gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Her türlü zarardan bizi koruyacak dua hangisidir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Son zamanlarda her elimi attığım iş ters gitmeye başladı işlerimi yoluna sokmam kötülüklerden, vesveselerden uzak kalmak için gerkli dua hangisidir

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Sizleri her türlü zarardan ve şeytanın vesvesesinden koruyabilecek duaları aşağıda sunuyoruz. Bu sözleri sizlerde mutlaka en zor anlarınızda okumalı ve Allah'tan yardım beklemelisiniz.
    Her türlü zarardan bizi koruyacak dua

Zarardan Ve Şeytanın Vesvesesinden Korunmak İçin Duâ,

“Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî! (22)

E’ûzü bi-kelimâtillâhittâmmati min şerri külli şeytânın ve hâmmatin ve min şerri külli aynin lâmmetin. “ (25)

Bu duâ her sabâh ve akşam üç def’a okunup kendi üzerine veyâ yanındakilerin üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytânların ve hayvanların zararından korur. Bir kimseye okurken, E’ûzü yerine (Ü’îzüke) denir. İki kişiye okurken (Ü’îzü-kümâ) denir. İkiden fazla kimseye okurken, (Ü’îzü-küm) demelidir.

Her türlü kötülükten kurtulmak için için şu duâ da okunmalıdır:

“E’ûzü bikelimâtillâhit-tâmmâti min şerri külli şeytânin ve hâmmatin. Ve min şerri külli effâkin kâzibetin. Ve min şerri külli gammâzin hâinetin. Ve min şerri külli aynin lâmmetin. Ve min şerri külli bid’atin dâlletin.” (26)

Zarar ve kötülüklerden kurtulmak için “Eûzü bikelimâtillâhi-ttâmmâti min şerri mâ haleka.” ( 32) duâsını okuyan, bir yere gelince, o yerden kalkıncaya kadar zarar ve kötülüklerden kurtulur.

Bir hadîs-i şerîfde, “Birşeyden zarâr gören, abdest alıp iki rek’at namaz kılsın! Sonra; Yâ Rabbî! Senden istiyorum. Senin âlemlere rahmet olan Peygamberin Muhammed aleyhisselâmı vesîle kılarak sana yalvarıyorum. Yâ Muhammed! Dileğimi kabûl etmesi için Rabbime seni vesîle ediyorum. Yâ Rabbî! Onu bana şefâ’atcı et desin” buyuruldu.

Her türlü zarardan bizi koruyacak dua hangisidir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. her türlü cilde göre evde yapilabilecek maskelerrr

her türlü cilde göre evde yapilabilecek maskelerrr

soda maskesi elma sirkesi tonik tonik yapımı elma sirkesi ve soda ve Maske uygulamanın püf noktaları *makyajınızı bütünüyle temizleyin. *Saçınıza bant takın. *Yüz kaslarınızı çeşitli hareketlerle gevşetin. *Yüzünüzü birkaç dakika kaynatmış olduğunuz su buharına tutun. Böylece gözenekleriniz açılır ve yapacağınız maske daha derine nüfuz eder. *Maskeyi göz ve dudaklarınız hariç tüm yüzünüze...
  2. her türlü beladan koruyan dua

her türlü beladan koruyan dua

kötülüklerden koruyan dua koruyan dualar beladan dua belalardan bütün kötülüklerden Her türlü zarardan ve şeytanın vesvesesinden korunmak için duâ “Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî! (22) E’ûzü bi-kelimâtillâhittâmmati min şerri külli...
  3. Karışık süslü şekilli her türlü nickler

Karışık süslü şekilli her türlü nickler

süslü şekilli msn nickleri şekilli süslü nickler sigara nickler sigara nickleri __ Mutluluk bile Acı Veriyor,Çünkü SoNu Var BiLiYoRum. __ Bu gece YiNe Uyuyamadım Ya Da Öyle Sandım..Rüyalarıma Da Gelmiyorsun ArTık;hayalmi,hayatmı;Yanıldım!... __ ˙·٠٠•● Günlerim aglak Sabrin Sonu Selamete varsada faydasi yok˙·٠٠•● __ Aşk:cennetle cehennem arası işleyen trende mevsimlik bir bilet… __ Yasamak...
  4. Her Türlü İstek İçin Okunacak Dua

Her Türlü İstek İçin Okunacak Dua

bu konu isteklerin gerçekleşmesi için okunması gereken dua ve anlamını içermektedir. Gönlünüzden ve aklınızdan geçen her türlü isteğinizin gerçeğe dönüşmesi için sizlere okunması gereken dua ve anlamını paylaşıyoruz. Hakkınız da hayırlı olacak isteklerinizin dua ile birleşip kabul olması dileklerimizle.... Necm Suresi 58. Ayet Leyse leha min dunillahi kaşifeh 1001 turlu Hacetiniz icin...
  5. Her türlü hadiseler için okunacak dualar

Her türlü hadiseler için okunacak dualar

CENNET'ÜL ESMA DUALARI ''Allah'ın isimleriyle (korunma) kalkanları''manasına gelen cennetül Esma duaları İmam Gazali Hazretleri tariki ile Hazretleri Ali Efendimize dayanmakta ve PEK cok dua kitaplarında yer almaktadır.bu duaları Nakşibendi meşâyıhı da ÖĞÜT buyurmaktadır.dikkatlice ve usulüne edat yanlışsız okunursa neticeleri elde edilir.bu dualar Sabah ve Akşam besmele ile 19 defa okunursa...

Sayfayı Paylaş