gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Hem çamaşırlarızı yıkayın hemde tasarruf edin

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

evet arkadaşlar çağımız artık tasarruf çağı oldu biraz dikkatli davranarak duyarlı olarak gelecekteki hayatımızı daha iyi bir şekilde geçirebiliriz özelliklede evlatlarımız için:

Bir deterjan markası, “Sürdürülebilir Gelişme” Raporu ile tüketicileri, “çamaşır yıkama ısısına dik-kat etmeye, gereksiz ön yıkamadan kaçınma-ya ve çamaşır makinesini tam doldurarak ça-lıştırmaya” davet ediyor. Tüketicilerin çamaşıryıkama alışkanlıklarını değiştirmeleri halinde elde edilecek kazanımlar ise şöyle sıralanıyor:
    Ön yıkama yapılmadığı taktirde bir yılda 4 Ömerli Barajı dolusu kadar su tasarruf edilir.
    Çamaşırlar 60 derece yerine daha dü-şük ısıda yıkanırsa, bir yılda 21 günlük elektrikparası tasarruf edilir.
    Çamaşır makineleri tam dolu olarak ça-lıştırılırsa, bir yılda Türkiye’nin 5 yıllık içme su-yu ihtiyacını karşılayacak su elde edilebilir.

Bugün

Hem çamaşırlarızı yıkayın hemde tasarruf edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hem Okudum Hemi de Yazdım

Hem Okudum Hemi de Yazdım

Hem okudum hemi de yazdım Yalan dünya senden bezdim Dağlar koyağını gezdim Yiten yavru bulunur mu Yavru yitmeye görsün bir kez. Bulunmaz. Değil dağların koyağı, ırmakların kaynağı, yaylaların çimeni, ovaların çiçeği, hiç bir şey, hiç bir kişi geri getiremez onu. Ehh ana yüreği bu. Dayanması zor. Dağlara düşüp araması doğal; ne ki giden geri gelmez. Şundan ki, yiten candır. Alıp yerine...
  2. hem zayıflayın hemde herşeyi yiyin

hem zayıflayın hemde herşeyi yiyin

Herşeyi yiyerek hem kilo verip, hem de sağlık kazanabilirsiniz. Bunu yanı sıra günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Günlük 1600 kalori içeren bu diyeti uygularken çikolata, dondurma ve bisküvi ya da tart gibi keyif veren gıdalardan ödün vermiyorsunuz ancak miktara dikkat etmeniz şartıyla. Ayda 1 ile 3 kilo kadar verebilirsiniz. Eğer daha fazla kilo vermek istiyorsanız günlük ekmek...
  3. hem renkli, hem şık, hemde sportif çantalar

hem renkli, hem şık, hemde sportif çantalar

sportif çantalar birbirinden sportif,şık ve renk renk bu çantalara bayılacaksınız.Buyrun yakından bakın;
  4. Hem kulağa hemde göze hitap

Hem kulağa hemde göze hitap

sanatçılarımız genelde sadece sesleri ile değil dans ederek vucütları ile gözümüzde hitap etmeye devam ediyorlar.... BRİTNEY TURNEDE GÖBEK ATTI! YENİ ALBÜMÜ 'CİRCUS' İLE TURNEYE ÇIKAN BRİTNEY SPEARS, 32 ŞEHİRDE VERECEĞİ KONSERLERİN İLK AYAĞINI KENDİ MEMLEKETİ NEW ORLEANS'TA GERÇEKLEŞTİRDİ.... Konserinde şarkıları kadar yaptığı sahne şovlarıyla da dikkat çeken Spears, sahnede kılıktan...

Sayfayı Paylaş