gebe
  1. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Hellim peynir ve Izgara patlıcan karışımı

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında Moss tarafından paylaşıldı.

Hellim peynirine bayılıyorum hele ki ızgarayla birleşince muhteşem :) Tavsiye ederim :)

Malzemeler,
    1 adet patlıcan
    1 yemek kaşığı sıvıyağ
    100 gram hellim peyniri
    Tuz

Hazırlanışı,
    Patlıcanların kabuklarını soymadan halka şeklinde doğrayın.
    Mutfak fırçasını sıvıyağa batırıp patlıcanların her iki tarafını yağlayın.
    Fırının ızgara teline yağlanmış patlıcanları dizin.
    En yüksek sıcaklıkta patlıcanların iki tarafını da çevirerek pişirin.
    Hellim peyniri dilimleyin.
    Izgara teline peynirleri dizin.
    Orta dereceli sıcaklıkta 5 dakika yumuşayana kadar pişirin.
    Servis tabağına patlıcan ve peyniri üst üste dizin.
    Tuzunu serpin.
    Sıcak olarak servis yapın.

Hellim peynir ve Izgara patlıcan karışımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ızgara

ızgara

Kullanılmayan ve pas tutan ızgara cimriliğe, kalp katılığına, Izgarayı temizlemek tövbe etmeye, Izgarada bir şey pişirmek, gizi şeylerin açığa çıkmasına yahut misafire , Kullanılan ve temiz ızgara cömertliğe, zor işlerin kolaylaşmasına delalet eder.Rüyada izgara görmek, kocasinin malinin ziyanina önem vermeyen kadin veya hizmetçi ile tabir olunur. Izgara ile bir sey pisirdigini görmek,...
  2. Hellim peyniri nasıl yapılır?

Hellim peyniri nasıl yapılır?

hellim peyniri nasıl yapılır hellim peyniri nasıl kızartılır pişirilir nasil yapilir yenir Kıbrıs'a özel bir peynir olan hellim peyniri özellikleri yapılışı hakkında sizlere detaylı bilgileri veriyorum. Peynir dünyamızın bu ayki konuğu Kıbrıs’a has hellim peyniri. Kıbrıslıların “karpuzla hellim bulsam hergün yerim” diyecek kadar sevdikleri bu peynirin içine taze nane yaprağı konan çeşidi de...
  3. Hellim peyniri nasıl kızartılır

Hellim peyniri nasıl kızartılır

hellim peyniri nasıl kızartılır hellim peyniri, nereye aittir, nasıl kızartılır, nasıl pişer, nasıl yapılır, tarifleri, yapılışı, kızartma, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Hellim peyniri Kıbrıs'a has bir lezzettir. Kıbrıslı'ların sofrasından eksik etmediği, içersine taze nane yaprağıda koyarak ya da kızartarak yedikleri bir peynir çeşididir Melek'lerim. Kıbrıs Rumlarının...
  4. Acaba Evde hellim peyniri nasıl yapılır

Acaba Evde hellim peyniri nasıl yapılır

Hellim peyniri hiç yediniz mi bilmiyorum ama yemediyseniz mutlaka yemenizi öneriyorum. Bilenler bilir hellim peyniri hem az bulunur hemde biraz maliyet olarak tuzludur yani pahalıdır. Ben Evde hellim peyniri yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum aranızda Evde hellim peyniri nasıl yapılır bilen varsa lütfen yazsın bana
  5. Evde Nasıl Hellim Peyniri Yapılır ?

Evde Nasıl Hellim Peyniri Yapılır ?

Hellim Peyniri yapımı Evde Hellim peyniri nasıl yapılır Sevgili melekler, evde kendi ellerinizle yoğurt mayalayabileceğiniz gibi peynir de yapabilirsiniz. En basit peynir yapımı lordur. Evde lor yapmak için çiğ sütü ocağa koyup içine biraz sirke ekleyerek kaynatmalı ve çökmesini sağlamalısınız. Daha sonra kevgire koyup beklettiğinizde taze lor elde etmiş olursunuz. Ya öylece tüketirsiniz ya...

Sayfayı Paylaş