gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Hesaben Saklama (Book Entry)

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Hesaben Saklama (Book Entry): Kıymetlerin elektronik ortamda hesaben saklanmasını ifade eder. Örneğin T.C. Hazine ihalesinden alınan kıymetler, katılımcılar tarafından fiziki olarak talep edilebileceği gibi (bu kıymetler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bastırılmaktadır) makbuz karşılığı elektronik ortamda katılımcıların hesabına da aktarılabilmektedir. Şahıslar da, makbuz karşılığı kıymetlerini hesaben saklatabilmektedirler. Fiziki olarak elde bulunan bir kıymetin, sonradan bir hesaba yatırılması da kıymeti bu forma sokmaktadır.

Hesaben Saklama (Book Entry) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Book Crossing

Book Crossing

Book CrossingAmerika'da yeni bir moda cikmis: Birtakim mechul kisiler, kamuya acik yerlere birtakim kitaplar birakiyorlarmis. Diyelim bir parka gidip bir banka oturuyorsun, bankta bir kitapla karsilasiyorsun. Mahallede yasayan bircok kadinin ortaklasa kullandigi 'camasir yikama merkezine' gidiyorsun, makinelerden birinin ustunde bir kitap. Trene biniyorsun, aa,koltugundabir kitap...
  2. Sir Saklama:

Sir Saklama:

Madde 36 - Avukatların, kendilerine tevdi edilen veya gerek avukatlık görevi, gerekse, Türkiye Barolar Birliği ve barolar organlarındaki görevleri dolayısiyle öğrendikleri hususları açığa vurmaları yasaktır. Avukatların birinci fıkrada yazılı hususlar hakkında tanıklık edebilmeleri, iş sahibinin muvafakatini almış olmalarına bağlıdır. Ancak, bu halde dahi avukat tanıklık etmekten...
  3. Saklama Kutuları

Saklama Kutuları

saklama kutusu saklama kutuları
  4. Dekoratif saklama kutuları yapıyoruz

Dekoratif saklama kutuları yapıyoruz

Dekoratif saklama kutuları Saklama kutusu yapımı Ben dağınıklığı hiç sevmem. Ortada dekorasyon amaçlı kullandığım objeler dışında hiçbirşey olmayacak. Bu yüzdende çekmecelerim ağzına kadar dolu. MUtfak dolaplarımda öyle. Mutfak önlüklerim, havlum bile çekmecelerde. Tezgahım ise bomboş.:lau: Yani meleklerim hiç yerim kalmadı. O yüzden saklama çözümleri arıyordum ve kutuları gördüm. Şık...
  5. Dekoratif saklama kapları

Dekoratif saklama kapları

Saklama kavanozu modelleri Mutfak ürünleri O kadar güzel mutfak ürünleri var ki. Geçen sene çeyiz maratonumda epey zorlanmıştım. Birini alsam diğeri küsecekti. Bende bu görevi zevkli anneme bıraktım, o çok büyük bir zevkle mutfak çeyizimi aldı. bu saklama kavanozlarını çok beğendim. Annem bana porselen kapağı bambu olan kavanozlardan almıştı onları da çok severek kullanıyorum. Dilerseniz...

Sayfayı Paylaş