gebe
  1. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Her Gülüşün Dua Olur Yanlızlığıma

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

Yokluğunun ödülü olarak Cennette sensiz yaşamaktansa Cehennemin avuçlarında közlenip güller öreyim baharımsı saçlarına.. Kar yangını gecenin en dar vaktinde seni düşünüyorum yokluğunu yüreğimde kanatarak. Suskunluğuna uzanmış bedenimle demlenmiş yalnızlığını yudumluyorum dudaklarımı acıtarak. Başucumda yokluğun, bir beden bol gelen hüznün gömleği sırtımda kan ter içinde yalnızlığına akıyorum. Yetim düşlerimi ezip karanlıkların içinde sensizliğini kanatıyorum.

Dağ başı ıssızlığına inat rüzgarın avuçlarında açan kır çiçekleriydik biz seninle. İmkânsızlığın toprağına sımsıkı tutunmuş çınar ağacının umuda gülümseyen kökleriydik biz. Ne sen Mecnun’un Leyla’sı ne de ben Şirin’in Ferhat’ ı. Biz seninle aynı uçurumun birbirine hiçbir zaman kavuşmayacak iki yakasıydık.

Sevdamızda hep bahar mevsimini yaşadık. Hüznün göğsünden acıyı emip yarılan gökyüzünü ıslak düşlerimizle yamadık bir terzi inceliğiyle. Durmadık seninle zamanın avuçlarında. Aşkın köpüksüz sularında sevdayı hiç kirletmedik. Yalancı baharlara tutunup aynı tomurcuğun ıslak dudaklarında yaşadık aşkın tutsaklığını.

Kirpik uçlarımızı bulutlara eğip aynı yağmur tanesinde yıkadık hasretin kör karanlığını. Lakin unuttuğumuz bir şeyler vardı sevdanın geceye örüldüğü zamanlarda. İmkânsızlığın avuçlarında eriyen iki güneş tanesi olduğumuzu unuttuk. Kelimelerin en yalın hallerinde sevişirken dudaklarımız, hasretin çöl sıcağında yavaş yavaş eriyen tenimizi fark edemedik. Aynı kalbin yurdunda sevdaya nefes alırken bir gün terimizin birbirimizin sırtından ayrı yerlere süzüleceğini düşünemedik. Ektiğimiz umut tanelerini ellerimizle biçemedik. Evet, yenildik. Lakin biz zamana değil; imkânsızlığa yenildik. Şimdi bir nefes kadar yakın tenine dokunamıyorum, dudaklarından semaya yükselen nefesinden havaya kanatlanamıyorum.

Seni görüyorum lakin görmemezlikten gelmemi istiyorsun benden. Varlığında yaşarken yokluğunda sevmemi bekliyorsun benden. Haklısın belki de. Sana söz sevdiğim; ben seni sensizliğin avuçlarında seveceğim. Senden tek istediğim; her zaman hayata gülümse. Gülümse ki; gülüşlerin duam olsun kanayan yaralarıma.

Bir nefes uzağımdaki sana bir demet gülüşlerimi yolluyorum eriyen umut bahçelerimden. Ellerimle topladım birtanem. Aslında imkânsızlığın duvarını aşıp kavuşabilseydik bu çiçekleri senin saçlarına taç yapacaktım bir kır düğününde. Söz açılmışken seninle bir bahar günü kır düğününde evlenmek isterdim. Saçlarında sarıpapatyalardan örülmüş bir taç durmalıydı ve üzerinde beyaz bir elbise Melek’lerin kollarında gelmeliydin bana. Kelebeklerin gözlerinden düşen yağmur taneciklerinin ıslak havasında ellerimiz birbirini bulmalıydı. Ne olursa olsun senin gözyaşların tek yağmurum, senin gülüşlerin tek güneşim olsaydı. Offf..İmkansızlığını topluyorum bulutların ıslak dudaklarından
    Rüzgarı giyinip
    Sana geldim dün gece.
    Saçlarına dokunmaya gelmiştim.
    Kıyamadım yüreğinden öpmeye.
    Kıyamadım gözlerinde gezinmeye.
    Yatağının yanına usulca çöküp
    Seni izledim içimde hasretini yutkunarak.
    Nefes alışını,
    Meleksi bakışlarını izledim bir nefes uzağından.
    Ellerimi uzattim ellerine.
    Bir kez olsun dokunmak istedim işte.
    Hiçbir zaman dokunmadığım yüreğine
    Delicesine sarılmak geçti içimden.
    Dokunsam ölecektim biliyorum.
    Sarılsam dizlerinde sonsuzluğa göcecektim..
    Dokunamadım, sarılamadım.
    Gidiyorum,
    Günahlarında yanmaya gidiyorum.
    Kır düğünü düşlerimi,
    Gözlerine benzeyen bir kız cocuğu özlemimi,
    Gözyaşlarında yakmaya gidiyorum.
    Elimde ne bir resmin,
    Yüreğimde ne bir nefesin,
    Seni sensiz yaşamaya gidiyorum.
    Yokluğunda Cennette yaşamaktansa,
    Cehennemin avuçlarında yanıp
    Dudaklarında son dua olmaya gidiyorum.
    Gidiyorum hasretim,
    Gidiyorum helalim..
    Seni sensiz yaşamaya gidiyorum.
    Yarın doğum günüm.
    Adının yazdığı çağrıdan öte
    Çok şey istemiyorum sevgili.
    Seni sana bugünden yazıp
    Yarın doya doya ağlamak istiyorum.
    Ama sakın ağlama sen.
    Her gözyaşın benim Cehennemim olur.
    Yokluğuma inat hep gülümse emi.
    Çünkü her gülüşün duam olur yalnızlığıma.

