gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Hiç Ispanaklı Pasta Denediniz mi ?

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

ıspanaklı pasta ıspanaklı pasta video
    Evet yanlış duymadınız Ispanağın ta kendisinden yapılan bir pasta türü.. bence sizde deneyin merak uyandırın :)
    ISPANAKLI YEŞİL PASTA
    Pasta İçin Malzemeler

500 gram ıspanak
    1.5 su bardağı tozşeker
    3 yumurta
    2 su bardağı un
    Yarım su bardağı zeytinyağı
    2 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    İç malzeme için
    1 paket şeftalili puding
    1 su bardağı süt
    Pasta kreması için
    1 su bardağı süt
    1 kutu toz kremşanti
    1 paket labne peyniri

ISPANAKLI PASTA TARİFİ

Ispanağı temizleyip doğrayın. Haşlayıp soğutun.Suyunu sıkıp püre yapın. Şeker ve yumurtaları bir kapta çırpın. Zeytinyağı, ıspanak püresi, un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip karıştırın. Kek hamuru dikdörtgen şekilli yağlanmış kek kalıbına dökün. 200 derece fırında 20 dakika pişirin. Fırın ayarını 175 dereceye düşürüp 20 dakika daha pişirin. Pudingi paket üzerindeki tarife göre 1 bardak sütle pişirin. Krema için, kremşantiyi sütle çırpıp peyniri ekleyin. Buzdolabında hafif katılaşıncaya kadar bekletin. Kekin dört kenarından bir santimlik parçalar kesip elinizle ufalayın. Keki enine ortadan ikiye kesin ve kurumasını önlemek için üzerini nemli bir bezle örtün. Hazırladığınız pudingi alt kek üzerine sürüp diğer kek ile kapatın. Kalan krema ile pasta üzerini ve kenarlarını kaplayıp ufalanmış kek parçalarını serpin. Servis yapın.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ben ilk 6 yıl önce ıspanaklı pastayı yedim :D:DAnnem Maşallah çok maharetli ben ona pek çekmemişim:D:DSağolsun sürekli yapar ve en sevdiğim pastalardan biri :) paylaşım için teşekkürler canım

ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ben geçenlerde bir restaurantta yedim özel bir davette özel yaptırılmış . Ogüne kadar valla hiç te duymamıştım. Neyse geç oldu ama öğrendim :) denicem bu pastayı becerebilirsem.

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Canım gerçekten lezetti tartışılmaz bir tat..Sana önerim ıspanağı çiğ haliyle rondodan geçirirsen yani haşlamadan hamura katarsan farklı güzel bir tat ortaya çıkıyor.Ben her iki şekliylede seviyorum.Birde kremşantiye peynir eklemene gerek yok sade krem şantite kullanabilirsin içine kremada koyabilirsin afiyet olsun;)

ßeLeN bunu beğendi.
  5. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    Annem yapar cok severek yeris cok lezzetli bir pasta Paylasim icin tesekkürler.

ßeLeN bunu beğendi.
  6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bır ben bılmıyormusum anlasılan tşk ederim çitosum :)

Cennetulcum tş ederim canım..

7. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    benimde sık yaptığım ve lezzetle severek yediğimiz bir pasta. herkes çok beğenirler. teşekkürler belenim :D:D

ßeLeN bunu beğendi.
  8. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    İsmi pek lezzetli gelmese de görüntüsü süper =)))

Hiç Ispanaklı Pasta Denediniz mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ıspanaklı Yaş Pasta

ıspanaklı Yaş Pasta

FGtmfbYtIdExcUAwQt ıspanaklı yaş pasta ispanakli yas pasta ıspanaklı yaş resimli tarifi resimli tarifi mt. ranier pollution www.crunchyroll.com deathnote sessohmaru kagome fanfiction net games.com zelda hints www.gabesuarez.com leveraction d.gray man allen doujin yaoi bolt action 7.62x39 outlook secure 4.0 download www.fnader.com formula www.snuffx.com main advanced construction...
  2. Hiç Şarkı Sözleriyle Konuşmayı Denediniz Mi???

Hiç Şarkı Sözleriyle Konuşmayı Denediniz Mi???

Hadi melekler artık şarkı sözleriyle konuşuyoruz.Nasıl mı aşagıda var okuyun çok komik oluyor dimiiiii:pasi: > yıldız tilbe- seni o sanmıstım > hande yener - üzgünüm o kadın ben degilim > celik - afedersin > izel - eyvallah > > berksan - öpüşelim mi > petek dincöz- git işine > kenan dogulu- bir kereden hiçbirsey olmaz > gülben ergen- kandıramazsın beni > >...
  3. Topkek'i Kahveli Denediniz mi?

Topkek'i Kahveli Denediniz mi?

topkek, yapılışı nasıldır, neler gereklidir, kahveli topkek için gereken malzemeler ve yapılışı burada Aslında yapıp evde durması lazım illa bu tarz şeyler yicem seviyorum napim :) Bakalım malzeme ve yapılış şekline melişlerim .. Malzemeler, 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıcak süt 1 su bardağı sıvıyağ 3 su bardağı un 6 tatlı kaşığı granül kahve 1 paket...
  4. Etli Şehriye Pilavını Hiç Denediniz mi Melekler ?

Etli Şehriye Pilavını Hiç Denediniz mi Melekler ?

Etli Şehriye Pilavı Nasıl Yapılır Etli Şehriye Pilavı Tarifi Sevgili melekler, Özbeklerin meşhur özbek pilavı gibi olmasa da yine etli olarak hazırlanan nefis bir pilav tarifi vereceğiz sizlere :) Etli şehriye pilavı. :) Valla şehriyeden de pilav olur mu demeyin, bir deneyin, nasıl da lezzetli olduğunu görün diyoruz ve etli şehriye pilavı nasıl yapılır tarifimizden öğreniyoruz.. :) Etli...
  5. Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

Ispanaklı Rulo Pasta Tarifi

ıspanaklı rulo pasta, ıspanaklı rulo pasta nasıl yapılır, rulo pasta tarifleri, kolay rulo pasta tarifleri, ıspanaklı pasta tarifi Hazır mevsimini de yaşıyorken sizlere ev halkı ve misafirlerinize oldukça lezzetli ve görsel olarakda şık bir sunum olacak ıspanaklı rulo pasta tarifini paylaşıyoruz. Ispanaktan da pasta olurmu demeyin ben ıspanaklı kekini sürekli yapıyorum ve enfes oluyor içindeki...

Sayfayı Paylaş