gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Herkes Hipnotize Olabilir Mi?

Konu, 'Hipnoz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Eğer kişi isterse hipnotize olabilir. Kişinin isteği olmaksızın hipnoz uygulamak mümkün değildir. 5-6 yaşlarındaki çocuklardan başlayarak isteyen, inanan herkese hipnoz uygulanabilir. Ancak iletişim kurulamayacak yapıdaki zeka özürlü ve çok yaşlı kimselerde yapılan uygulamalar sonuç vermez. Bunun yanı sıra ağır psikiyatrik rahatsızlığı olan kimselerde de hipnoz kullanılmamalıdır. İnsanların yüzde altmışbeşi orta düzeyde hipnoza girer, yüzde beşi hipnozu çok az hisseder ya da hissetmez, yüzde yirmisi derin bir trans yaşar. Yüzde onluk bir kesim ise çok daha derin bir hipnoz yaşar.

Özellikle çocuklar ve ergenlik dönemindeki gençler daha kolay hipnoza girerler. Önyargısız, olayın kendisinde başlayıp bittiğinin bilincinde olan, kültürel seviyesi yüksek kişiler de hipnoza yatkındır. Meslek grubu olarak ise, askerler, doktorlar,hemşireler, sanatçılar daha kolay hipnotize edilebilirler.

Hipnoza girmek ve hipnozdan yararlanabilmek için gerekli üç şart:
    İstemek
    İnanmak
    Güvenmek

Kişinin hipnozdan yararlanması için öncelikle ulaşmak istediği bir amacı, hayatında gerçekleştirmek istediği bir değişim olmalıdır. Kişi eşi istiyor diye sigarayı bırakmaya karar verir ya da eşinin zoruyla seansa gelirse hipnoza girse bile hipnozdan yararlanması mümkün olmaz.

Kişinin hipnozdan yararlanması için diğer koşul ise bu yönteme inanmasıdır. Hipnoz konusunda kafasında bazı mitler olan, önyargılarından kurtulamayan kişi hipnoza girmez, girse de hipnozdan yararlanamaz.

Çok önemli bir diğer koşul da kişinin hipnoz uygulayacak olan kişiye ve onun bu işe yapabileceğine inanması, güvenmesidir. Uygulayan kişiyle danışan arasında bir sempati olması, sağlanacak faydayı arttırır. Bazen bir hipnotizörden yararlanamayan bir kişi başka bir hipnotizör ile harika sonuçlar elde edebilir.

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Herkes Hipnotize Olabilir Mi?
    paylaşım için teşekkürlerr .. su tv deki yarışmadan sonra merak ettim çokk

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Herkes Hipnotize Olabilir Mi?

hmm bak yeni bisey daha ögrendimmm.
    Sagol canim!

Herkes Hipnotize Olabilir Mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Herkes mentalist olabilir mi?

Herkes mentalist olabilir mi?

Herkes mentalist olabilir mi? kardeşim mentalist olmak istiyorum diye tutturdu acaba nedir bu mentalist ve herkes mentalist olabilir mi?
  2. İsteyen Herkes Mentalist Olabilir mi?

İsteyen Herkes Mentalist Olabilir mi?

mentalist olma mentalist olmak mentalist olmak istiyorum Daha önce forumumuzda mentalizm nedir, ne demektir anlatmıştık melekler :) Özellikle kaşık bükme olayıyla herkesin dikkatini çeken mentalizme ilgi duyan sayısı gün geçtikçe artıyor. Belki bu yazıyı okuyan pek çok kişi de evde ki kaşığı, çatalı bükmeyi denemişlerdir. Bu noktada akla isteyen herkesin mentalist olup olamayacağı geliyor....
  3. gebelik olabilir mi

gebelik olabilir mi

merhaba..gebelik kuşkularım var ve adetim iki gün gecikti.5 aylık evliyim ve önceki aylara bakarak 25 haziranda adet olmam gerkirdi.adet günümden 3 yada 4 gün önce bir kereye mahsus kahverengi akıntı gibi bir şey geldi..pek bir gebelik belirtisi yok aşırı uyku halleri dışında.sizce gebelik durumu var mıdır ??
  4. Herkes şehit olabilir mi?

Herkes şehit olabilir mi?

Kimler şehittir? Şehitler çürür mü? CEVAP Herkes şehit olamaz. Şehit olmak veya şehitlik sevabına kavuşabilmek için müslüman olmak şarttır. Ne yaparsa yapsın, nerede, nasıl ölürse ölsün veya öldürülsün müslüman olmayan şehit olmaz. Müslüman bir kimse, çok günahkâr olsa da, hatta İbni Nüceym hazretlerinin fetvasında bildirdiği gibi, günah işlerken mazlum olarak öldürülse, şehit olur....
  5. Bir gün herkes diyabet olabilir

Bir gün herkes diyabet olabilir

Diyabet görülme olasılığı bebek yaşlara kadar inmiş durumda. Hayatım öyle akıp giderken kendini hissettirmeden yıllarca taşımışım bu hasrtalığı. Tıpkı kanser gibi son anda fark ettik ve dişyabet tanısı konuldu. başlarda vücudumun verdiği tepkilere kulak asıp bir hastaneye gitseydim daha erken tedaviye başlayabilirsim. Bu zamana kadar böyle bir hastalığa yakalanacağımı aklımın ucundan...

Sayfayı Paylaş