gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Heron (İnsansız Uçak) Nedir Biliyor musunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

heron insansız uçak nedir ne demektir özellikleri nelerdir ne işe yarar resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Hakkari Çukurca'da askerlik görevlerini yaparken hain saldırılar sonucunda yaşamlarını yitiren şehit haberlerimizle birlikte daha bir öne çıkan Heron (İnsansız uçak)lardan bahsetmek istiyoruz size melekler...

Terörle mücadelede, çok önemli bir yere sahip olup, istihbarat elde etmek için kullanılan heron yani insansız casus uçaklar şu sıralar ülkemizin de gündemini meşgul etmektedir. Bir süre önce, İsrailden yıllık 10 milyon dolar karşılığında kiralananan uçak belirlenemeyen bir nedende dolayı arzılanıp düşmüştü.

Türk silahlı kuvvetleri istihbaratını güçlendirmek için, İsrail’ e insansız uçaklardan 10 adet sipariş verdi. Bu uçaklardan 1 tanesi 18 milyon dolar fiyatında. Peki bu uçaklar ülkemize ne zaman gelecek? Yapılan açıklamaya göre 2 tanesi Kasım ayının ortalarında, geri kalan 8 tanesi ise yılbaşından sonra ordumuzun hizmetine sunulacak.

Peki bu uçaklar ne tür özelliklere sahip:

350 km menzile kadar görüntü transferi yapabilmekte,

Gece görüş özelliğiyle, teröristleri günün her saatinde görüntüleyebilmekte,

Aynı anda 10 hedefi saptayıp rapor gönderebilmekte.

Heron (İnsansız Uçak) Nedir Biliyor musunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Hazır yiyeceklerin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirten uzmanlar, birçok hazır yiyeceği uzun süre taze tutmak için katkı maddeleri eklendiğini belirttiyorlar. Howstuffworks'te yer alan haberde, 5 büyük fast food zincirinin menülerini inceleyen uzmanlar, en yaygın kullanılan 10 katkı maddesini açıkladılar; 1. Tavuk eti: Tavuk eti, sığır veya hindi etinden daha ön planda ilk sırada...
  2. Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

neden güleriz, sebepleri, sonuçları, gülme durumları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Mutlu olduğumuzda,sinirlerimiz bozulduğunda, komik birşey gördüğümüzde hep güleriz.Bunlar bildiklerimiz.Peki ya bilmediklerimiz? Doğduktan hemen sonra ağlamaya başlayan bebek yaklaşık 4 hafta sonra gülmeye başlar. Anne ve babasının bu durumdan hoşnut olduğunu anlayan...
  3. Açındırma Nedir biliyor musunuz

Açındırma Nedir biliyor musunuz

Selam millet bişeyi merak ettim ve daha önceden de olduğu gibi merak ettiğim şeyi size sorup merakımı gidermek istedim :) Acaba Açındırma Nedir aranızda v bilen varsa bana yazsın yaa
  4. Adalesiz Nedir biliyor musunuz

Adalesiz Nedir biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Adalesiz Nedir bilen var mı? Adalesiz Nedir biliyorsanız bana da yazın lütfen
  5. İmsak Nedir biliyor musunuz

İmsak Nedir biliyor musunuz

Kızlar imsak sabah ezanın okunması mıdır yoksa güneşin doğması mıdır İmsak Nedir biliyorsanız lütfen bana yazın.

Sayfayı Paylaş