gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Her Gün Sizden Sekiz Şey İsteniyor

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

İmam-ı Şafii Hazretleri bir sabah namazdan sonra evine dönerken yolda birine rastlar.Adam önce selam verir iyi dilek ve duada bulunduktan sonra da"hayırlı sabahlar"manasında"nasıl sabahladın?der. Hazret-i imam nasıl sabahladıgını şöyle anlatır sekiz tane şeyin benden istendigini düşünerek sabahladım!: Adam şaşırır:Ya imam kim sizden 8 tane şey istiyebilir?sizin kimseyle takışık bir işiniz yoktur ki? Hazreti imam tebessüm ederek meseleyi açar: Bak benden her sabah kimler neler istiyorlar der ve şöyle izah eder:

1)Rabbim benden farzını istiyor

2)Resulullah benden sünnetini istiyor

3)Aile çoluk çocuk günlük masrafını istiyor

4)Nefis kendine tabi olmamı istiyor

5)Şeytan arkasından gitmemi istiyor

6)Kiramen katibin melekleri iyi şey yazdırmamı istiyor

7)Geçen günler ihtiyarlanmamı istiyor

8)Son olarak da Hazreti Azrail hazır olmamı istiyor...

İşte ben bütün bu isteklerin muhatabı olarak sabahlamış bulunuyorum.Her sabah bu sualler cevap bekliyor. Hazret-i şafii'yi dinleyen adam düşünmeye başlar.

Bir kaç saniyelik tefekkürden sonra sorar: Ya imam bu saydıgın şeyler sadece sendenmi isteniyor yoksa bendende isteniyormu? İmam tebessüm eder :
    _Orasını ben diyemem sen düşün !..
    Adam başını aşağı eğer söylenerek devam eder:
    _Meger her sabah benden neler isteniyormuşta haberim yokmuş.Bende düşünmeliyim bunları!..

kaynak:devtürkler

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her Gün Sizden Sekiz Şey İsteniyor
    Emeğine sağlık canım çok güzel bir paylaşım:)

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

emeğine sağlık cnm

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hergün yaşadığımız ve farkında olmadığımız gerçekler bunlar

Her Gün Sizden Sekiz Şey İsteniyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Seki - Her Şey Senin İçin

Deniz Seki - Her Şey Senin İçin

Her şey senin için, her şey senin için Her şey, her şey senin için... Kana kana içtiğim, doya doya sevdiğim sensin Başımı döndüren de, canımdan bezdiren de sensin Her şey senin için… Hasretine dolanan kalbim sığmaz sevdalara Gel, sorgusuz sualsiz kulak ver. Yokluğuna hasreti, hasretine umudu kattım Anlıyor musun beni kulak ver. Her şey senin için, her şey senin için Canım seni istiyor kulak...
  2. Her şey öyle degiştiki

Her şey öyle degiştiki

Günler gördüm gün içinde Geceler gündüz içinde Seni gördüm görmeseydim Düşerken kanlar içinde Özlemin dili olsaydı Yüregimiz söz olurdu En amansız fırtınalar Gelir bizi bulurdu Kimi zamanlar külhandık Kimi zamanlar şakacı Her şey öyle degiştiki Yitirdik biz bu havayı Özlemin dili olsaydı Yüregimiz söz olurdu En amansız fırtınalar Gelir bizi bulurdu Güzel günler düşlemiştik Sevmiştik...
  3. Her şey sende gizli...

Her şey sende gizli...

HER ŞEY SENDE GİZLİ Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif… Kalbinin atığı kadar canlısın Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç… Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü… Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür rengin… Yaşadıklarını kar sayma : Yaşadığın kadar yakınsın sonuna ; Ne kadar yaşarsan yaşa Sevdiğin kadardır ömrün…...
  4. Dekorasyona dair her şey

Dekorasyona dair her şey

Arkadaşlar merhaba ben henüz çok yeni bir blog açtım burada dekorasyona dair her şey,evlilik hazırlıkları ile ilgili bilgiler olacak.sizlerde yorumlarınızla ppaylaşımlarda bulunabileceksiniz.Mola için bloğuma uğrayın:) işte adresim: Love of Cottage
  5. Zaman her şeyin İlacıdır

Zaman her şeyin İlacıdır

yaşanılan sorunlara bazen çözüm üretmek çok zor olur, hatta üretilebilecek bi çözüm olmaz.. yapacak bişe yoktur.. iş işten geçmiştir.. bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi şeylerden birisidir belki de zamana bırakmak.. olayları gidişatına bırakmak.. keza, zaman herşeyin ilacıdır.. İsteyerek içine akıttığın bu zehir seni etkilemeye başladığında.. Bazen bir çığlık gibi sessizliğin o...

Sayfayı Paylaş