gebe
  1. hhasret

hhasret Forum Okuru

Her güne bir hadis-i şerif

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında hhasret tarafından paylaşıldı.

Melekler bu bölümde sizlerle güllerin efendisinden sözlerin en güzellerini paylaşmak istiyorum işte il hadis-i şerifimiz
    Namaz mü'minin miracıdır (kulun Allaha yükselmesidir)

2. hhasret

hhasret Forum Okuru

Bugünki hadis-i şerifimiz: bir kimsenin ayakları Allah yolunda tozlanırsa Allah onun bedenini cehenneme haram kılar

3. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    Bugünki Hadis-i şerifimiz: cennet annelerin ayakları altındadır

Her güne bir hadis-i şerif konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadınlarla ilgili bir kaç hadis-i şerif

kadınlarla ilgili bir kaç hadis-i şerif

hamilelikle ilgili hadisler kadınlarla ilgili hadisi şerifler kadınlar ile hadisler kadınla kadınlarla ***Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Allaha ve ahiret gününe inanan bir kadına, bir gece ve gündüz devam edecek bir mesafeye, yanında bir mahremi olmadıkça gitmesi helâl değildir."Buhârî, Taksîru's-Salât ***Ebu...
  2. Güzel Bir Hadis-i Şerif

Güzel Bir Hadis-i Şerif

güzel hadisi şerifler guzel hadisi serifler en güzel şerifler en şerif hadis i Peygamber efendimiz demiştir ki birisi öldüğünde akrabaları cenaze işleriyle meşgul iken,son derece güzel bir kişi gelir mevtanın başının yanında durur. Kefenlendiğinde kefen ile merhumun göğsü arasına girer Definden sonra herkes evine döner, Münker ve Nekir adlı iki özel Melek gelir,öleni kişisel mahremiyet...
  3. Hadis-i şerif yazalım

Hadis-i şerif yazalım

arkadaşlar oyun çok basit herkez gönlünden geçen bir hadis-i şerif yazacak... :) katılıMlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler:) 'çevresindeki insanların şerrinden emin olmadığı kişi,cennete giremez' (müslim,iman 19)
  4. hergün bir hadis-i şerif

hergün bir hadis-i şerif

"Aziz ve Celil olan Allah buyurur ki "Ben kulumun beni sanısı yanındayım beni nasıl sanırsa ben öyleyim. Kulum beni andığı zaman muhakkak onunla beraberim. O beni gönlünde gizlice anarsa ben de onu öyle anarım. Eğer o beni bir topluluk içinde anarsa ben de onu beni içinde andığı topluluktan daha hayırlı bir topluluk için de anarım. Kulum bana bir karış yaklaşırsa ben ona bir arşın...
  5. Cuma Günü İle İlgili Hadis-i Şerifler

Cuma Günü İle İlgili Hadis-i Şerifler

cuma günüyle ilgili hadisi şerifler cuma hadisi şerifleri günü hadisleri günü ile ilgili hadisler cumayla hadisler Cuma günü biz Müslümanların mübarek günlerindendir...Cuma günü ile ilgili Kuran'ı Kerim'de geçen hadis-i Şerifler Melekler :tik: عَنْ أبي هُرَيرَةَ، رَضِيَ الله عَنْهُ، قالَ: قالَ رسولُ الله صلى الله عليه وسلم: خَيْرُ يَوم طَلَعَتْ عَلَيْهِ الشَّمْسُ يَوْمُ الجُمُعَةِ: فِيهِ...

Sayfayı Paylaş