gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Her şey Allah’ın rızası için olmalı

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Bir insan, hem şu an içinde yaşadığı hem de ileride yaşama durumunda bulunduğu hayatını hayatlandırmak, canlı bir zamana sahip olmak istiyorsa, onu Allah’ın yolunda Cenab-ı Hakk’ın rızası istikametinde kullanmalı, zamanın her parçasına, Cenab-ı Hakk’ın mübarek ismini işlemeye çalışmalı. Senden başka kimimiz var ya Rabbi Ey yerlerin ve göklerin tek sahibi, ihtişamını hiçbir aklın kavrayamadığı, ancak secdeye kapanarak teslimini arz ettiği Yüce Allah’ımız (cc). Sen bizim yegane havlimizsin, kuvvetimizsin ve Sen (cc) bizlerin en güzel vekilisin. Her an ve her zaman Senin yardımına ve inayetine muhtacız. Lütfunla bizi Cennet’ine al, rahmetinle bizi bu çöllerde mahv ü perişan eyleme. Amin.
    ailem.zaman.com.tr

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Her şey Allah’ın rızası için olmalı
    emeğine sağlık

Her şey Allah’ın rızası için olmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şebnem Ferah - Her Şey İnsanlar İçin

Şebnem Ferah - Her Şey İnsanlar İçin

çok parçalandım... parçalandıkça çoğaldım diye inanmazsam nasıl yaşarım, nasıl yaşarım bir gün daha bitti... ama yarın yeni birgün diye inanmazsam, nasıl yaşarım, nasıl yaşarım bu da gelir geçer diye inanmazsam nasıl yaşarım, nasıl yaşarım, nasıl yaşarım her şey insanlar için görmek öğrenmek için bazen zor da olsa her şey insanlar için umut doğurmak için hayatla seviştim... hiçbirşey boşuna...
  2. Deniz Seki - Her Şey Senin İçin

Deniz Seki - Her Şey Senin İçin

Her şey senin için, her şey senin için Her şey, her şey senin için... Kana kana içtiğim, doya doya sevdiğim sensin Başımı döndüren de, canımdan bezdiren de sensin Her şey senin için… Hasretine dolanan kalbim sığmaz sevdalara Gel, sorgusuz sualsiz kulak ver. Yokluğuna hasreti, hasretine umudu kattım Anlıyor musun beni kulak ver. Her şey senin için, her şey senin için Canım seni istiyor kulak...
  3. "Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses.

"Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses.

herşey geçecek "Her şey güzel olacak" diyor içimden bir ses. "Her şey güzel olacak"... İnanmak istiyorum. Her şey güzel olsun istiyorum. Her şey bitiyor. Canımı yakanın ne olduğunu bilsem, uzaklaşsam ondan, ulaşamasa bana, yanmasa canım bu kadar. Çeksem gitsem, çok uzaklara gitsem, kendimden gitsem,kafamdakilerden gitsem, zorunluluklardan gitsem, sorumluluklardan gitsem,...
  4. Zaman her şeyin İlacıdır

Zaman her şeyin İlacıdır

yaşanılan sorunlara bazen çözüm üretmek çok zor olur, hatta üretilebilecek bi çözüm olmaz.. yapacak bişe yoktur.. iş işten geçmiştir.. bu gibi durumlarda yapılabilecek en iyi şeylerden birisidir belki de zamana bırakmak.. olayları gidişatına bırakmak.. keza, zaman herşeyin ilacıdır.. İsteyerek içine akıttığın bu zehir seni etkilemeye başladığında.. Bazen bir çığlık gibi sessizliğin o...
  5. Allah rızası için okur musunuz?

Allah rızası için okur musunuz?

Merhaba melekler, Beni tanıyanlar çoğunluktadır fakat bilmeyenler için kısaca kendimi tanıtayım; öğretmenim 28 yaşındayım ve 5 yıllık evliyim. Evimi şenlendirecek bir can olacak olan bebeğime bir türlü kavuşmak nasip olmadı :18: Yıllardır her ay bebek özlemi içime işledikçe işledi ve doktorlar aşılamalardan netice alamadım hep hüsrana uğradım :18: Birçok arkadaşımın hamiş :nazar: haberiyle...

Sayfayı Paylaş