gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır

Ben küçükken babam bir gün "Her şerde bir hayır vardır" demişti. Ve bununla ilgili Hz. Ali'nin bir hikayesini anlatmıştı. Bende bu hikayeyi sizlerle paylaşıyorum. Çünkü ben yaşamımda ki her kötü olayda, kendimi bu hikayeyle teselli ediyor ve sonunda ki hayrı bekliyorum Melek'ler.

Hikaye şöyleydi;

Hz. Ali dara düşünce sevinir, bolluğa gidince de üzülürmüş. Cemeat bir gün gitmiş ve "Ya Ali, sen dara düşünce seviniyorsun, bolluğa girincede üzülüyorsun. Oysa ki tam tersi olmalı" demiş. Hz. Ali cevap vermiş "Evet ben dara düşünce seviniyorum, çünkü her darlığın sonu bir bolluktur, her bolluğun sonuda bir darlıktır" demiş .Bu hikayenin özeti şu Melek'lerim; Hayat hep tek düze gitmez ve gerçekten de her şerde bir hayır vardır.

Dilerim ki Rab kaldıramıyacağımız dertleri vermez bize ve imtihanlarımızı layıkı ile vermemizi nasip eder hepimize.

Sevgilerimle...

tna, SadmiN ve pamukşekeri bunu beğendi.
  2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
  3. pamukşekeri

pamukşekeri Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    eline yüreğine sağlık rüyacımm.. çok güsel ve değerli bi paylaşım..

4. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ne güzel bir kıssa..........................

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Yorumlar için tşkler kızlar :) Umarım sizlerinde dar günlerinde bu kıssa umut ve teselli olur.

6. tna

tna Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    "her şerde bir hayır vardır" buna gerçekten inanıyorum..

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İyİlİĞe KÖtÜlÜkle KarŞilik Verme

İyİlİĞe KÖtÜlÜkle KarŞilik Verme

İyi kalpli çalışkan bir adam, her sabah evinden çıkar, hükümdarın sarayının önünden geçen yoluna devam ederken, hükümdar bu çalışkan adama bir altın verirmiş. Kendi kazancını yemeyi, başkasının yardımını almamayı prensip olarak kabul eden kanaatkâr adam, bu bir altını getirir, yol kenarında bekleyen bir dilenciye verirmiş. Bir gün dilenci: – Efendi, demiş, siz her sabah bana bir altın...
  2. iyiliğe kötülükle karşılık verme

iyiliğe kötülükle karşılık verme

İyi kalpli çalışkan bir adam, her sabah evinden çıkar, hükümdarın sarayının önünden geçen yoluna devam ederken, hükümdar bu çalışkan adama bir altın verirmiş. Kendi kazancını yemeyi, başkasının yardımını almamayı prensip olarak kabul eden kanaatkâr adam, bu bir altını getirir, yol kenarında bekleyen bir dilenciye verirmiş. Bir gün dilenci: – Efendi, demiş, siz her sabah bana bir altın...
  3. Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

Aşağıdaki resim 9 yaşında bir çocuk tarafından çizildi. Önce resme bakın size ne ifade ettiğini düşünün, Sonra altındaki yazıyı okuyun. Bana getirip "bu resim sana neyi ifade ediyor?" dedi. (Üzerindeki yazıyı yazmamıştı henüz) Bir şeyler söyledim, çocuğun bakış açısını düşünüp neler ifade etmek istediğini tahmin etmeye çalışarak... Ama verdiği cevap beni çok...
  4. iyiliği emretmek ,kötülüğü men etmek

iyiliği emretmek ,kötülüğü men etmek

iyiliği emretmek kötülükten men etmek iyiliği emretmek kötülükten men etmek vaaz İnsanlara dinin emirlerini yapmalarını emretmek ya da istikamet üzere bulunmaları için onlara öğüt vermek Allahü Teala'nın hakkını yerine getirmeye, Dinin yasakladığı, sağduyunun çirkin gördüğü şeylerden insanları men etmek insanları doğru yola kılavuzlaamaya yahut sabredilmesi gereken bir durumun meydana...
  5. .... her biri senin için....

.... her biri senin için....

Etrafında dolanıyorum her gün, sen hissetmiyorsun benim seni izlediğimi. Sen sadece görmek istediklerini görüyorsun. Aslında hayatın o kadar da anlamlı değil. Sana anlam katabilirim eğer istersen. Mucizeler olur. Hayalini kurduğun tüm güzellikleri yaşatabilirim. Sevgim bunu başarabilecek kadar büyük sana, umutsuz olduğum doğru senin peşinde her gün senin gittiğin yerler, senin...

Sayfayı Paylaş