Her Halimizle Biz..

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Her Halimizle Biz..
Meleklerim hoşuma gitti sizlerinde okumasını istedim.
yz-ba.jpg

Birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edemezsek, kızarız.
Hâlbuki birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edebilirsek, toleranslı oluruz.
Birisi bizde olmayan bir şeye sahipse veya birisi bizim elde edemediğimiz sonuçları ortaya çıkarabiliyorsa ve biz bunu kabul edemezsek, kıskanırız.
Birisi bizde olmayan bir şeye sahipse veya birisi bizim elde edemediğimiz sonuçları ortaya çıkarabiliyorsa ve biz bunu kabul edebilirsek, ilham alırız.
Birisi düşüncelerimizdeyse ve fakat fiziksel olarak yanımızda değilse ve bunu kabul edemiyorsak "seni özlüyorum" deriz.
Birisi düşüncelerimizdeyse ve fakat fiziksel olarak yanımızda değilse ve bunu kabul edebiliyorsak "seni düşünüyorum" deriz.

Duygusal denklem oldukça basittir:
Bir şey + kabul = pozitif duygu
Bir şey + filtrelenmemesi (kabulsüzlük) = negatif duygu

Dolayısı ile kendimizi pozitif veya negatif hissetmemize neden olan "bir şey" veya "birisi" değildir. O bir şey veya birisini kabul etmemiz veya kabul etmeyişimizdir.

Dünya değil ama dünyaya verdiğimiz tepkidir (kabul veya kabulsüzlük) duygularımızın kalitesini tespit eden.
Bir dahaki sefere negatif bir duygu ile rahatsızlık hissettiğimizde kimin veya neyin bizi rahatsız ettiğini sormak yerine, kime veya neye gösterdiğimiz direncin
(kabul edememe) içimizdeki rahatsızlığa neden olduğunu araştıracağız. Direncin
yerine kabulü koyacağız ve negatif duygu pozitif bir duyguya dönüşecek.

DUYGULARIN İDARESİ, BİR ŞEYİ VEYA BİRİSİNİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇİP, HAYATA "KABULLE" YANIT VERME SORUMLULUĞUNU ALMAYA BAŞLAMAKLA OLUR..

Geri