gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

hic bir sey göründügü gibi degil

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

hiçbir şey göründüğü gibi değil hiçbir şey göründüğü gibi değildir hiçbirşey değildir Hiçbirşey Göründüğü Gibi Değil...

Bir Alman zooloğu, nelerden oluştuğunu anlamak için bir serçe yuvasını dağıtmıştı.
    Yapı malzemesini sayınca şu sonuca ulaştı:
    Yuvanın yapısında 630 uzun at kılı, 1715 daha kısa kıl, 195 kök parçacığı, bir tül parçası, 3 gonca yaprağı, çeşitli büyüklüklerde 20 başka yaprak, 45 iplik ve 35 gr. koyun yünü vardı!..
    Bütün bu malzeme, hem sağlam, hem de yumuşak olan küçücük bir kuş yuvasında bir araya gelmişti.
    Sadece 1715 kılı toplamak için kuşcuk kimbilir ne kadar çalıştı, kanat çırptı?
    Hiç bir şey göründüğü gibi değil..
    Bir kilo bal, 30 bin arı, 6 milyon çiçek, 20 bin km. uçuş demektir..
    Kuru bir dilim ekmek de öyle.
    İnsan biraz dikkatle baksa, orada sürülen, ekilen bir tarlayı, yağan yağmuru, karı, biçilen başakları, değirmeni, fırını, görüp seyreder bir bir...

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: hic bir sey göründügü gibi degil
    emeğine sağlık

hic bir sey göründügü gibi degil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir susarsam hic konusmuyacagim

bir susarsam hic konusmuyacagim

BİR SUSARSAM, HİÇ KONUŞMAYACAĞIM.. Evet çok özledim. Bir bakışını bile özledim. Tadım yok, ne kadar uğraşsam da tadım yok işte. Klavyenin hangi tuşuna bassam özlemim çığlık çığlığa, tutamıyorum ki kendimi,harfler ‘toparla bizi’ diye tehditlerde .. Susarsam, biliyorum ki hiç konuşmayacağım.Kaç mevsim geçti oysa..Kaç mevsim başlarken ‘bu seferkini kaldıramayacağım artık! ‘ dedim, hepsini...
  2. Senin hic olmamis gibi

Senin hic olmamis gibi

Senin hic olmamis gibi.. Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık, sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak, boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim. Hani hep kızardın ya "Konuş konuş konuş" derdin, haykırabilir miyim şimdi...
  3. Fincanlarin yerini hic bir sey tutamaz

Fincanlarin yerini hic bir sey tutamaz

Evet melekleriiim şimdi sizlere kahve fincan modellerini vereceğim içlerinden bir tanesi eminim hoşunuza gidecektir. Siz beğenin ben size alacağım :)
  4. hic yapdiginiz bi seyden pisman oldunuzmu

hic yapdiginiz bi seyden pisman oldunuzmu

merhaba melekler.. her insan yapdigi bi seyden pisman olur .bende oldum ama son pismanlik fayda etmez.sizde yapdiginiz bi seyden pisman oldunuzmu????????. yorumlarinizi bekliyorum:tilili:
  5. hic bisey eskisi gibi olmayacak !!!!

hic bisey eskisi gibi olmayacak !!!!

mrb meleklerim.. beni merak edenleriniz oldu biliyorum... evet geldim burda o vazgecemedigim evimde ve kocamin yanindayim...esim gelip beni aldi evet ama ne sebepten onu buna iten neydi bilmiyorum hala...1 hafta oldu eve geleli 1 hafta da türkiyede gecen zaman var...ailemin yaninda hic bisey olmamis gibi davrandik iyiydi sicakti ve en önemlisi ilgiliydi....yani suanda bisey olupta ben tekrar...

Sayfayı Paylaş