gebe
  1. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

hic... gununuz kutlu olsun!!!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında nisan yagmuru tarafından paylaşıldı.

Hiç anne olmamışların, hiç sevgili olmamışların, hiç çocuk olmadan büyümüşlerin de bir günü olmalı hayatlarında.
    Hiç baba olmamışların da bir günü olmalı; senede değilse bile, ömürlerinde bir günü.

Öyle hatırlatır gibi değil, imalardan, yanlış anlamalardan, başa kakmalardan uzak bir gün… Bir tür özlem giderme, bir tür “şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler” şeklinde…

Etrafı bayram ederken bayram edemeyenlerin, bayram nedir tatmamış olanların da bayramı olmalı. Bir gün değilse bile, ömürde bir saat…

Kolonya dökmeli, yorgun ellerine. şeker tutmalı, ağız tadıyla yiyecekleri. Sohbet etmeli havadan ve sudan. Hatrını sormalı içten ve “iyi değilim” cevabına dair bir şeyler yapmayı baştan kabullenerek.

Hiç başı okşanmamışların, hiç güzel söz duymamış olanların, bir tane kır çiçeği bile olsa hediye alınmamışların da bir günü olmalı; en azından bir günü.

Başlarını okşamak, güzel sözler etmek, çiçekler vermek; belki umuda, duaya, tevekküle dair sözler etmek ve nihayetinde görevini yapmış olmanın rahatlığıyla değil, gözü arkada kalarak ayrılmak…

Belki sadece selam verip, sokakta ayaküstü hayattan, sıradan konulardan, incir çekirdeğini doldurmayacağı sanılan mevzulardan konuşurken, araya bir parça umut, bir parça inanç, bir parça teselli bırakmak.

Hiç sevilmemişlerin, hiç özlenmemişlerin, hiç aranıp sorulmamışların, hiç uğruna gözyaşı dökülmemiş, telefon numarası kaydedilmemiş, evinin adresi hafızaya nakşedilmemişlerin de; seveni, özleyeni, arayıp soranı, gözyaşı dökeni, telefon ve adres defteri olma günleri olmalı.

O gün, hiçbir tv kanalında, hiçbir radyo istasyonunda, hiçbir gazete köşesinde, hiçbir bilboardda, hiçbir reklam kuşağında işlenmese de; biz bilmeli ve yaşamalıyız.

Eğer o gün bugünse ve siz de onlardan biriyseniz, “Hiç…” gününüz kutlu olsun.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2008
  2. Hülya

Hülya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: hic... gununuz kutlu olsun!!!
    teşekkürler canım paylaşım için sağol

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler nisan yağmuru..Hepimizin bir hiç günü vardır mutlaka..

4. Monera

Monera Forum Okuru

Teşekkürler canım emeğine sağlık + rep

5. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    çok güzel paylaşım için teşekkürler

6. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler ellerine sağlık

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Çok ince düşünmüşssün canım:) emeğine gönlüne sağlık+rep

8. esmer.güzeli

esmer.güzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Emeğine sağlık ablacım...

9. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Saoll yaa:cry:

hic... gununuz kutlu olsun!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. HİÇ Gununuz Kutlu Olsun

HİÇ Gununuz Kutlu Olsun

HİÇ GUNUNUZ KUTLU OLSUN Hiç baba olmamışların da bir günü olmalı; senede değilse bile, ömürlerinde bir günü. Hiç anne olmamışların, hiç sevgili olmamışların, hiç çocuk olmadan büyümüşlerin de bir günü olmalı hayatlarında. Öyle hatırlatır gibi değil, imalardan, yanlış anlamalardan, başa kakmalardan uzak bir gün… Bir tür özlem giderme, bir tür "şimdi bana kaybolan yıllarımı...
  2. Canİm Buteyram Dogum Gunun Kutlu Olsun

Canİm Buteyram Dogum Gunun Kutlu Olsun

Canİm TAMARAM Dogum Gunun Kutlu Olsun Bugün doğum günün olduğu için farklı ve özel olduğunu mu sanıyorsun sen? Oysa sen benim için sadece bugün değil her gün farklı ve özelsin.. Dostluğunun, arkadaşlığının verdiği keyfi sana anlatmam çok zor. Kalbim hep seninle. İyi ki varsın.. Birlikte daha nice yaşlara...
  3. Polis ile hic alakaniz oldu?

Polis ile hic alakaniz oldu?

Baslayalim arkadaslar. Beni seviyor galiba polis abiler okadar cok takilirim ki trafik kontrole, yada radara :D Hmm en son cep teliyle konusurken yakalandim, güzelde ceza ödedim, bidaha yapmam aman :D

Sayfayı Paylaş