gebe
  1. minerwa

minerwa Forum Okuru

helal olsun damada...!! peki ama neden??

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında minerwa tarafından paylaşıldı.

Helal olsun Damada...!! Peki ama nedeenn?[​IMG][​IMG]
    Evlenmekten vazgeçen damat Boğaz'daki 80 bin YTL'lik davete kimsesizleri çağırdı. Çeşitli yurtlardan 350 yaşlı, genç ve çocuk o gece gönüllerince eğlendi. 10 bin YTL'ye diktirilen gelinlik hayır kurumuna bağışlandı.. Gelinle damat son anda kavga edince Sait Halim Paşa Yalısı'ndaki 80 bin YTL'lik düğüne kimsesizler katıldı.
    Günlerden cumartesi... Yer; İstanbul'un Boğaz'daki en gözde ve en pahalı düğün mekanlarından biri... Saat 19.00'dan itibaren mekana tek tek davetliler gelmeye başlıyor. Kimi yaşlı amcalar koluna girdiği kişiden destek alıyor, kimi çocuklar sağa sola koşturuyor. Görüntü sıradan bir düğünü andırıyor ama ortada ne düğün sahipleri, ne de gelinle damat var. Aslına bakarsanız düğüne gelen konukların da gelinle damadı tanıdığı yok... Davetliler otobüslerle, grup halinde, bir gün önce apar topar davet edildikleri bu mekanın eşsiz manzarasında yemek yiyip eğlenmenin hevesinde. Konukların profilleri de ilginç: yaşlı amcalar, teyzeler, delikanlılar, küçük çocuklar...

NİYE TOPLANDIK?
    Konuklar mekana gelmişler ama neden burada olduklarının farkında değiller. Son derece şık hazırlanmış masalara yerleştikten sonra yaşlı teyzelerden biri bana eğilip soruyor: "Kızım bizi burada niye topladılar?" Ben de zeytinyağlı ve somondan oluşan başlangıç tabağını beklediğimiz esnada Semiha Şakir Huzurevi'nde kalan bu teyzeye durumu izah ediyorum: Cumartesi gecesi düğünü olması planlanan gelinle damat düğüne beş gün kala kavga edip ayrılınca düğün iptal oluyor. Yaklaşık 80 bin YTL tutan ve 400 davetlinin konuk olacağı düğünün iptal olması mekan sahiplerinin düğüne harcanacak paranın 50 bin YTL'sini talep etmesine engel olmuyor. Damadın ailesi düşünüp taşınıyor, "Ha 50 bin YTL vermişim ha 80 bin" diyerek düğün yemeğini iptal etmiyor. Daha orijinal bir fikirle söz konusu yemekle bir hayır işlemeye karar veriyorlar.

ÇOK İYİ OLMUŞ
    İptal edilen düğün yemeğine, İstanbul'un dört bir yanındaki devlete bağlı Darülaceze'deki yaşlılar, kimsesizler yurdu ve yetiştirme yurdundaki gençler, çocuklar davet ediliyor. Tüm bu organizasyon projenin orijinalliğine hayran olan Vali Yardımcısı sayesinde bir günde tamamlanıyor. Darülaceze 350 kişilik grubu bir günde hazır ediyor, otobüsler ayarlanıyor ve gelin ve damatsız düğün tam bir eğlenceye dönüşüyor. Masadaki teyze hikayeyi şaşırarak dinliyor ama aklına geleni de hemen söyleyiveriyor: "Aman iyi olmuş bizde bu vesileyle eğleniyoruz" diyor ve kahkahayı patlatıyor. Düğünü iptal etmeyerek böylesine hayırlı bir işe imza atan damadın ailesinden bir temsilci yemekteydi. Ve davranışının bu tür durumlar başından geçenlere örnek olmasını diledi. Üstelik iptal edilmeyen sadece düğün yemeği değildi, 12 bin YTL verilerek kiralanan orkestrada tam kadro gelinle damat yerine, yeni konuklara hoş vakit geçirtmeye gelmişti, öyle de oldu.

