gebe
  1. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

herseye son vermekistiyorum.....

Konu, 'Deneme Odası' kısmında canelif tarafından paylaşıldı.

kötüyüm,hemde cok....bu sabah ölmek icin cok dua ettim,dayanamiyorum.her ise yalniz kosmaktan,anlayisli görünen esten,cocuklar hersey...korkuyorum,kötü birsey yapcam diye....bi akil verin...almanyadayim,tek arkadasim 3 ysindaki kizim...kendime ve cocuklarima zarar vermekten cok korkuyorum.....

karakuzu ve *LAVİNNYA* bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bence bır uzmana görünmelisiniz. Bazı zamanlar hepimide bu tarz inişli çıkışlı zamanlar olabilir. önemli olan kabullenip dermanını bulmaktır.

3. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    düsünmedim deyil ama sorun suki cocuklarimi alirlar diye korkuyorum...almanyadayim burda hersey türkiyeye göre farkli...

4. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Anlıyorum peki sorununuz nedir ilgisizlik mi yoksa daha kötü durumlar mı var ? Belki başka gözle bakabiliriz duruma.

canelif bunu beğendi.
  5. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Bisaniye ya hemen kendine birşey yapma. Öncelikle sizin yazdıklarınıza karşılık akıl babında dostça yada mantık çerçevesinde birşeyler yazmak istiyorum ama tam olarak sıkıntı nedir. Tam olarak neden korkuyor sunuz ? Neden kendinize birşey yapmak istiyorsunuz ? Ağzınızdaki baklayı çıkartın lütfen. Asıl mesele nedir ?

canelif ve ßeLeN bunu beğendi.
  6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Her insanın sabrının ve gücünün dayanamadığı noktalar olmuştur ama önemli olan öleyimde kurtulayım değil asıl maharet kalıp zorluklarla başa çıkıq savaşmaktır. Herkesin olaylara karşı irade gücü aynı olmayabilir ama bana göre sen dünyanın en güçlü kadınlarından birisin çünkü annesin. Dayanamadığın noktaya geldiğinde lütfen yavruna sarıl onun o pozitif elektriğini kendi vücuduna çek. En büyük gücünü kızından alacaksın... Hayat her zaman herkese adil davranmıyor kabul ama asla pes etme yavrunun geleceğini düşün...Ne mutlu ki sana en azından şu dünyada tutunacak en büyük dalın bir yavrun var. Allah yar ve yardımcın olsun inşallah konu her ne ise güçlü ve dimdik ayakta sorunun üstesinden gelirsin. Biz burdayız ve her zaman yanındayız bunu unutma...Sıkıntılarını bizimle paylaşabilirsin.

canelif ve Ausencia bunu beğendi.
  7. Ausencia

Ausencia Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    18
    Bak sana çok klasik bir cevap yazayım canelif ; ölmek , ölmeyi istemek hiçbir şeyin çaresi değildir .
    Toparlan bakalım , bir silkelen .
    Ha bunu kendin için yapacak gücü kendinde bulamayabilirsin ama kızın için değmez mi ???

Bak bende 3 yaşında bir çocuk annesiyim . Bırak ölmeyi , grip olsam bile bir an önce nasıl ayaklanırım derdine düşüyorum , oğlum için.

Dertler mi ? Anlayışsız insanlar mı ? Başedilemeyecek gibi gözüken büyük sorunlar mı ?

Üç aşağı beş yukarı kimin hayatında yok sence ?

Eğer herşeyin üzerine geldiğini hissediyorsan , bir adım geri çekil . Uzaktan bak yaşadıklarına . İçindeyken seni boğan şeyler aslında senin savaşabileceğin kadar kolay sorunlar . Yeter ki sen savaşmayı iste .
    Savaşmayı da sen ve kızın bu yaşadıklarınızdan daha iyisini hakkediyor diye iste.

deniz-07, MaWiM ve canelif bunu beğendi.
  8. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    491
    Ödül Puanları:
    63
    rabbine dua et allahım sıkıntılarını gideriir inşallah ölüm son çaremi sanıyorsun....öteki dünyan bundan farklı olsun istiyorsan rabbine yakınlaş dua et....bir insanın bedenen ihtiyaçları vardır yemek içmek uyumak gibi bunları aksatıyormuyuz hayrrrr......peki bedenin ihtiyaçlarını karşılayamazsak mesela 5 gün yemek yemeyelim ölürüz değilmi......peki ruhun ihtiyacını neden karşılamıyoruzzz...neden ruhumuzu öldürüyoruzzz...ruhun besin kaynağıda duadır.dua ruhu besler diriltir...sıkıntıları def eder çare işte odur.ölmek değil inan bana.hadi kendine bişey yaptın diyelim allah korusun sonra...sonra neolacak düşündünmü???Allahın verdiği can biize emanet öteeki dünyayıda düşünmeliyiz ki,asıl sonsuz olan öteki dünyadır.....sabret ....

9. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    bu hayatta hiç birşey senin ve ailenin hayatından önemli değil.herkes bişeler yaşıyor her kötü olayda ölmeliyiz diye düşünmek bencillik olur cnm heleki evladın varsa..bak ben evlat için neler yapıyorum allahım hayırlısını versin tabide ya o kızında olmasaydıı..şükür etmeklazım hayatımm

10. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    canim dua et, icinden gelmiyorsa dua etmek cünkü bazen insan öyle kötü durumda oluyorki icinden hic birsey gelmiyor...
    O zaman sürekli bu zikri oku "buda gecer Ya Hu" de..., besmele cek uzun uzun dua edemiyorsan.. ama en güzel huzur verici ilac ise Yasin suresini seslice okumak... Onu okuduktan sonra inan kendini huzurlu hissedeceksin. Sunu unutmaki Allah kimseye cekemeyecegi yükü yüklemez... Rabbim bizi sabredenlerden eylesin ve bize su yalan dünyada cenneti kazanmayi nasip etsin.
    Derdin ne bilmiyorum ama dert dedigin zaten her dönen baska birsey oluyor, bir müminin dertsiz ani pek olmazmis o yüzden dert her ne olursa olsun biz sabredip sükür etmeyi bilelim... sen her konuda Allaha sigin, o en güzel dosttur, en güzel dermandir....
    Allah c.c. yardimcin olsun canim, dualarimiz seninle....

11. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    hepinizden allah razi olsun.sorunum yani sorunlarimcokkkk.öncelikle gurbetteyim,8 yil oldualmanyaya geleli.alistim zannettigim her zazaman anladimki hala alisamamisim.esimle ikimizin arasi iyi,önceleri yani 3 ,5 ay öncesine kadar hic arkamda durmadi.ailesine karsi beni hic korumadi,kalbimi cok kirdi....biz,kaynanam,eltim ayni binadayiz...tabi herzaman gelen bas belasi görümcem ve 2 cok bilmis cadi kizlarida var....cok yoruldum,buarada bide 7 yasinda oglum var,2 dogumumdada agir depresyon gecirdim ve hala kurtulamadim....ailemi cok özlüyorum,arkadaslarimi,herseyi...okumayi cok istemistim.ama malesef 18 yasinda evlendim,burdada cooook iyi almanca bilmem lazimki okuyayim.arkadasim 1,2 tane var ama onlarda fos cikti...siz söyleyin ne yapiyim.......izine yani türkiyeye gelincede ailemle ilk bir kac gün sonra anlamle is bitiyor...anlayissiz,

smiley bunu beğendi.
  12. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    seni cok iyi anliyorum canim, yalniz olmak sonra birde sirdasin olmamasi seni yeterince üzüyordur ve birde üzerine görümcenin negatif etkisi geliyorsa ister istemez bunaliyorsundur.
    Benim sana tavsiyem bol dua etmen ve dertlerini bizimle paylaman, birincisi burda seni kimse yargilamadan dinler ve elimizden geldigi kadariyla yardimci olmaya calisiriz. Ben almanyada dogup büyüdün, almanya hakkinda bir konu üzerine bilgi edinmek istersen bana sora bilirisin. Almanca ögrenmendede yardimci ola bilirsem istedigini sora bilirsin.
    Rabbim yar ve yardimcin olsun canim :) sunu unutma hepimizin bir sinavi var bazen agir bazen hafif ama geciyor günler iste... :)

BEYZA21, deniz-07 ve canelif bunu beğendi.
  13. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    sagolun melekler,beni birileri anliyor,daha önce hic olmamisti bu...

smiley bunu beğendi.
  14. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113

sende sagol, :D:D

deniz-07 ve canelif bunu beğendi.
  15. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bende avusturya da yasiyorum. Uzmana gidip ben kendimi oldurcem yerine sana ölmeyi dusunduren sebepleri anlat. Her psikologa gidenin cocuklari alinmiyoki. Bence acele et. Bunlar herkesin yasadigi seyler ve belkide cok basit iyilesme yollari vardir. Allah yardimcin olsun....

deniz-07 ve canelif bunu beğendi.
herseye son vermekistiyorum..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kücükten herseyi anliyorlar...

Kücükten herseyi anliyorlar...

Araştırmalar bebeklerin daha konuşmaya, oturmaya, emeklemeye bile başlamadan, 6 aylıkken çevrelerindeki insanların niyetlerini sezebildiğini, dostu düşmanı ayırdettiğini gösteriyor. ABD’de yapılan bir araştırmada uzmanlar, bebeklerin yaşamlarının ilk aylarında sosyal algılama yetisi geliştirdikleri sonucuna vardılar. Nature adlı bilim dergisinde sonuçları yayımlanan araştırmaya göre, bu ilk...
  2. Ask herseyi affeder mi?

Ask herseyi affeder mi?

Anket acilmistir. Basliyorum, kesinlikle Hayir!
  3. Sima - Herseye ragmen

Sima - Herseye ragmen

Bugün de bitti yine sensiz Bense yatağımda yine çaresiz Ah ağrır deli başım Avucumda yorgun sessiz Ve hep her an bıkkın ümitsiz Biran bile düşünmedin belki de Yarınlar haram şu yüreğime Daha az önce dokundum son resmine Bir parça yıkık, kırgınım işte Anlat ban a nasıl terkettin acımadan Anlat hadi vurup gittin korkmadan Anlamsız bir dolusözü var dilimde bağışlan maz Yine de ben...
  4. Boverin... herseye Maydanoz olun :-)....

Boverin... herseye Maydanoz olun :-)....

maydanozun faydasi, maydanozun faydalari nelerdir Bu lafin gelisi deyil, gerceten herseye maydanoz olun... o kadar faydalari varki Maydanozun vücudumuza pek çok faydası vardır. Kaynatılıp içildiğinde ve cilde kaynatılmış maydanoz suyuyla pansuman yapıldığında sivilcelere iyi gelir. Maydanoz suyunu kaynatıp göze pansuman yaparsanız, gözdeki iltihaplanmaları önler ve yanma hissini geçirir....

Sayfayı Paylaş