gebe
  1. melisanur

melisanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Her gün bir dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında melisanur tarafından paylaşıldı.

Esselam.. en zor anlarimda..üzüldügümde sikintili oldugum zamanda en cok ihtiyacim olan sey duaydi.. ve kendimde dua ettikce rahatladiigmi ferahladigi hissettim..

"Iste Kulum vereyim" buyuran Rabbime acilan eller bos cevrilmez..cevrilmeyecektir.. bu baslik altinda sevdiginiz dualari veya kendi yaptigimiz dualari..icimizden dökülenleri yazsak..

Mevla Ar$i alaya yükselen ve kabul olunan dualardan eylesin..

nasilki Allah geceyi gündüzden..
    suyu atesden
    ve iyi kötüden ayri tutuyorsa..
    Ümmet-i Muhammedide tüm üzüntü..kederlerden.. günah ve hatalardan korusun..uzak tutsun

Ey Rabbimiz!
    Rasulünü anisimizdan haberdar et!
    O´na binler salat..binler selam
    habibine Makam-i Mahmudu ver
    O´ba vesileyi lutfet
    O´nu refiki Alaya yükselt
    bizide affet
    O´nun hatrina affet
    Zatinin hatrina affet...

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
    Hamd,alemlerin Rabbi Allah içindir
    Rahman'dır Rahim'dir
    Din gününün malikidir
    Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz!
    Bizi doğru yola ilet!
    Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna
    Gazaba uğrayanların ve sapankilerine değil...amin.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her gün bir dua
    emeğine sağlık

Her gün bir dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Günümüzde çok gerekli bir dua...

Günümüzde çok gerekli bir dua...

Ey keremine kurban olduğum Rabbim ! Biz müminleri, dışarıdan tankla tüfekle yıkamayan hristiyanların, İslam düşmanlarının, içerden yıkmak için diyalog adı altında kazdıkları tuzağa düşmekten bütün müminleri muhafaza eyle ! Ya Rabbî ! Senin biricik Habibine (S.A.V) “çöl bedevisi ve vahşi” diyecek kadar hakarette ileri giden hrıstiyan ve yahudilerle aynı masaya oturup, onlarla ortak paydada...
  2. Neslihan - Her Gün Bir Umut

Neslihan - Her Gün Bir Umut

Her gün bir umutla uyandım Umuda bağlandım Geceye zor vardım Ama geceler ağladım Karalar bağladım Sabaha zor vardım Aman Allahım bir sen anlarsın Aman Allahım bir sen duyarsın Aman Allahım bir sen alırsın Of Allahım beni alır mısın Her gün bir ümitle uyandım Ümide bağlandım Geceye zor vardım __________________
  3. Her gün bir bardak için

Her gün bir bardak için

Ben normalde bir bardak suyu zor içen bir insanım.Annem tutturmuş kızım elma sirkesi iç diye.Zayıflarsın diyor.Ama ben naısl içerim onu midem kaldırmaz.Hadi sirkeden geçtim turpun suyunu nasıl içerim:SBen içemem melişlerim ama siz için.Mutlaka için bari siz sağlıklı kalın:) Böbrek taşı, astım, sarılık ve romatizmanın ilacı...Vücuda başka yararlarının yanı sıra özellikle ''karaciğerin...
  4. Her gün okunması gereken dualar ve zikirler

Her gün okunması gereken dualar ve zikirler

her gün hangi tespihler çekilmeli,her gün hangi dualar okunmalı,her gün hangi zikirler yapılmalı hakkında bilgiler Bu fasılda, kulun teşbih, zikir ve gece-gündüz namazları olarak ifa edeceği evradı, cemaat namazının faziletini, duaların kabul edilmesi umulan en uygun vakitleri, Teşbih Namazı ve şiar edinmesi müstehab olan hususları anlatmaya çalışacağız. Kulun her gece ve gündüz çekeceği bir...
  5. Her gün hangi duaları okumalıyız?

Her gün hangi duaları okumalıyız?

Okunacak dua çoktur. Hadis-i şeriflerde bildirilen dualardan bazıları şöyledir: (Namazdan sonra, dua ederken “Allahümme ecirnî minennâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler, “Yazık şuna, Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı,” Cennet de, “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu” der.) [Taberânî] (Sabah akşam 7 defa “Allahümme ecirnî minennâr” diyen Cehennemden kurtulur.) [Ebu Davud]...

Sayfayı Paylaş