gebe
  1. dedektif

dedektif Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Her Hafta Yemeniz Gereken 10 Yüksek Lifli Besin

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında dedektif tarafından paylaşıldı.

Her Hafta Yemeniz Gereken 10 Yüksek Lifli Besin Eğer kilo vermek, kilonuzu korumak ve kanser riskinden korunmak hep aklınızda ise lifli beslenme de aklınızdan çıkmamalı. Günde 25- 30 gram lif tüketmek sizi daha tok tutacaktır.
    Lif meme ve kolon kanseri riskini azaltır.
    Avakado
    Avakadoyu salatalarınıza ve içeceklerinize katabilirsiniz. Yarım bardak avakadoda 6.7 gram lif bulunur. Ayrıca bu meyve bel kısmınızı inceltmeye yardımcı olacak sağlıklı yağlar içerir.
    Ahududu
    C vitamin ve sağlıklı antioksidanlarla doludur. Bir bardağı sadece 64 kalori olup, 8 gram da lif içerir. Sabah kahvaltı gevreklerinize, milkshakelere katabilirsiniz.
    Barbunya Fasulyesi
    Potasyum ve protein bakımından zengin olan bu besin hem düşük kalorili hem de lif bakımından çok zengindir. Yarım bardağında 10 gram lif vardır.
    Chia Tohumu
    Protein, omega 3, kalsiyum içeren bu besinin bir çorba kaşığında 6 gram lif bulunur.
    Arpa
    Yüksek lif içeren bu tahıl kolesterolünüzü de düşürmeye yardımcıdır. Bir bardak da 6 gram lif, 3.5 gram protein elde ederken 200 kalorinin altında da kalori alırız.
    Brokoli
    Süt ürünü olmaksızın kalsiyum kaynağı olan bu sebzenin bir bardağında 5.1 gram lif vardır.
    Armut
    Orta boy bir armut oldukça iyi bir potasyum kaynağıdır ve sadece 100 kalorinin biraz üstündedir. 5.5 gram da lif içerir.
    Mercimek
    Yarım bardak pişmiş mecimek de 7.8 gram lifin yanısıra demir ve B vitaminleri de bulunur.
    Enginar
    Orta boy bir enginar sadece 64 kaloridir ve 10.3 gram lif içerir. Bu sebze ayrıca içerdiği silymarin ile karaciğer sağlığını geliştiririr.

Her Hafta Yemeniz Gereken 10 Yüksek Lifli Besin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her VÜcut GelİŞtİrmecİnİn Bİlmesİ Gereken 10 GerÇek

Her VÜcut GelİŞtİrmecİnİn Bİlmesİ Gereken 10 GerÇek

Her disiplinde olduğu gibi, vücut geliştirme sporunda da, başarıya ulaşma yollarını destekleyen birçok metot ve süreci içeren spekülasyon vardır. Bu spekülasyonlar genellikle, vücut geliştirmecinin kafasını karıştıran ve onu köstekleyen sonuçlara neden olur. Mesela, beslenme konusunda şöyle bir yanlış kanı vardır; her türlü yağdan kaçınmak, kişinin sağlığını geliştirir ve arzu edilen bir...
  2. her meleğin yaptırması gereken 10 testt

her meleğin yaptırması gereken 10 testt

Her kadın mutlaka yaptırmalı! Yaşamsal önem taşıyan 10 Test Günümüzde ölümcül hastalıkların tedavisi bile mümkün. Ancak bunun için erken tanı şart. Erken tanıya giden yol ise, yaşamsal önem taşıyan testler. Memorial Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Soner Dileklen, her kadının mutlaka yaptırması gereken 10 test ve tanı yöntemleri hakkında bilgi verdi. Mamografi ile meme kanserinde erken teşhis...
  3. "Unutma Beni" hafta içi her gün 15:30'da FOX'ta...

"Unutma Beni" hafta içi her gün 15:30'da FOX'ta...

unutma beni son bölüm fox unutma beni son bölüm ne zaman başlayacak fox ne zaman başlayacak foks dizileri Gözlerden sözlere taşınamayan bir aşkı içlerinde mıh gibi taşıyan iki aşığın; karanlıktan aydınlığa, matemden sevince, acıdan mutluluğa doğru birbirlerine kavuşma yolculuğu… Unutma Beni, içinde gün be gün büyüttüğü çocukluk aşkını bir anda kalbinden silmek zorunda kalan İlkay ile,...
  4. Kraliçearı ile röportaj (10.Hafta)

Kraliçearı ile röportaj (10.Hafta)

1-Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?İsim,yaş,iş,güç,evli,çoluk çock,hobi,fobi vs.. 2-Hiç erkek arkdşınızı başka kısının tlfnundan aryıpda guven kontrolu yaptınızmı? 3-Eşinizle en çok ne yaparken zevk alıyorsunuz.yemek yerkenmi gezerkenmi spordaykenmi v.s 4-Çocugunuzun olmasını istermıydınız yada ısterdıysenız erkek kız fark edermi fark ederse niye? 5- Aşkı tanımla desem bana iki...
  5. Gebelikte Yememiz Gereken 5 önemli Besin!!

Gebelikte Yememiz Gereken 5 önemli Besin!!

1. ISPANAK Ispanak sağlıklı bir kan düzeyine sahip olmanıza, enfeksiyonlarla mücadele etmenize yardımcı olan ve bebeğinizin gelişmekte olan omurgasını korumaya yarayan folik asit, demir ve c vitamini gibi besin maddelerini içerir. Folik asit Bir çok araştırma gebe kalmadan önce ve erken gebelik aylarında günde 400 mikrogram (0.4 miligram) folik asit almanın, bebeklerde ciddi beyin ve...

Sayfayı Paylaş