gebe
  1. sehr_i sukut

sehr_i sukut Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28

Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sehr_i sukut tarafından paylaşıldı.

Aşağıdaki resim 9 yaşında bir çocuk tarafından çizildi. Önce resme bakın size ne ifade ettiğini düşünün, Sonra altındaki yazıyı okuyun.

Bana getirip "bu resim sana neyi ifade ediyor?" dedi. (Üzerindeki yazıyı yazmamıştı henüz)

Bir şeyler söyledim, çocuğun bakış açısını düşünüp neler ifade etmek istediğini tahmin etmeye çalışarak...

Ama verdiği cevap beni çok şaşırttı. 9 yaşının çok üzerinde bir
    anlayışla bana şunları söyledi..

" Kuşlardan biri özgür görünüyor, öteki de tutsak. Ama aslında ikisi
    de tutsak. Çünkü özgür olan uçarsa arkadaşı düşüp boğulacak!"

Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!
    evet buna katılıyom ellerine sağlık diyar paylaşımın için saol güzeldi

3. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

çok güzel bir paylaşımdı diyar her özgürlüğün içinde biraz tutsaklık var

Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. her şeyde bir anlam vardır

her şeyde bir anlam vardır

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. her özgürlüğün içinde tutsaklık vardır..

her özgürlüğün içinde tutsaklık vardır..

Ekteki resim 9 yaşında bir çocuk tarafından çizildi. Önce resme bakın size ne ifade ettiğini düşünün, Sonra altındaki yazıyı okuyun. Bana getirip "bu resim sana neyi ifade ediyor?" dedi. (Üzerindeki yazıyı yazmamıştı henüz) Bir şeyler söyledim, çocuğun bakış açısını düşünüp neler ifade etmek istediğini tahmin etmeye çalışarak... Ama verdiği cevap beni çok şaşırttı. 9...
  3. .... her biri senin için....

.... her biri senin için....

Etrafında dolanıyorum her gün, sen hissetmiyorsun benim seni izlediğimi. Sen sadece görmek istediklerini görüyorsun. Aslında hayatın o kadar da anlamlı değil. Sana anlam katabilirim eğer istersen. Mucizeler olur. Hayalini kurduğun tüm güzellikleri yaşatabilirim. Sevgim bunu başarabilecek kadar büyük sana, umutsuz olduğum doğru senin peşinde her gün senin gittiğin yerler, senin...
  4. her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır Ben küçükken babam bir gün "Her şerde bir hayır vardır" demişti. Ve bununla ilgili Hz. Ali'nin bir hikayesini anlatmıştı. Bende bu hikayeyi sizlerle paylaşıyorum. Çünkü ben yaşamımda ki her kötü olayda, kendimi bu hikayeyle teselli ediyor ve sonunda ki hayrı bekliyorum Melek'ler. Hikaye şöyleydi; Hz. Ali...

Sayfayı Paylaş