herseye son vermekistiyorum.....

hepinizden allah razi olsun.sorunum yani sorunlarimcokkkk.öncelikle gurbetteyim,8 yil oldualmanyaya geleli.alistim zannettigim her zazaman anladimki hala alisamamisim.esimle ikimizin arasi iyi,önceleri yani 3 ,5 ay öncesine kadar hic arkamda durmadi.ailesine karsi beni hic korumadi,kalbimi cok kirdi....biz,kaynanam,eltim ayni binadayiz...tabi herzaman gelen bas belasi görümcem ve 2 cok bilmis cadi kizlarida var....cok yoruldum,buarada bide 7 yasinda oglum var,2 dogumumdada agir depresyon gecirdim ve hala kurtulamadim....ailemi cok özlüyorum,arkadaslarimi,herseyi...okumayi cok istemistim.ama malesef 18 yasinda evlendim,burdada cooook iyi almanca bilmem lazimki okuyayim.arkadasim 1,2 tane var ama onlarda fos cikti...siz söyleyin ne yapiyim.......izine yani türkiyeye gelincede ailemle ilk bir kac gün sonra anlamle is bitiyor...anlayissiz,

seni cok iyi anliyorum canim, yalniz olmak sonra birde sirdasin olmamasi seni yeterince üzüyordur ve birde üzerine görümcenin negatif etkisi geliyorsa ister istemez bunaliyorsundur.
Benim sana tavsiyem bol dua etmen ve dertlerini bizimle paylaman, birincisi burda seni kimse yargilamadan dinler ve elimizden geldigi kadariyla yardimci olmaya calisiriz. Ben almanyada dogup büyüdün, almanya hakkinda bir konu üzerine bilgi edinmek istersen bana sora bilirisin. Almanca ögrenmendede yardimci ola bilirsem istedigini sora bilirsin.
Rabbim yar ve yardimcin olsun canim :) sunu unutma hepimizin bir sinavi var bazen agir bazen hafif ama geciyor günler iste... :)

Bende avusturya da yasiyorum. Uzmana gidip ben kendimi oldurcem yerine sana ölmeyi dusunduren sebepleri anlat. Her psikologa gidenin cocuklari alinmiyoki. Bence acele et. Bunlar herkesin yasadigi seyler ve belkide cok basit iyilesme yollari vardir. Allah yardimcin olsun....

Ah uzaklar hep olumsuzlukları bu oluştur ana nedenidir. Aileden uzak olmak arkasız kalmak yanlız olmak gibidir. Aslında artık aılen anne babadan ziyade eşin ve çocuklarındır. İşin içine kayınvalide görümce girince tabiki durumlar karışıyor. Eskilere bakınca illa ki böyle durumlar oluyor ki buda o dönemler için çok normal. Kocaya gidiyorsan bunlara göze alıcaksın anlayışı hakim o tarz insanlarda. Tamam aynı apartmanda olabılırsınız ama evın ayrı anladıgım kadarı ile. Kapatacaksın gözlerını kulaklarını çocukların için duymayacak görmeyeceksın. Saygısızlıkta yapmayacaksın yukarda Allah var elbette görecek duyacaktır.

Artık arkadasım yok deme Elifcim. Biz varız hepimiz senin dostun, kardeşin, ablanız :) bu arada bende Elif. bak ilk adaşını buldun.

Hoşgeldin aramıza...

canim icimden gecenleri nasilda güzel yazmissin;derlerya kalabalikta yalnizlik,iste benimkisi bu....saglam durmaya calisiyorum ama giden benden oluyor,sagligim,psikolojim herseyim gitti...allah sizden razi olsun cansiniz hepinizde.

durumuna açıklık getirmek senin elinde yürümeyen bir evliliği neden zorluyorsun ? kendi sağlığın için doğru kararlar vermen gerekir ölüm bir çare mi ? bir son mu? azaplarının başlaması olmaz mı? bu durumda.. 1 evlada sahipsin öncelikle onun değerini bilmelisin bu sitede o kadar çok kadın var ki 1 evlada sahip olmak için canını bile verecek. karşındaki insan konuşmaktan anlamıyorsa onu kızın ve kendinle cezalandırman onun yanlışlarını görmesine sebep olur. zaten konuşmaktan anlamıyorsa o insanla ne kadar ömür sürdürebilirsin ki? yazdıklarından anladığım kadarıyla çekilmesi zor hale gelmiş yaşadıkların. yurtdışında olduğunu söylemişsin ailen yanında yok mu? onlar sana destek olmuyorlar mı? her şeyden önce saygı olmalı bence o yoksa zaten bitmiştir demek . önemli olan burada senin kalbini ve isteklerini sorgulaman olacak

canım bence sen aılenın yanına bır kac haftalıgına tatıle gıt bıraz kafa dınle alısverıs yap para harca ama esınde gelsın kı aklın orda kalmasın anladınmı sana ıyı gelıcektır sen sıkılmıssın bellı allah yardımcın olsun canım emın ol senın gıbı coook ınsan var sukret halıne bence kendını sakın salıp ölumu dusunme smı arkadasım dogru demıs her sıkılıdıgında elıne en kucuk tespıh al cek cek zıkret gorumcenı fazla yanına cagırmamaya calıs senı rahatsız edıyosa allah yardımcın olsun canım benım

Geri