gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Her güne bir harfini ekliyorum

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

Her güne bir harfini ekliyorum... Seni yazıyorum. Seni anlatıyorum beyaz sayfalara… Ama artık sonlara geldim galiba. Sana dair o kadar satır var ki neyi yazmadım diye düşünüyorum… Her şeyden bahsettim… Her şeyi anlattım satır satır... Şimdi susma zamanıydı. Seni yüreğime gömüp susma zamanıydı…

Hayallerin gerçekleşmeyeceğine inanıp hayallere küsme zamanıydı… Durdu zaman sanki. Kocaman bir boşluğa sürüklenmekteyim. Sana rastlamak istiyorum, ama yoksun artık biliyorum. Gerçeklere sarılacaktım.

Yalnızlığımda bana eşlik eden sözlerini düşünüyorum. Mutlu oluyorum. Kısa da olsa bu hayatta sana rastladığım için mutlu oluyorum. Hayat kısaydı, verilen sözler söylenen sözler, yazılan satırların bir gün sonu gelecekti. İşte sonu görünmeyen bu yolda ilerliyorum... Ama halen hayallerden kopamıyorum. Yapamıyorum. Bir parçam eksiliyor sanki. Her ne zaman noktayı koysam noktalar gözümde bir çığlık gibi büyüyor. Engel olamıyorum.

Yine hayallere dalıyorum… Anlıyorum ki ben hayaller olmadan yaşayamıyorum. Umudun adıydı güzel hayaller. Düşlerde bulduğum mutluluğu yitirmemek adına kopamıyorum işte. Ne zaman gidersin hayallerden? Ne zaman yok olduğunu kabullenir şu yüreğim? Birkaç gündür güneşime eşlik eden sözlerin yankılanmıyor bana… İçimde kopan fırtınalara bir yenisini eklemek istemiyorum. Sen konuştukça umutlarım çoğalır. Bir adım daha bana yaklaştığına inanırım. Yine yan yana gelirim seninle… Hayalin durur yanı başımda…

Sonra yine gidersin, ben yine üzülürüm…

Alışmalıydı bu yürek yokluğuna. Hayalinle yetinip seni uzaktan sevmeye devam etmeliydi. Ne zaman geçeceği belli olmayan bu sızının içerisinde can vermekse sonuna kadar vermeliydi bu canı. Payıma düşen hayalleri gönül cebime alıp giderim…

Hayat her zaman her istediğini vermeyecek kadar üzerdi beni… Bense ona inatla savaşırdım almak istediklerimi almak için. Ama savaşmak çare değilmiş… Kaderim böyle ise kendi ellerimle değiştiremem ki! Ağlamak, üzülmek seni bana getirmeyeceğini adım gibi biliyorum. Hüzünleri mendilimin arasına sıkıştırıp uzaklaşmaktı en güzeli… Adın yazılmadıysa alnıma bunu ben değiştiremem ki!

Seni seninle yaşamak kadar güzel bir duyguyu yaşamak yasaksa bana giderim senli düşlerin arasına sıkışmış duygularımla… Sadece varlığına yürüdüğüm yollarda akıttığım her bir damla gözyaşı için seni yaşamaktı savaşım… Ama kazanamadım… Payıma yine yalnızlık düştü sevdanın dikenli yollarında…

Her güne bir harfini ekliyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir harfini değiştir:)

bir harfini değiştir:)

Tek bir harf değiştirerek yeni kelime türetmeye ne dersiniz? Örneğin; masa kasa kase kabe ...... şeklinde sürdürülecek. Var mısınız? Başlangıç sözcüğü mazi olsun:)
  2. her güne bir ayet

her güne bir ayet

her güne bir ayet Kurân-ı Kerîm'deki âyet-i kerimelerin tümü birbirinden değerli ve yaşanası âyetlerdir. Bununla birlikte bazı âyetler vardır ki, insanoğluna bütün gerçeği doğrudan gösterir. Böyle âyetleri unutmamalı ve her zor ânımızda hatırlayıp onlardan güç almalıyız. Her gün bu özellikteki âyetleri bu konu altına ekleyeceğim. Sizler de bu âyetlerin size düşündürdüklerini yazın...
  3. Her Güne Bir Kıyafet

Her Güne Bir Kıyafet

kıyafet uyumları kiyafet uyumlari
  4. Her güne bir duamız olsun.

Her güne bir duamız olsun.

aminli dualar amin Sevgili Melekler, Her gün, içimizden geldiğince "amin"li bir duamız olsun... İlk dua benden arkadaşlar... Yüce Rabbimiz, içimizi, dışımızı, yolumuzu nuruyla aydınlatsın. Yolundan gidenlerin yolundan gitmeyi, sevdiklerinden olmayı, rızasını kazanmayı, cemalini görmeyi nasip etsin bizlere ve dualarımızı kabul buyursun... Amin...
  5. Her güne bir hadis-i şerif

Her güne bir hadis-i şerif

Melekler bu bölümde sizlerle güllerin efendisinden sözlerin en güzellerini paylaşmak istiyorum işte il hadis-i şerifimiz Namaz mü'minin miracıdır (kulun Allaha yükselmesidir)

Sayfayı Paylaş