HERKES DANS ETTİ
    Başlangıç tabağının ardından, ıspanaklı krep yendi, üstüne mantarlı dana bonfileyle yemek faslı bitince herkes kendini müziğin ritmine kaptırdı. Hayatında böyle bir mekanda yemek yeme, eğlenme şansı olmayan teyzeler, amcalar, delikanlılar, genç kızlar ve çocuklar hayatlarının en güzel gecelerinden birini yaşadı.

KAYIK İPTAL

Damat tarafının iptal olan düğüne dair orijinal fikirleri bununla sınırlı değildi. Türkiye'nin en ünlü modacılarından birine 10 bin Euro'ya diktirilen gelinlik de bir hayır kurumuna bağışlandı. Gelinlik ihtiyacı olan bir geline verilecek, kullanıldıktan sonra geri alınacak, kuru temizleme yapıldıktan sonra tekrar bir başka ihtiyacı olan geline verilecek. Gecenin sonunda öğrendim ki düğüne dair iptal edilen tek şey: Gelinle damadı mekana taşıyacak Sadabad kayığı olmuş...

Sabah

2. fuşya

fuşya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: helal olsun damada...!! peki ama neden??
    son dakka da olacak iş mi bu ya :(

3. minerwa

minerwa Forum Okuru

Ce: helal olsun damada...!! peki ama neden??

valla nedense ben hiç üzülmedim düğünün iptal edilmesine..daha hayırlı bir davranışa sebep olmuş ne güzel ..:) fena mı işte onlar da gönüllerince eğlenmişler..helal olsun damat sana ;)

helal olsun damada...!! peki ama neden?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güzide Duranınn aşkı bitti peki ama neden bitti ki

Güzide Duranınn aşkı bitti peki ama neden bitti ki

Güzide D.nın aşk hayatı çok iyi gidiyodu.Hatta evlenmeyi bile düşündüler.Ama aşkları niye bitti.Güzide d.nin hal İlker i.na mesaj çekmesi sebeplerden bitanesi.Ünlü maken bu söylentileri yalanladı. Gzide -En yaın arkadsıma bile söyleyemeyeceğim bir nedenden ayrıldık dedi Moris ise -Ayrılmamızın nedeni Güzidenin sürekli gezmek dolaşmak isteğidir dedi Kaynak Vatan Gazetesi
  2. Naşide Göktürk - Helal Olsun

Naşide Göktürk - Helal Olsun

Bu kadar hain olamaz bir insan Bu kadar zalim olamaz Çekipte hanceri kanından acımadan Sevdiğini sırtından vuramaz Helal olsun canım helal olsun Söyle şimdi mutlumusun Helal olsun sana helal olsun Bugünün yarınlarıda var alacağın olsun Sen benim belalım Sen delikanlım Yaşanmamış yarınları karan sevdalım Yüreyimdeki fırtına hadi gelip kopsana Yazdığın son mektupta ölürdün aşkın uğruna[
  3. anlayana helal olsun....

anlayana helal olsun....

Saygıdeğer Hakim Bey.. Saygılarımla size açiklama özgürlügümü kullanarak bazi seyleri bildirmek istiyorum Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz.. Su günlerde askerliğe çağırılacağım. Yasım 24 ve 44 yasında bir dul bayanla evlendim, kendisinin de bir kızı var 25 yasında. Babam ise bu bahsetmis oldugum kizi ile evlendi. Böylelikle Babam, karimin kizi ile evlendigi...
  4. Esnemeden Çıkabilene Helal Olsun

Esnemeden Çıkabilene Helal Olsun

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Gicik olmayana Helal olsun...

Gicik olmayana Helal olsun...

Valla meleklerim, ben Gicik degil Uyuz oldum :D:D:D Bakalim siz neler hissedeceksiniz :D:D:D:D Cikolata.de -

Sayfayı Paylaş