gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

her telden bilgiler!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

< Madeni olmayan ilk para kumaştan yapılmıştır.

< Yataktan düşerek ölme olasılığı iki milyonda birdir.

< Osmanlı sultanlarının ve bazı alimlerin başlarındaki kavukları kefenlerinden oluşurdu. Sık sık ölümü hatırlayıp ona göre karar verirler, ayrıca öldükleri zaman hemen başlarındaki kefenle defnedilirlerdi.

< Gelmiş geçmiş en küçük üniversite öğrencisi 6 yaşında. Bu küçük dahinin adı Michael Kearney. Üniversiteye 6 yaşında başlayıp 10 yaşında ‘bilgisayar bilimi’nden mezun olmuş. Biyokimya alanında yüksek lisansını 14 yaşında tamamlamış. Okumaya doymayan bu küçük Amerikalı, şimdi ise gözünü İngiltere’deki Oxford Üniversitesine dikmiş. Anne-babası ise Michael gibi bir çocuğun nasıl yetiştirileceğini anlatan “Kazara Dahi” adlı bir kitap yazmışlar.

< Eyfel Kulesi’nin yapımında toplam 6400 ton ağırlığında 18.100 adet demir parçası kullanılmıştı.

< Los Angeles’in tam adı şu: El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula.

< Küstümotu olarak bilinen, bilimsel adıyla “Mimosa pudica” aşırı duyarlı bir bitki... Öyle ki sıcak, soğuk, şok gibi bazı stres yaratıcı durumlar karşısında hoşnutsuzluk göstererek büzülen, tabiri yerindeyse bayılan yapraklara sahip. Şaşırtıcı olan yaprakların bir işkenceye maruz kaldıklarında en az bir saniye gibi olağanüstü bir hızda tepki vermeleri...

< Ünlü çizgi film kahramanı Temel Reis, 1919 yılında Elzie Crisler Segar tarafından yaratıldı.

< Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır.

< Atomun çekirdeği etrafında dönen elektronların hızı 50.000 km’dir.

< Bir köstebek sadece bir gecede 90 metre tünel kazabilir.

< Kedi ve köpekler de insanlar gibi solak ya da tersi olabilirler.

< Ördeğin vakvaklaması yankı yaratmaz ve henüz bunu açıklayabilen kimse çıkmadı.

< Bir köpekbalığının avını içine çekme gücü, 12 sanayi tipi elektrik süpürgesinin gücüne eşittir.

< Meşe ağaçları elli yaşına gelmeden meşe palamudu üretemezler.

< Elmalar sabahları insanları uyanık tutmak için en verimli kafein kaynağıdır.

< Ortalama bir buzdağı 20,000,000 ton gelir.

< Normal bir insan, 7 dakika içinde uyuyabilir.

< Bir dakika boyunca gülme 80 adet vücut kasını harekete geçiriyor.

< Güneş ısı verdikçe küçülür.

< Ahtapotun duyguları rengiyle anlaşılır. Beyaz korkuyu, kırmızı ise sakinliği gösterir.

< John Roland Reuel Tolkien’in “Masters Of The Ring” (Yüzüklerin Efendisi) üçlemesi, kitabın basıldığı 1954 yılından beri 40 dile çevrildi ve 100.000.000’dan fazla kişi tarafından okundu.

< En büyük yaprak Hint Okyanusu’ndaki Mascarane adalarında yaşayan Rafya Palmiyesine ve Amazon Bambu palmiyesine ait yapraklardır. Bu yapraklar 19.8 metre uzunluğunda.

< Tahminlere göre yeryüzündeki milyonlarca ağaç sincapların gömerek sakladıkları, sonra da unuttukları kozalak türü ağaç tohumlarından kazara yetişmiştir.

her telden bilgiler! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. her telden nickler

her telden nickler

her telden nickler +°+ DünYaDa Hiç KimSeYe GüVenMe CünKi BeYaZ GüLüN BiLe GöLGeSi SiYahTir °+° (h) BeLaLiYim BeLaLi Bu GöNüL SaNa SeVDaLi EgeR SaNa BirSeY oLuRSa YaKaRim Bu DünYaYi (h) (%) SeNi SeVeRim, SeNi SeVeNide SeVeRim, SeNi BeNiM KaDaR SeVeNiDe KuRsUnA DiZeRim (%) (l) SaNa GüLüM DeSeM SoLaR GiDerSin, SaNa MeLeGim DeSeM UçAr GiDeRsiN, aCaBa SeNi SeViYoRuM DeSeM Ne DerSin? (l) Bir...
  2. her telden değişik nickler

her telden değişik nickler

KaH ÇıkarıM GökyüzüNe SeyrederiM aLeMi, KaH iNeriM YeryüzüNe SeyredeR aLeM ßeNi..! "..ßeN SevmeYi ßeceremediM, ßelKi de SevilmeYi..ßeniM SevmeYe eNgeL eVciL aCılarıM VarDı.." KalaNa GiT, GideNe KaL DemeM..! SeNi SeviyoruM DiyebilmeK, DünyanıN eN GüzeL eSeridiR..! eSkideN PiyaSa NerDe ßiZ oRDa, aRtıK ßiZ NerDe PiyaSa oRDa..! DerDi oLaNı DinleriM, DerdiM VarSa DerDe YoL aÇaNı...
  3. her telden aranılan gifler

her telden aranılan gifler

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Dolunay her telden

Dolunay her telden

ünlü tiyatrocularımızdan dolunay Soysert rol gereği kılıktan kılığa giriyor...... KOCAM ÖPÜŞME SAHNESİNİ BANA YAZMADI LATİFE HANIM’I DA OYNADI MARİLYN MONROE’YU DA... ŞİMDİ DE ORTAĞI OLDUĞU TİYATRODA, SENARYOSUNU EŞİ SİNAN TUZCU’NUN YAZDIĞI OYUNDA BİSEKSÜEL BİR FAHİŞEYİ CANLANDIRIYOR. BENİM ANNEM MELEK’TE İSE MÜLAYİM BİR EŞİ... Ekranların sevilen yüzü Dolunay Soysert sezon başladığında...
  5. Her Telden Ayakkabı..

Her Telden Ayakkabı..

adidas ayakkabı nike spor ayakkabı adidas fiyatları modelleri ve fiyatları letoon Biliyorum ki bu modellerin çoğunu biliyorsunuzdur yada sizde vardır , almak istiyorsunuzdur. Belkide bazı modeller önceden açılan konularda bile vardır. ama ben her markadan bir kaç model olsun istedim.. ADİDAS, NİKE, LESCON, PUMA VE LETOON .. Buyrun melişler; Kremi benım de olmalı :) bunu sevdim... süslü...

Sayfayı Paylaş