her türlü beladan koruyan dua | Melekler Mekanı FORUM - 26 Ağustos 2016

her türlü beladan koruyan dua

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    kötülüklerden koruyan dua koruyan dualar beladan dua belalardan bütün kötülüklerden Her türlü zarardan ve şeytanın vesvesesinden korunmak için duâ

“Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî! (22)

E’ûzü bi-kelimâtillâhittâmmati min şerri külli şeytânın ve hâmmatin ve min şerri külli aynin lâmmetin. “ (25)

Bu duâ her sabâh ve akşam üç def’a okunup kendi üzerine veyâ yanındakilerin üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytânların ve hayvanların zararından korur. Bir kimseye okurken, E’ûzü yerine (Ü’îzüke) denir. İki kişiye okurken (Ü’îzü-kümâ) denir. İkiden fazla kimseye okurken, (Ü’îzü-küm) demelidir.

Her türlü kötülükten kurtulmak için için şu duâ da okunmalıdır:

“E’ûzü bikelimâtillâhit-tâmmâti min şerri külli şeytânin ve hâmmatin. Ve min şerri külli effâkin kâzibetin. Ve min şerri külli gammâzin hâinetin. Ve min şerri külli aynin lâmmetin. Ve min şerri külli bid’atin dâlletin.” (26)

Zarar ve kötülüklerden kurtulmak için “Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka.” ( 32) duâsını okuyan, bir yere gelince, o yerden kalkıncaya kadar zarar ve kötülüklerden kurtulur.

Bir hadîs-i şerîfde, “Birşeyden zarâr gören, abdest alıp iki rek’at namaz kılsın! Sonra; Yâ Rabbî! Senden istiyorum. Senin âlemlere rahmet olan Peygamberin Muhammed aleyhisselâmı vesîle kılarak sana yalvarıyorum. Yâ Muhammed! Dileğimi kabûl etmesi için Rabbime seni vesîle ediyorum. Yâ Rabbî! Onu bana şefâ’atcı et desin” buyuruldu

kaynak:astromerkez.com

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

:))
    Gerçekten eline sağlık çok yararlı bir dua oldu.Çok teşekkür ederim.

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

teşekkür
    çok teşekkürler Allah senden razı olsun.

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ALLAH HER TUTTUGUNUZU ALTIN ETSIN INSAALLAH. ALLAH RAZI OLSUN SIZDEN

daha bildiginiz böyle dualar varmi. mesela ewli olan ciftler icin esi hanimina iyi davranmasi icin gözü disarlarda olmamasi. yada namaz kilmasi icin. böyle bildiginiz dualar varsa sizin icin cook dua edecem

ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN

6. SEVGİ DEMİR

SEVGİ DEMİR Forum Okuru

Allah bunu yazandaan razı olsun

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkdslar kenzül ars ve vakıayı sıkı okuyun
    ..ben okudum fayda gördüm..

8. yeşim aydınyılmaz

yeşim aydınyılmaz Forum Okuru

Şunuda istediğiniz kişiye okuyun. Niğmel hafizû allah ,ya hafizû ihfezna

her türlü beladan koruyan dua konusuna benzer içeriklerimiz
  1. görünmeyen varlıklardan koruyan dua varmı

merhaba görünmeyen varlıklar yani halk deyimiyle 3 harflilerden koruyan dualar varmı acaba bilgilendirirseniz sevinirim
  2. Her türlü zarardan bizi koruyacak dua hangisidir?

Son zamanlarda her elimi attığım iş ters gitmeye başladı işlerimi yoluna sokmam kötülüklerden, vesveselerden uzak kalmak için gerkli dua hangisidir
  3. Her Türlü İstek İçin Okunacak Dua

bu konu isteklerin gerçekleşmesi için okunması gereken dua ve anlamını içermektedir. Gönlünüzden ve aklınızdan geçen her türlü isteğinizin gerçeğe dönüşmesi için sizlere okunması gereken dua ve anlamını paylaşıyoruz. Hakkınız da hayırlı olacak isteklerinizin dua ile birleşip kabul olması dileklerimizle.... Necm Suresi 58. Ayet Leyse leha min dunillahi kaşifeh 1001 turlu Hacetiniz icin...
  4. Fakirlikten koruyan dua varmı?

Hadis-i şerifte, (Ya Muaz, şu duayı okursan, dağ gibi borcun olsa da, Allah ödetmeyi nasip eder) buyuruldu. Al-i imran suresinin 26. âyeti okunduktan sonra, şu dua okunur: Ya Rahmâneddünyâ vel âhireti ve rahimehümâ tu’ti minhümâ mâ teşâü ve temne’u mâ teşâü ferhamni rahmeten tugni bihâ an rahmeti men sivâke. Allahümmekdi anni deyni. (Hakim) Her türlü tedbire rağmen, zengin olamayan da, haline...
  5. Her türlü hadiseler için okunacak dualar

CENNET'ÜL ESMA DUALARI ''Allah'ın isimleriyle (korunma) kalkanları''manasına gelen cennetül Esma duaları İmam Gazali Hazretleri tariki ile Hazretleri Ali Efendimize dayanmakta ve PEK cok dua kitaplarında yer almaktadır.bu duaları Nakşibendi meşâyıhı da ÖĞÜT buyurmaktadır.dikkatlice ve usulüne edat yanlışsız okunursa neticeleri elde edilir.bu dualar Sabah ve Akşam besmele ile 19 defa okunursa...

Sayfayı Paylaş