gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Her gün bir bardak için

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Ben normalde bir bardak suyu zor içen bir insanım.Annem tutturmuş kızım elma sirkesi iç diye.Zayıflarsın diyor.Ama ben naısl içerim onu midem kaldırmaz.Hadi sirkeden geçtim turpun suyunu nasıl içerim:SBen içemem melişlerim ama siz için.Mutlaka için bari siz sağlıklı kalın:) [​IMG]
    Böbrek taşı, astım, sarılık ve romatizmanın ilacı...Vücuda başka yararlarının yanı sıra özellikle ''karaciğerin dostu'' olarak bilinen turpun, bol vitamini nedeniyle kış aylarında sofralardan eksik edilmemesi gerektiği belirtildi. Tarım Müdürü Fatin Rüştü Özeser vitamin yönünden çok zengin olan turpun böbrek taşı, astım, sarılık, safra kesesi, bronşit, öksürük, karaciğer ve romatizma gibi hastalıklara iyi geldiğini vurguladı. İçinde C, B1, B2 vitaminleri,bulunduğuna değinen Özeser, şunları kaydetti:

ÖKSÜRÜK ŞURUBU ETKİSİ VAR
    ''İster yeşil salataya süs yapın, isterseniz rendeleyip yiyin. Kış aylarında turpu sofranızdan eksik etmeyin. Her gün içilen 1 kahve fincan turp suyu karaciğeri güçlendirip safra kesesindeki taşları eritiyor.
    Soğuk algınlığıyla ortaya çıkan inatçı öksürükte 1 tatlı kaşığı turp suyu içmek, öksürük şurubu kadar etkili. Turp böbreklerdeki mikropları öldürüpr, kum taşlarını döküyor. Kabızlığı giderip, diş etlerini kuvvetlendiriyor.''

Şu faydalarını duyunca nedense içmek geldi içimden:D

Her gün bir bardak için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her gün bir dua

Her gün bir dua

Esselam.. en zor anlarimda..üzüldügümde sikintili oldugum zamanda en cok ihtiyacim olan sey duaydi.. ve kendimde dua ettikce rahatladiigmi ferahladigi hissettim.. "Iste Kulum vereyim" buyuran Rabbime acilan eller bos cevrilmez..cevrilmeyecektir.. bu baslik altinda sevdiginiz dualari veya kendi yaptigimiz dualari..icimizden dökülenleri yazsak.. Mevla Ar$i alaya yükselen ve kabul...
  2. Neslihan - Her Gün Bir Umut

Neslihan - Her Gün Bir Umut

Her gün bir umutla uyandım Umuda bağlandım Geceye zor vardım Ama geceler ağladım Karalar bağladım Sabaha zor vardım Aman Allahım bir sen anlarsın Aman Allahım bir sen duyarsın Aman Allahım bir sen alırsın Of Allahım beni alır mısın Her gün bir ümitle uyandım Ümide bağlandım Geceye zor vardım __________________
  3. .... her biri senin için....

.... her biri senin için....

Etrafında dolanıyorum her gün, sen hissetmiyorsun benim seni izlediğimi. Sen sadece görmek istediklerini görüyorsun. Aslında hayatın o kadar da anlamlı değil. Sana anlam katabilirim eğer istersen. Mucizeler olur. Hayalini kurduğun tüm güzellikleri yaşatabilirim. Sevgim bunu başarabilecek kadar büyük sana, umutsuz olduğum doğru senin peşinde her gün senin gittiğin yerler, senin...
  4. öfkeLendiğinizde biR baRdak su için...!

öfkeLendiğinizde biR baRdak su için...!

Uzmanlar, insanın öfkelendiğinde kanın beyne akmasının, beyin damarlarındaki basıncı arttırdığını, bu durumda kandaki zehir oranının en üst seviyeye ulaşırken kandaki oksijen oranının da düşerek beyin hücrelerinin yaşlanmasına yol açtığını belirtti. BİR BARDAK SU İÇİN Öfkenin vücuttaki katekolamin adlı maddenin salgılanmasına neden olduğuna işaret eden uzmanlar, "Bu madde merkezi...
  5. Her saat bir bardak suya ihtiyacımız var

Her saat bir bardak suya ihtiyacımız var

Yorgunluk, kabızlık, mide bulantısı ve baş ağrısı gibi şikayetlerin altında yetersiz su tüketimi yatıyor olabilir. Su hayat için vazgeçilmezdir. Özellikle sıcakların artmaya başladığı yaz mevsiminde su içmek hayati önem taşır. Sağlıklı bir hayat sürmek için uyanık olduğumuz her saat bir bardak suya ihtiyacımız olduğunu söyleyen uzmanlar, vücudun yüzde 1'lik su kaybında susama ihtiyacı...

Sayfayı Paylaş