gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hendese Anlamı

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

hendese nedir ne demektir anlamı manası ne demek ile ilgili bilgiler burada melekler. Bu yazımızda dilimize Arapça'dan gelmiş bir kelimenin anlamından bahsedeceğiz sizlere. Pek çok dilden etkilenmiş olan Türk dili içinde eskiden kullanılan hendese ne demektir, hendese anlamı nedir merak ediyorsanız yazımıza geçelim ve bizim de bilmediğimiz hendese ne demek birlikte öğrenelim..

Hendese kelimesi dilimize Arapça'dan geçmiş bir kelimedir. Sözlük anlamı geometri demek olan hendese, mühendislik kelimesinin köküdür. Zaten mühendislik te geometri ile uğraşan demektir.

Hendese Anlamı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hendese Nedir

Hendese Nedir

eski bir kelime olan günümüzde yenilenmiş değişmiş bir kelime olan Hendese Nedir bilen var mı kızlar? Şimdiden bilgileriniz için tşkler
  2. hendese ne demektir

hendese ne demektir

arkadaşlar az önce bir arkadaşımdan duydum hendese kelimesini ve sordum cevapladı ama ben anlıyamadım. acaba hendese ne demektir bilen var mı?
  3. Hendese Ne Demektir ?

Hendese Ne Demektir ?

hendese hendese nedir hendese ne demektir hendese ne demek hendese anlamı ile ilgili bilgiler burada melekler. Eskiden çok itibar gören mesleklerden biri mühendislik mesleği idi melekler :) Ailesinde bir mühendis olan varsa övünür, o kişinin adı ''möhöndis bey'' e çıkardı.:D:D Mühendislik mesleği elbette ki şimdi de çok saygın, ancak artık bu bölüm de diğerleri gibi pek çok üniversitede var,...
  4. Keşişleme Anlamı

Keşişleme Anlamı

Keşişleme Anlamı nedir lütfen bu kelimenin açıklamasını yani ne anlama geldiğini bana yazın.
  5. anlam

anlam

lütfen sözlerin bir de anlamları yazarmısınız ama başka yerlerden bularak değil kendi fikirlerinizle :( Lütfen ....

Sayfayı Paylaş