gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hiç Ayrılamam Derken

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.
    ‘’Şimdi uzaklardasın gönül hicranla doldu” diyor Zeki Müren’in sesi.

Ne zaman yakınımda olmuştu ki diyorum bende, ne zaman yakınımda oldu.
    Yanı başımdayken bile uzaklardaydı.
    Avucuma konmuş bir kelebekti, yakaladım zannederken uçuveren. Geride yalnızca kanatlarının ışıltısını bırakan .

Varsın solsun sevda bahçelerinin sevda çiçekleri, solsun benim solan ışıklarımla birlikte.
    Ayrılık acı değil, acı olan bencilliği insanoğlunun. İkiyüzlü yüreği.
    Kendine saklamak istiyor sevdiği şeyleri, kendinin olsun istiyor.

Sonrada sevda sandığı bu duygu bunaltıyor gerçekler batıyor, acıtıyor ve usanma baş gösteriyor. Önce usanan kurtuluyor.

Sona kalansa acıdan kıvranıyor. Terk edilmenin verdiği zedelemeyle can alıyor, acı vermek için olmadık yollar hileler geliyor aklına.

Oysa bu yaratıcılığını kullansa başka şeylere.Aynı kısır noktalara takılı kalmak yoruyor insanı .
    Yalnızlık, yalnızlık avunmak bilmeyen yaralı yürek …

alıntı

Hiç Ayrılamam Derken konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir ayrılamayısın hikayesi..

bir ayrılamayısın hikayesi..

İçli bir şiir gibi bakıyorsun.Yaşanmış ne varsa bilen, yaşanacak ne varsa kaygılanan. Gözlerinden bir nehir gibi akıyor hüzün.Yüzüme, ellerime bulaşıyor. Konuşamıyorum.Her kelime ya asılı kalıyor.Yada ben vazgeçiyorum ne faydası var ki diyorum konuşmanın bilinenleri, bilinmek istemeyenleri tekrar tekrar anlatmanın Bir bıçağı batırıp ete kanatmaktan ne farkı olacak kelimelerin.....
  2. Hep derdim Sevmekten Yorulanlar Hiç Sevmemiş Olanlardır

Hep derdim Sevmekten Yorulanlar Hiç Sevmemiş Olanlardır

Seni severek sevmeyi öğrendim... Seni severek sabrın önemini kavradım... Ama sabrederken yitip giden zamana seni kaptırdım... Seni sevmekten hiçbirzaman yorulmayacak bu yürek... Ve hiçbirzaman vazgeçemez sevmekten... Ama taşıyamıyor istenmeden isteyebilmenin getirdiği sorumlulukları... Ve vazgeçiyor senden... Sevgin herzaman taze... Ve hep en değerli yerimde... Buna rağmen senden...
  3. Emrah - Ayrılamam

Emrah - Ayrılamam

ayrılamam akor yokluğun içimde bir ateş gibi tutuşmuş bedenim yanıyor sanki ne olur terketme seven kalbimi gidersen sevgilim yaşayamam ayrılamam, sensizliğe katlanamam yaşayamam sen olmazsan yaşayamam ne kadar bağlandım sen biliyorsun neden bu sevdayı bitiriyorsun kalbinden beni sök at diyorsun canımın canısın ayrılamam...
  4. Kadınların derdi hiç bitmiyor Depresyon bayanlarda daha sık görülüyor.

Kadınların derdi hiç bitmiyor Depresyon bayanlarda daha sık görülüyor.

Türkiye Psikiyatri Derneği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Burhanettin Kaya, saplantı, panik, titizlik bozuklukları ile depresyonun kadınlarda daha sık görüldüğünü belirterek, ''Kadınların biyolojik yapılarının dışında toplumsal baskıya daha çok maruz kalmalarından dolayı depresyona yatkınlıkları daha yüksek'' dedi. Kaya, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı günü dolayısıyla AA muhabirine yaptığı...
  5. Türk kadını hiç tanımadığı erkeğe “Merhaba” der mi?

Türk kadını hiç tanımadığı erkeğe “Merhaba” der mi?

Gülermisin ağlarmısın halimize bakıp.:tsk: Bu paranoyalarla yıllarca nasıl yaşamışız acaba? yorum sizin meleklerim:küstüm: Bayıldım bu gerekçeye: Leman Sam’ın “Anladım” şarkısı şöyle başlar: “Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe/ sırf sana benziyor diye/ usulca sokulup/ ‘Merhaba’ dedim”. Şarkı TRT denetimine girmiş. Denetim “Olmaz” demiş. Neden? “Türk kadının tanımadığı hiçbir erkeğe...

Sayfayı Paylaş