gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

hiç böyle namaz kıldınızmı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

HiC BÖYLE NAMAZ KILDINIZ MI ? Hatem-i Zahid (k.s.)hazretleri Asim Ibn-i Yusuf hazretlerinin yanina geldigindeAsim (kuddise sirruh) ona sordu:"Ey Hatem namaz kilmayi guzel becerebiliyor musun?"O da "Evet"deyince, Asim (k.s.):"Peki, nasil kiliyorsun?" diye sordu.Hatem-i Zahid hazretleri basladi anlatmaya:"Namaz vakti yaklastiginda abdestimi sunnet uzere tazeliyorumve namaz kilacagim yere dikiliyorum.Ta ki her uzvum yerlesiyor.Sonra Kabe'yi iki kasimin arasinda,Makam-i Ibrahimi gogsumun hizasinda,ALLAH Teala'yi mekandan munezzeh (pak ve uzak) oldugu haldebasimda hazir ve kalbimdeki her seyi bilir halde goruyorum.Sanki ayagim sirat koprusunun uzerinde;cennet sagimda, cehennem solumda,Olum melegini de arkamda hissediyorumve kilacagim namazin son namazim oldugunu dusunuyorum.Sonra ihsan ile (Mevla'yi gorur gibi) iftitah tekbirini aliyorum,tefekkurle okuyorum, tevazu ile rukua egiliyorum,tazarru ile secdeye kapaniyorum.Sonra tamamiyla oturuyor,Umitle tesehhutte bulunuyor ve sunnet uzere selam veriyorum.Sonra da o namazi ihlasa teslim ediyor,korkuyla umit arasinda kalkiyorumve bu hal uzere sabra devam ediyorum."Bunu duyan Asam hazretleri:"Ey Hatem! Senin namazin boylemi?"diyesordu.Oa:"Evet otuz senedir boylenamaz kiliyorum!" deyince,Asim hazretleri aglayarak sunları soyledi:"Ben daha bu zamana kadar hic boyle bir namaz kilamadim..

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: hiç böyle namaz kıldınızmı
    emeğine sağlık

3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    allah bize de nasip etsin

4. ayşezeynep

ayşezeynep Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah bize de böyle güzel namaz kılan kullarından olmayı nasip etsin inşallah.amin.

hiç böyle namaz kıldınızmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güneşi hiç böyle görmediniz

güneşi hiç böyle görmediniz

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Hiç böyle bir namaz kılamadım

Hiç böyle bir namaz kılamadım

Hatem-i Zahid (k.s.)hazretleri Asim Ibn-i Yusuf hazretlerinin yanina geldiginde Asim (kuddise sirruh) ona sordu: "Ey Hatem namaz kilmayi guzel becerebiliyor musun?" O da "Evet"deyince, Asim (k.s.): "Peki, nasil kiliyorsun?" diye sordu. Hatem-i Zahid hazretleri basladi anlatmaya: "Namaz vakti yaklastiginda abdestimi sunnet uzere tazeliyorum ve...
  3. Gümüşü hiç böyle kullandınızmı?

Gümüşü hiç böyle kullandınızmı?

kolloidal gümüş kolloidal gümüş suyu suyu sivilce ile sivilce tedavisi nasıl kullanılır :28:SEVGİLİ MELİŞLER..Genellikle bayanların zevkle binbir çeşit takı halinde kullandığı gümüş sadece dış görünüş için yaratılmamış...Çoğu kimsenin bilmediği bir çok faydalara sahip.Benim çok enteresanıma gittiği için sizlerle paylaşmayı istedim:28: “ Gümüş Suyu” İnsanoğlunun yaklaşık yüz senedir bildiği...

Sayfayı Paylaş