gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Hiç merak etmediniz mi? AMİN nedemek.

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

slm.Arkadalaşlar ben kıssa anlatmıcam ama.Benim gibi merak edeniz vardır diye araştırdığım bilgileri paylaşacam.Ülkemizde birçok müslüman namaz kılıyor ama namazda okuduklarının en azından sürekli okuduklarının ne mana teşkil ettiğini ne anlattığını bilmiyor.Bende böyleydim.Ama anlamını bilerek idrak temek çok farklı.Yanlış anlamayın türkçe okuma değil demek istediğim.Okurken anlamını düşünmek.Mesela herkes namazda fatiha okur,sübhaneke okur,Semiallahulimenhamide der,sübhanerabbiyelala der ama anlamını bilmez işte size anlamlar bi teşekkür edip dua edersiniz inşallah. KELİME-İ TEVHİD:’’La ilahe illallah muhammeder rasülüllah’’
    ALLAHtan başka ilah yoktur Muhammed onun resulüdür.

BESMELE:’’Bismillahirrahmenirrahim’’. Rahman(her canlıya ayırt etmeksizin merhamet eden) ve Rahim (acıyan koruyan ,esirgeyen mümin kullarına keremiyle davranan) olan ALLAHın adıyla

Amin: Öyle Olsun (Rabbim Senin Katında ve rızanda Öyle olsun)

Semiallahülimenhamide:ALLAH kendisine Hamd edenin Hamdını işitir.(HAMD:Övme ve övülme)

Rabbenavelekelhamd:Rabbimiz hamd yalnız sana aittir.

Sübhanerabbiyelazim:Yüce olan rabbimi her türlü noksan sıfatlardan tenzih ederim.

Sübhanerabbiyelala:En yüce olan rabbimi noksan sıfatlardan tenzih ederim.

Sübhanallah:ALLAHı noksan sıfatlardan tenzih ederim.

Elhamdülillah:ALLAHa hamdü senalar olsun.ALLAHa şükür.

Allahüekber:ALLAH en büyüktür.

Sadekallahülazim:ALLAH en doğruyu söyleyendir.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hiç merak etmediniz mi? AMİN nedemek.
    emeğine sağlık

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Hiç merak etmediniz mi? AMİN nedemek.

Emeğinize sağlık çok faydalı bir paylaşım..

Hiç merak etmediniz mi? AMİN nedemek. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden kaşındığınızı hiç merak ettiniz mi?

Neden kaşındığınızı hiç merak ettiniz mi?

Kaşınmak, beyindeki "nahoş duygular ve anılarla ilgili bölgeleri" geçici bir süre etkisiz duruma getiriyor. Kaşınmak, beyindeki "nahoş duygular ve anılarla ilgili bölgeleri" geçici bir süre etkisiz duruma getiriyor. Kaşıma işleminin yoğunlaşması, beynin bu bölgelerindeki faaliyetini iyice düşürüyor. Kaşınmak etkisiz kılıyor Kuzey Carolina’daki Wake Forest...
  2. Acaba siz hangi tür kibrit çöpüsünüz hiç merak ettiniz mi?,

Acaba siz hangi tür kibrit çöpüsünüz hiç merak ettiniz mi?,

. Acaba siz hangi tür kibrit çöpüsünüz hiç merak ettiniz mi?, Ben kibrit çöplerini insanların yaşantılarına benzetirim. Kibrit kutusu insanin yasadığı toplumu ifade eder bir bakıma. Bazı kibrit çöpleri vardır bir amaç için yanarlar,kimi bir sigara yakar, Kimi bir ocak, kimi bos yere yanıp tükenir hiçbir ise yaramadan Kimi ise bir ormanı,bir evi, Büyük bir alanı yakar kül eder,...
  3. Hiç merak ettiniz mi gökyüzü neden mavidir?

Hiç merak ettiniz mi gökyüzü neden mavidir?

gökyüzü neden mavidir? . Bu işin daha ilginç bir yanı var. Güneşin ışığı ne renktir, hiç düşündünüz mü? Çoğunuzun sarı diyeceğine eminim. Güneş ışığı beyazdır, yani bir renk değildir, bütün renklerin karışımıdır. Bunun ispatı ise çok kolaydır. Eğer evinizde kristal bir avize varsa, bir parçasını annenize belli etmeden alın ve güneşe doğru tutun. Kristalin ışığı kırarak aynı gökkuşağının...
  4. Hiç merak ettiniz mi Ünlüler Aslen Nereli diye?

Hiç merak ettiniz mi Ünlüler Aslen Nereli diye?

Evet arkadaşlar siz hiç merak ettiniz mi hangi ünlü aslen nereli diye ben ettim ve bu konuda da merakım uyandı aranızda hangi ünlü nereli bilen varsa yazsın da merakım giderilsin :)
  5. Dizi Oyuncuları Nereli Hiç Merak Ettiniz mi?

Dizi Oyuncuları Nereli Hiç Merak Ettiniz mi?

Bu konu; Dizi Oyuncuları Nereli Hiç Merak Ettiniz mi konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl, Karadayı, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kuzey Güney, Kurtlar Vadisi, Benim İçin Üzülme, Kayıp Şehir, Seksenler ve şimdi adını yazmaya kalksak sayfanın dolup taşacağı pek çok dizi film ekranlarda dönüyor. Pek çoğumuz bu dizileri soluksuz izliyoruz. Aktrist ve aktörlere...

Sayfayı Paylaş