gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

her gün aynı mı geçer?

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Yorgunsunuz, bezginsiniz.. Bazen, “hayat sadece nefes alıp vermek olmamalı” diye düşünüyorsunuz.. Her şeye kızıyorsunuz.. Eşinize,komşunuza,eltinize,yaprak dökümündeki hayriye hanıma:) Kolunuzu kaldıracak gücü bulamıyorsunuz.. Bazen gün içinde kendinizi çok enerjik hissetiğiniz anlar oluyor.”tamam çayımı içtikten sonra kalkıyorum ve bambaşka bir insan oluyorum ve bu büyük değişime banyoya gidip lavoboyu ciflemekle başlıyacağım”:)
    lavoboyu ciflediniz.. sonra kirli çamaşırlar makineye atıldı.. Bunları şimdi kim asıcak diye soran kafanızdaki sesi savuşturdunuz..
    Elektirik süpürgesi açılıp dip köşe süpürdünüz.. dağınıklığı topladınız.. toz aldınız.. eee şimdi biraz dinlemeyi hakediyorsunuz. oturdunuz..
    daha huzurlusunuz..
    Ertesi gün…
    Yorgunsunuz, bezginsiniz.. bazen, hayat sadece nefes alıp vermek olmamalı diye düşünüyorsunuz..Hala hayriye hanıma kızgınsınız..

çay bardağını elinizden bırakıp
    banyoya gittiniz.. değişiminizin büyük bir parçası olan lavoboyu ciflemiştiniz..kirli sepetinde kirli yok.. büyük bi sıkıntıyla salona gelip
    televizyonu açıyorsunuz. belki dizideki bir replik hayatınızın cümlesidir ve siz onu duyduktan sonra her şey bambaşka olacaktır.
    gözlerinizi dört açıp kanalar arasında dolaşırsınız.. Duymak istediğiniz sözcük yok.. sıkıntınızın üzerine birde dizi zehirlenmesi geçirmemek
    için televizyonu kapatırsınız..

Ne yapmam lazım..Ne yapmalıyım.. bu hayata sadece yemek ve temizlik yapmak için gelmedim.. bir şeyleri değişmesi gerekiyor artık..
    yerinizden kalkarsınız.. aklınıza lise yıllarından kalma eğlenceli bir fal gelir.. kitap rafınıza gider gözünüzü kapatır ve rastgele bir kitap
    çekip rastgele bir sayfa açarsınız.. ve sayfanın sağındaki ilk satırda şu yazıyordur
    “Hareket halindeki bir karınca, duran bir öküzden daha çok iş başarır”
    Evet şuan kitaplığın karşısındayım ve duruyorum sanırım bahsi geçen etinden sütünden faydalanılan çok fonksiyonlu canlı benim diye
    düşünürsünüz:)

Daha iyi bir hayatı istiyorsunuz.. İçinizde hep başarısızlık korkusu.. Geçmişte yaşadıklarınız belki çok iç açıcı şeyler değil.. belkide
    daha önce hiç bir adım atmadığınız içindir içinizdeki korkunun ve kendinize kızgınlığınızın sebebi…
    Offf hayat sıkıcı

Ama yaşamaya değer:)

her gün aynı mı geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her Aşk Ayrı...Her Ayrılık Aynı...

Her Aşk Ayrı...Her Ayrılık Aynı...

Hep aynı ayrılıklar.. Her aşk kendine göre aşk ama her ayrılık aynı.. Her ayrılık gözyaşı , her ayrılık pişmanlık dolu.. O kapıdan çıkarken, gözlerinden ateş saçarken, gözün sevdiğini görmezken, Ne kadar da cesursun değil mi? Peki, sağ adımını attıktan, peşinden de sol adımı sürüklediğinde, ne oluyor? Neden içine bir kor düşüyor? Midenden gelen ateş topu, ta gözlerine, oradan...
  2. Her aşk farklı...Her ayrılık aynı

Her aşk farklı...Her ayrılık aynı

Hep aynı ayrılıklar..Her aşk kendine göre aşk ama her ayrılık aynı..Her ayrılık gözyaşı , her ayrılık pişmanlık dolu..O kapıdan çıkarken, gözlerinden ateş saçarken, gözün sevdiğini görmezken,Ne kadar da cesursun değil mi?Peki, sağ adımını attıktan, peşinden de sol adımı sürüklediğinde, ne oluyor?Neden içine bir kor düşüyor?Midenden gelen ateş topu, ta gözlerine, oradan gözyaşlarına ve tuzu ile...
  3. Ah Erkekler her yaşta aynılar

Ah Erkekler her yaşta aynılar

Yedisinde neyseler yetmişinde de aynılar baksanıza.....
  4. Bütün Erkekler Aynı mı ?

Bütün Erkekler Aynı mı ?

Kadınlar şimdi bu resimlere baktığında aynı şeyleri düşünecek eminim. Ama doğa meselesi istem dışı gelişen birm olay bu arkadaşlarım. Bakın Misal Obama bir yerde yakalanmış. Sorsan hı ne haberim yok diyecek. Neden peki e istem dışı bakmıştır :D:D Daha komik bir görüntü var arkadaşlarım. Hemde dünyaca Ünlü bir futbolcu öyle bir yakalanmış ki tam evlere şenlik :D Başkandan başladık yine...
  5. Her Kadında Gebelik Belirtileri Aynı mıdır ?

Her Kadında Gebelik Belirtileri Aynı mıdır ?

Gebelik Belirtileri Herkeste Aynı mıdır Hamileliğin İlk Belirtileri Herkeste Aynı mı Sevgili melekler, regl gecikmesi yaşayan her kadın hele de bebek sahibi olmak istiyorsa kendinde gebelik belirtileri arar. Mide bulantısı, baş dönmesi gibi belli başlı gebelik belirtileri vardır ama her bünyede gebelik aynı belirtileri göstermez. Bu yazımızda Gebelik Belirtileri Herkeste Aynı mıdır diye...

Sayfayı Paylaş