gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

herkes şu altı şeyle meşgul olurken ..sizde şu altı şeyle meşgul olun

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

PEYGAMBERİMİZ (S.A.V.)İN DİLİNDEN herkes şu altı şeyle meşgul olurken sizde şu altı şeyle meşgul olun
    1-herkez cok amellerle meşkul olurken
    sizde en güzel amellerle meşgul olun
    2-herkez nafilelerle meşgul olurken
    sizde farzlarla mesgul olun
    3-herkez dışını düzeltmeye çalışırken
    sizde içinizi düzeltmeye çalışın
    4-herkes başkalarında kusur ararken
    sizde kendi kusurlarınızla ugraşın
    5-herkez dünyayı imar etmeye çalışırken
    sizde ahiretinizi imara çalışın
    6-herkez yaratılmışların taktirini ararken
    sizde yaratanın rızasını aramaya çalışın

(alıntı)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: herkes şu altı şeyle meşgul olurken ..sizde şu altı şeyle meşgul olun
    emeğine sağlık

herkes şu altı şeyle meşgul olurken ..sizde şu altı şeyle meşgul olun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Herkes Duymak Istediği şeyi Duyar

Herkes Duymak Istediği şeyi Duyar

Kizilderili bir adamla beyaz adam cadde de yuruyorlar.. birden kizilderili adam beyaz adama: cekirge sesi duyuyorum der. fakat beyaz adam: bu kadar kalabalik bir cadde de cekirge sesi duyman imkansiz, yaniliyorsun der. kizilderili usteler hayir duyuyorum der .. daha sonra bir bahceye girerler ve gercekten orada cekirgeler vardir beyaz adam sasirir .. senin kulaklarin farkli der. bu gurultude...
  2. ümmetim şu Onbeş şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

ümmetim şu Onbeş şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

ümmetim su onbeş şeyi işlediklerinde onlara ilahi ceza gelir: *Ganimet ve kazanç belirli kişilerde kalırsa, *Emanet yağma gibi kabul edilirse, *Zekat vermek, haraç vermek gibi güç gelirse, *Kişi hanımının emri altına girerse, *Annelere eziyet edilirse, *Arkdaşlara iyilik edip, babalara cefa edilirse, *Meclislerde yüksek sesle dünya kelemı konuşulursa, *Rezil kimseler topluma baş...
  3. ümmetim şu 15 şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

ümmetim şu 15 şeyi Işlediklerinde Onlara Ilahi Ceza Gelir

*Ganimet ve kazanç belirli kişilerde kalırsa, *Emanet yağma gibi kabul edilirse, *Zekat vermek, haraç vermek gibi güç gelirse, *Kişi hanımının emri altına girerse, *Annelere eziyet edilirse, *Arkdaşlara iyilik edip, babalara cefa edilirse, *Meclislerde yüksek sesle dünya kelemı konuşulursa, *Rezil kimseler topluma baş olursa, *Şerrinden korkulduğu için insanlara ikram edilirse, *Şarap...
  4. iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

iradeisizm bırakamıyorum yaa şu nalet şeyi bırakamıyorum

offffff olmuyor yapamıyorum lanet olsun bu sigara öldürecek beni çok zararlı biliyorum ama yapamıyorum yaa duramıyorum dengesizm iradesizim kendini zehirleyen bi aptalım evet ama olmuyorrrr bi yol söyleyin bişeyler diyn arkadaşlar :(

Sayfayı Paylaş