gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hesap / hesaba çekilmek

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kar ve zarar hesabı yapmak, iktisat ederek sıkıntı çekmemeye, Rakamlarla yapılan her çeşit işlem, -lehte yahut aleyhte olsun- kesin ve şaşsaz veri ve bilgilere, insanın eline geçecek yahut karşısına çıkacak bariz sonuçlara; Kazancından hesaba çekilmek hhelal kazancın hesabının, haram kazancım ise azabının olduğu ihtarına, Hesabını kolay bir şekilde verdiğini görmek hanımın dindar ve münis olmasına, Çetin bir hesaba çekilmek pişmanlık ve zarara, Kendi kendini hesaba çektiğini görmek nefs muhasebesine ve tövbe ederek kulluğa sarılmasına delalet eder.

Hesap / hesaba çekilmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hesap

hesap

Rüyada hesap çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Olumludur.Rüyasinda hesap yaptigini görmek mal ile tabir edilir. Kendisinin bir isten dolayi hesabinin yapildigini gören, eziyete ve mihnete düser. Biriyle hesaplastigini gören, onu bir zahmete sokar. Bir baska rivayete görede: Rüyada ölü için görülen hesap, o ölünün azapta oldugu sekilde yorumlanir. Kendi nefsiyle hesaplastigini gören kimse...
  2. İpin Hesabı

İpin Hesabı

İpin Hesabı İpin HESABIİpin Hesabı Zenginin biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. “Öldüğüm geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum” diye vasiyet etmiş. Öldüğünde “Kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?” diye araştırmışlar. Kimse çıkmamış. Nihayet bir hamal, -Benim sadece bir ipim var, kaybedecek bir şeyim yok. Sabaha...
  3. Keremcem - Hesapla

Keremcem - Hesapla

aşk diyorlar yalan diyorlar yine de arıyorlar onca yolun sonunda buldum sandım uzaktaymış daha en başından anlamalıydım adını koymalıydım göz göre göre yanmaz kül olmaz bu kadar azalmazdım gemiler yaktın sen giderken pişman olmayı düşünmeden sana inansam yine aynı sen bırakıp gittin aniden hissetmedi mi yüreğin bari hesapla kaç kere öldü bu can uğruna
  4. Yokluğumu Hesapla ..

Yokluğumu Hesapla ..

Birlikte yürüdüğümüz yolun uzunluğunu değil, yaşadığımız yolu hesapla! Ben sana yağmur yağarken, gökyüzüne bakıp sevinmeyi öğrettim! Sevinmeyi hesapla! Gün gelir; ölürüm... Yokluğumu hesapla! Kainat boşluğunun sonsuzluğunda ritmik bir noktacık; dünya... Koca dünyada ritmik bir noktacık; kalbim... Rabbimin “Hiçbir yere sığmam; oraya sığarım” övgüsüyle yüce... Ve ama, hırsının örsünde...
  5. Altın hesabı

Altın hesabı

Kızlar Altın hesabı açmak istiyorum, aranızda açan varmı. Hangi Banka yapıyor?

Sayfayı Paylaş