gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Helal - haram

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Helal, yeryüzü nimetlerinin temiz ve hoş olanlarına; her türlü yararlı iş ve faydalı düşünceye; sayılamaz nimete ve insanı esenliğe götüren tavır ve davranışlara, Haram, Allahu Teala'nın ve O'nun Rasülünün (s.a.v.) koyduğu sınırlara; pis ve zararlı nimettlere; zararlı iş ve faydasız düşüncelere; insanı helake götüren tavır ve davranışlara, Helal kazandığını görmek inançsızın imana gelmesine, günahkarın tövbe etmesine, Haram kazandığını görmek dinin koyduğu sınır ve ölçülere ehemmiyet vermemeye delalet eder.

Helal - haram konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşkını helal et!!!

aşkını helal et!!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Helalından kazanmak

Helalından kazanmak

Rüyada helalindan kazanmak, günahkar için tevbeye, inançsiz için Müslüman olmaya bunun aksi, harama ehemmiyet vermemeye isaret eder.
  3. Naşide Göktürk - Helal Olsun

Naşide Göktürk - Helal Olsun

Bu kadar hain olamaz bir insan Bu kadar zalim olamaz Çekipte hanceri kanından acımadan Sevdiğini sırtından vuramaz Helal olsun canım helal olsun Söyle şimdi mutlumusun Helal olsun sana helal olsun Bugünün yarınlarıda var alacağın olsun Sen benim belalım Sen delikanlım Yaşanmamış yarınları karan sevdalım Yüreyimdeki fırtına hadi gelip kopsana Yazdığın son mektupta ölürdün aşkın uğruna[
  4. Helal et a$kim

Helal et a$kim

Ağladığını gördüm düşümde, Gözyaşına uzandım dokunamadım... Bi sigara yaktım ikimize, Dumanıyla birlikte seni çektim içime, Son nefeste haykırdım adını, Seni bulamadım. Ellerim ellerini aradı, Gözlerim gözlerine hasret. Aynı havayı soluduğuz yerlerde dolaştım, İzine rastlayamadım. Şimdi sana son kez yalvarıyorum gel, Hani bırakmıştın ya beni bi ayaz...
  5. En sevilmeyen helal nedir?

En sevilmeyen helal nedir?

dinen boşanma dinen boşanmak nasıl olur dinen boşanma sebepleri nelerdir hepsinin cevabı burada meleklerim...Okullarda ilk öğretilen şeydir çekirdek aile yapısı...Anne baba çocuklar neneler dedeler.. Fakat zaman geçtikçe bu kavram önemini kaybetmekte ve yerini ayrılan eşler mutsuz çocuklar almakta.Maalesef artık 21.yy çağının en derin hastalıklarından biri haline geldi boşanmalar..Evliliğin...

Sayfayı Paylaş