işim var birazdan bakacam belki o zamana kaçırırım hem uykumda geldi yatmam lazım. Ama meraktan çatlıyacam ben ya, Hazreti İsa'nın ölüleri dirilten bir duası varmış kızlar. Proğramı seyreden bu duayı benimle paylaşabilir mi lütfeeeeen ?

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Ey allahım semada ilah sensin yerde ilah sen ikisinde de senden gayrı ilah yoktur göklerde cabbar olan sensin yerde cabbar olan sensin ikisindede sende de senden gayrı cabbar yok allah göklerde hükümdar olan sensin yerdede hükümdar olan sensin ikisindede senden gayrı hükümdar yok ikisindede senin hükmünden gayrı hüküm yoktur. senin yeryüzündeki saltanatın semadaki saltanatın gibidir sen senin şerefli isimlerinle senden dilekte bulunuyorum hiç şüphe yok ki sen herşeye kadirsin ve sonra ölülere
    Esmay-ı hüsna deyip ölüleri diriltiyormuş allahın izni ile...

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye

Ey allahım semada ilah sensin yerde ilah sen ikisinde de senden gayrı ilah yoktur göklerde cabbar olan sensin yerde cabbar olan sensin ikisindede sende de senden gayrı cabbar yok allah göklerde hükümdar olan sensin yerdede hükümdar olan sensin ikisindede senden gayrı hükümdar yok ikisindede senin hükmünden gayrı hüküm yoktur. senin yeryüzündeki saltanatın semadaki saltanatın gibidir sen senin şerefli isimlenile senden dilekte bulunuyorum hiç şüphe yok ki sen herşeye kadirsin
    senin herşeye gücün yeter
    İsa aleyselam ölüleri
    esmay-ı hüsnadan

ya hayyu
    ya kayyum
    esması ile diriltirdi

Hazreti İsa'nın Ölüleri dirilten duası neydi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hazreti Osman Ve Hizmetçisi

Halife Hz Osman (r.a) görevini ihmal ettiğini düşündüğü hizmetçisine kızarak seslenir ; “Gel bakalım buraya, şu kulağını bir çekeyim de görevini ihmal etmenin cezasını neymiş göresin !..” Hizmetçi ise görevini ihmal etmediği düşüncesindedir. Ama halife’ ye öyle intikal ettirilmiştir. Gelir, Halife’ nin önüne diz çökerek boynunu uzatır. Aslında şevkat, merhamet kaynağı Hz Osman, önüne diz...
  2. benim adım neydi annem!..neydi..mutlakaa okuyun

benim içim acıyo bu insanları görünce derleyip topladım ve sizle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz Vur Beni Cocuk! Benim Evime Kurşun Yağmadı.. Ah Yüreğim Senin Kadar SevdaLı olamadı.. Bense..Yüreğimdeki yıkıntıLarı topluyorum... Sar Yüreğimi Annem Kanıyor..! GözLerim öylesine Fersiz.. Zalim...
  3. Hazreti Ali (r.a)

rüyada mevlanayı görmek rüyada mevlana görmek hz mevlanayı ne anlama gelir mevlana hazretlerini Rüyada Hazreti Ali'yi görmek çok iyi bir rüya olarak yorumlanir. Onu görmek müjde haberidir. Hz. Ali efendimizi görmek, düsmanlara galip gelmeye, dinde kuvvete ve cömertlige isaret eder. Bu rüyayi alim birisi görürse ilminin artmasina da isaret eder. Rüyada Hz.Ali (R.A.)'yi görmek, düsmanlara galip...
  4. Hazreti Mevlana'nın Eserleri

mevlana farsça şiirleri mevlananın eserleri hz mevlananın eserleri hzmevlana nın hz mevlana nın ESERLERİ MESNEVİ Mesnevî, klâsik doğu edebiyatında, bir şiir tarzının adıdır. Sözlük anlamıyla "İkişer, ikişerlik" demektir. Edebiyatta aynı vezinde ve her beyti kendi arasında ayrı ayrı kafiyeli nazım şekillerine Mesnevî adı verilmiştir. Her beytin aynı vezinde fakat ayrı ayrı...
  5. Azrail ve Hazreti Adem

Azrail ve Hz. Adem Şöyle rivayet edilir:Allah Hz. Adem’e hangi gün öleceğini haber verdi.Hz. Adem kendini ölüme hazırladı.Azrail yanına gelince ona şöyle söyledi:Canımı almadan önce bana en güzel amelim olacak bir dua öğret ki onunla Allah’a en iyi şekilde hamd-ü sena edeyim. Azrail şu duayı öğretti: “Şahadet ederim ki bir ve ortağı olmayan Allah’tan başka ilah yoktur.Yine şahadet ederim...
  6. Hazreti İsa'nın ilk cümlesi neydi kızlar

Hazreti Meryem'in doğurduğu ve doğduğunda hazreti İsanın Kullandığı ilk cümle neydi ? Gerçekten Hazreti isa Allahın Oğlumuydu ?
  7. hazreti isanın hastaları iyileştirme ve ölüleri diriltme duası

Hazreti İsa ölüleri, Ya hayy'u Ya Kayyum esması ile diriltiyormuş bu duanın tam olarak açıklaması yada uzun şekli var mı arkadaşlarım. Seyrediyordum ama hızlı geçince tam olarak anlayamadım. İstiyorum ki uzun metin olsun ve tek tek sine sine inceleyip okuyayım. Teşekkür ediyorum.
  8. Günün duası ayırma duası var mı

Melekler sizlerle bugünün duasını paylaşmak istedim hadi hep birlikte amin diyelim Allah'ım! Bizi lutfundan ayırma!Bizi mağfiretinden ayırma!Bizi cehenem ateşinden koru!
  9. Arapça Hatim Duası İsteyenlere Arapça Hatim Duası ve Türkçesi

Arapça Hatim Duası ve Türkçesi Hatim Duası Arapça Daha önce paylaştığımız Türkçe Hatim Duası konumuzun ardından bu sayfamızda da Arapça Hatim Duası ve Türkçesi ile karşınızdayız sevgili melekler :) Okunuşu: “El-hamdü lillâhi Rabbil-‘âlemîn. Vel-‘âkibetü lil-müttekîn. Velâ ‘udvâne illâ ‘alezzalimîn. Ves-salâtü ves-selâmü ‘alâ Rasûlinâ Muhammedin ve ‘âlihî ve sahbihî ecme'în. Rabbenâ...
  10. Hazreti Lokman Peygambermiydi?

Hazret-i Lokman'ın Kur'an-ı kerimde ismi geçtiği halde niçin peygamber olduğunda ihtilaf edilmiştir? CEVAP Kur'an-ı kerimde her ismi geçen peygamber değildir. Lokman aleyhisselamın peygamber olup olmadığını bilmek gerekmez. Eğer gerekseydi, dinimiz açıkça bildirirdi. Hazret-i Lokman, Davud aleyhisselam zamanında yaşadı. Habeşli bir köle iken azat olup yüksek mertebelere kavuştu. Allahü...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. hz isanin duasi

,
  2. hz isanin oluleri dirilten duasi

,
  3. hz isanin oluleri diriltme duasi

,
  4. h.z isa ölüyü diriltirken hayyu kayyum,
  5. ey allahım semada ilah sensin yerde ilah sensin,
  6. ey allahim semada ilah olan sensin,
  7. ey allahım semada ilah sen yerde ilah sensin ikisindede sen. senden gayri ilah yok. gokte cebbar olan sensin yerde cebbar olan sen,
  8. ölüyü dirilten dua