gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Hergün duş almanın cildimize zararı var mı?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

hergün banyo yapmanın bir sakıncası var mıdır, her gün banyo yapmak zararlı mıdır, her gün duş almak vücuda zararlı mıdır, çok banyo yapmanın sakıncaları nelerdir indir (1).jpg
    Her gün duş almanın cildimize bir zararı yoktur. Yıkanmakla derimiz üzerindeki koruyucu tabakayı zedeleriz. Derimizin üzerinde gözle görülmeyen, elle hissedilmeyen bir koruyucu örtü vardır. Bu örtü dış ortama karşı vücudumuzu korur. İster saçımızı istersek bedenimizi yıkayalım biz bu örtüyü zedeler yok ederiz. Deri bu örtüyü yeniden oluşturmak için çalışır. Eğer her gün duş aldıktan sonra nemlendirici ve besleyici kremler kullanırsak bu örtünün oluşmasına katkıda bulunmuş oluruz. Her gün duş alırken de vücudumuzun belli bazı bölgelerine dikkat etmemiz gerekir. Kaplanmaların çok sık gözüktüğü bu bölgeler aşırı önem vermemiz ve dikkat etmemiz gereken yerlerdir. Kasık bölgelerimiz, kalçamızın arası, koltuk altı, ayaklar, boyun bölgeleri gibi bölgelere duş sonrası derinin koruyucu tabakası hasar aldığı için koruyucu krem veya jel sürerek mantar ve benzeri enfeksiyonlara karşı bu bölgeleri korumuş oluruz.

Hergün duş almanın cildimize zararı var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açlık Otunun Zararları Var mı ?

Açlık Otunun Zararları Var mı ?

Açlık otunun zararları Açlık otu zararlı mı Açlık otunun yan etkileri Alternatif tıp tedavisinde kullanılan şifalı bitkilerden açlık otunun zararları olup olmadığını merak ediyorsanız, buyrun makalemizden öğrenelim melekler :) Açlık otları, bileşik yapraklı, çoğunlukla sarı çiçekli, baklaya benzeyen yassı, odunumsu ve sert meyveli bitkilerdir. Bu meyvelerinin içinde, rengi kırmızımsı...
  2. Adaçayının Zararları Var mı ?

Adaçayının Zararları Var mı ?

Adaçayının zararları Adaçayı zararlı mı Adaçayı ve zararları hakkında bilgi Herşeyin azı karar, çoğu zarar melekler biliyorsunuz. Ve de sağlıklı olan bir çok besini tüketmek de bazı durumlarda sakıncalı olabiliyor. Bu makalemizde adaçayının zararları var mı sorusunun cevabını arayacağız :tik: Adaçayı, memleketimizde fazlaca tüketilen bitkisel bir çaydır. Hamile bayanların ve emziren...
  3. pembe maskenin zararları var mı

pembe maskenin zararları var mı

Ben az önce pembe maskenin faydaların ısordum ama zararlarını sormayı unutmuşum.Herhangi bir zararı olur mu pembe maskenin ?
  4. baharatların zararları var mıdır ?

baharatların zararları var mıdır ?

Melekler, sizler de iyi bilirsiniz ki yemeklerin tadı baharatlarla çıkar. Ben de mutfağımda bol bol baharat kullanırım. Kaş yaparken göz çıkarmayalım, acaba diyorum baharatların zararları da var mı?
  5. zayıflama ilaçlarının zararları var mı?

zayıflama ilaçlarının zararları var mı?

Kızlar zayıflamak için ilaçlardan yarar sağlamaktan başka çarem kalmadı gibi ama hekes de ilaçlar zararlı diyor.Siz ne diyorsunuz bu konuda ?

Sayfayı Paylaş