gebe
  1. minerwa

minerwa Forum Okuru

her özgürlüğün içinde tutsaklık vardır..

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında minerwa tarafından paylaşıldı.

Ekteki resim 9 yaşında bir çocuk tarafından çizildi. Önce resme bakın size ne ifade ettiğini düşünün, Sonra altındaki yazıyı okuyun.

Bana getirip "bu resim sana neyi ifade ediyor?" dedi. (Üzerindeki yazıyı yazmamıştı henüz)

Bir şeyler söyledim, çocuğun bakış açısını düşünüp neler ifade etmek
    istediğini tahmin etmeye çalışarak...

Ama verdiği cevap beni çok şaşırttı. 9 yaşının çok üzerinde bir
    anlayışla bana şunları söyledi..

" Kuşlardan biri özgür görünüyor, öteki de tutsak. Ama aslında ikisi
    de tutsak. Çünkü özgür olan uçarsa arkadaşı düşüp boğulacak!"

Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

NAZIM HİKMET

(alıntı)

her özgürlüğün içinde tutsaklık vardır.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Özgürlük

Özgürlük

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. özgürlük

özgürlük

Unutmayalım ki; imkanlarımızın içerisinde kendimizi mutlu hissettirecek kadar özgürlüğü aramak da bir özgürlüktür ve özgür olmak için çaba sarfetmemizde kişiliğimizi bulma aşamasıdır . Özgürlük... Bazen hırçın rüzgara karşı dudakların çatlayana kadar koşmak, bazen yağan yağan yağmurun altında yürümek, bazen kendi paranı emek harcayarak biriktirerek çok istediğin bir şeyi satın almak, bazen...
  3. Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

Her Özgürlüğün İçinde Bir Tutsaklık Vardır!

Aşağıdaki resim 9 yaşında bir çocuk tarafından çizildi. Önce resme bakın size ne ifade ettiğini düşünün, Sonra altındaki yazıyı okuyun. Bana getirip "bu resim sana neyi ifade ediyor?" dedi. (Üzerindeki yazıyı yazmamıştı henüz) Bir şeyler söyledim, çocuğun bakış açısını düşünüp neler ifade etmek istediğini tahmin etmeye çalışarak... Ama verdiği cevap beni çok...
  4. BeniM ÖzgürLüğe VuruLmuŞ ZincirLerim Var.

BeniM ÖzgürLüğe VuruLmuŞ ZincirLerim Var.

Benim Bu Madur haLime düŞmanLarım güLSe BiLe ! OnLardan Daha zaLim doStLarım Var.! üŞütmez iLikLerime iŞLeyen SoqukLar biLe ÇünKü Benim BuzLardan Daha Soquk Bir BedeniM Var..! Korku Vermez Bana KorkunÇ KabuSLar bile Çünkü Benim KorkunÇ KabuSLardan Daha Beter GeceLeriM Var. AyakLarıma PranGaLar SarSa biLe BeniM ÖzgürLüğe VuruLmuŞ ZincirLerim Var. Ne doStLarım aRar Ne düŞmanLarım Sorar...
  5. her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır

her kötülüğün içinde bir iyilik her iyiliğin içinde bir kötülük vardır Ben küçükken babam bir gün "Her şerde bir hayır vardır" demişti. Ve bununla ilgili Hz. Ali'nin bir hikayesini anlatmıştı. Bende bu hikayeyi sizlerle paylaşıyorum. Çünkü ben yaşamımda ki her kötü olayda, kendimi bu hikayeyle teselli ediyor ve sonunda ki hayrı bekliyorum Melek'ler. Hikaye şöyleydi; Hz. Ali...

Sayfayı Paylaş