Son düzenleme: 17 Eylül 2008
  2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her Gülüşün Dua Olur Yanlızlığıma
    canım ya çok ama çok güzel bir paylaşım çok teşekkürler

3. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

bende çok etklendim onun için paylaşmak istedim aynı duyguları paylaşmak ne güzel deyilmi?

4. İsyanlı Sükut

İsyanlı Sükut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

güzel bir paylaşım çok teşekkürler

5. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    yüreğine sağlık canım benim...

6. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

yuregıne saglık melegımm

7. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yarın doya doya ağlamak istiyorum.
    Ama sakın ağlama sen.
    Her gözyaşın benim Cehennemim olur

Kıyamam ki ona ben :) Paylaşım için teşekkürler

Her Gülüşün Dua Olur Yanlızlığıma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her gün bir dua

Her gün bir dua

Esselam.. en zor anlarimda..üzüldügümde sikintili oldugum zamanda en cok ihtiyacim olan sey duaydi.. ve kendimde dua ettikce rahatladiigmi ferahladigi hissettim.. "Iste Kulum vereyim" buyuran Rabbime acilan eller bos cevrilmez..cevrilmeyecektir.. bu baslik altinda sevdiginiz dualari veya kendi yaptigimiz dualari..icimizden dökülenleri yazsak.. Mevla Ar$i alaya yükselen ve kabul...
  2. yanlızlığım

yanlızlığım

Resim Otomatik Küçültülmüştür. Bu yazıyı Tıklayarak Orjinal Halini Görebilirsiniz. Bu resim 700x569 Boyutlarında ve 65 KB dir.
  3. Şimdi her gülüşümde yüzüm kirli

Şimdi her gülüşümde yüzüm kirli

. Bu gece; kırılgan düşlerimin koynunda sabahlayacağım… Tenimde sus(uz)luktan kurumuşelbiseleri yırtılmışöfke kanamalı Aşk sözcükleri kazılı… Yine gri karanlıkların mürekkebine düştü kalemim… Denize kıyısız durgun ırmaklar akıyor gözlerimden… *BEN BÜTÜN YARALARIMI MUTLULUĞUN İÇİNDEN GEÇERKEN ALDIM…* Soğuk rüzgarlaryüzümün ağrısını içimin Maltalarına savururken; Tutuk(lu)...
  4. Her Dua Kabul Olurmuu.??

Her Dua Kabul Olurmuu.??

hamilenin duası hamile kadının duası kabul olurmu hamilelerin kabul olur mu hamilenin olur mu hamile kadının Her dua kabul olur mu? Kabul edilmeyen dua olur mu? Günah olmayan ve şartlarına uygun yapılan her dua kabul olur. Allahü teâlâ kendisine açılan eli boş çevirmekten hayâ eder. Kur’an-ı kerimde Allahü teâlâ, (Bana dua edin, kabul edeyim) buyuruyor. (Mümin 60) Allahü teâlâ, kabul etmese...
  5. Yanlızlık

Yanlızlık

Benim 13 aydır devam eden bir ilişkim vardı. Ama 13 ay sonunda ayrıldı benden erkek arkadasm yaklasık 23 gün falan oldu ama ben ilk günkü gibi kendimi toparlayamadım. Onu cok seviyorum onsuz olmuyor. İçimde bir boşluk var kendimi iyi hissetmiyorum onla çok mutluydum şimdi çaresizim. Ona mesaj attım tekrar baslayalm diye bana cevap verme gereği bile duymadı. Ondan sadece ilgi istemiştim haklı...

Sayfayı Paylaş