gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Hz. Muaz (ra) rivayet ediyor: "Resûlullah (sas) elimden tuttu ve: "Muaz! V[​IMG]i seni Allah rizasi için gerçekten seviyorum." buyurdu. Sonra sözüne söyle devam etti: "Muaz! Her namazdan sonra su duayi mutlaka okumani tavsiye ediyorum: Allahümme einnî alâ zikrike ve sükrike ve hüsni ibadetik:
    Allahim! Seni anip zikretmek, nimetine sükretmek, sana layik ibadet etmek için bana yardim eyle!..

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Her namazdan sonra mutlaka okunmalı
    evet kısa ama öz bir dua emeğine sağlık canım

3. Fatimole

Fatimole Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

paylaşım için teşekkürler

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her namazdan sonra mutlaka okunmalı

ellerine emeğine sağlık

Her namazdan sonra mutlaka okunmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun

Her Namazdan Sonra Mutlaka Okuyun

Hz. Muaz (ra) rivayet ediyor: “Resûlullah (sas) elimden tuttu ve: ‘Muaz! Vallahi seni Allah rızası için gerçekten seviyorum.” buyurdu. Sonra sözüne şöyle devam etti: “Muaz! Her namazdan sonra şu duayı mutlaka okumanı tavsiye ediyorum: Allahümme einnî alâ zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik: Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana layık ibadet etmek için bana yardım...
  2. her kadın mutlaka okumalı

her kadın mutlaka okumalı

Sevgili melekler, İşte bildiğimiz veya farkında olamadığımız gerçekler.... 15 – 40 yaş arası birçok kadının kanser, trafik kazaları yada sıtma yerine toplumsal cinsiyet kökenli şiddet nedeniyle ölmekte yada yaralanmakta olduğunu? Her 3 kadından 1’inin yaşamı boyunca dövüldüğünü, cinsel ilişkiye zorlandığını yada taciz edildiğini? Kadın cinayet kurbanlarının yüzde 70’inin erkek...
  3. Teravih Namazında hangi sureler okunmalıdır?

Teravih Namazında hangi sureler okunmalıdır?

teravih sureleri teravih namazında okunan sureler namazında hangi sureler okunur Teravih namazı hatimle kılınmayan camilerde, herhangi bir yanlışlığa meydan vermemek ve cemaatın da kısa sureleri iyice ezberlemelerini sağlamak için, "Fil sûresi"nden sonraki sureleri okumakta yarar vardır. Bu durumda imam, rekat sayılarında da tereddüde düşmekten korunmuş olur.
  4. Namaz(mutlaka okuyun)

Namaz(mutlaka okuyun)

dini hikayeler, namaz, namazın hikmeti, cehennem, kurtuluş aradığınız herşey burda meleklerim... Şüphesiz ben Allah'ım, benden başka hiçbir ilâh yoktur. Onun için bana kulluk et ve beni anmak için namaz kıl. (TAHA-14) (Ey Muhammed!) Ehline namaz kılmalarını emret, kendin de ona sabırla devam et. Biz senden bir rızık istemiyoruz. Seni biz rızıklandırırız. Güzel akibet takva...
  5. akşam namazı yatsı namazından sonra kılınırmı

akşam namazı yatsı namazından sonra kılınırmı

namaz akşam namazı yatsı namazından sonra kılınırmı

Sayfayı Paylaş