gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

'Hiçbir mahkeme beni tutuklayamaz'

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir hakkında tutuklama kararı bulunuyor.

Sudan Devlet Başkanı El Beşir, hiçbir mahkemenin kendisini tutuklayamayacağını söyledi.
    Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) hakkında tutuklama kararı çıkardığı Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir, ''Hiçbir güç kılıma dokunamaz, hiçbir uluslararası mahkeme beni tutuklayamaz'' dedi.

Birleşmiş Milletler'e bağlı Hollanda-Lahey'deki UCM'nin hakkında tutuklama müzekkeresi çıkardığı El Beşir; sorunlu Darfur bölgesine, bu karar sonrasındaki ikinci ziyaretini bugün yaptı. Darfur'un güneyinde Nyala kentinde bir kamyon üzerinden, binlerce silahlı milisin de aralarında bulunduğu kalabalığa seslenen El Beşir, ''Batı devletleri alemi, ülkemizde kargaşa çıkarmak, Darfur'u ülkemizden koparmak istiyor'' dedi.

2 milyon 503 bin kilometre karelik Afrika'nın en büyük ülkesi Sudan'da batıdaki zenci bölgesi Darfur'da yerli siyah kesimin Arap iktidarı karşısında, ayrımcılığa maruz kaldıkları iddiasıyla başlattığı savaş, 6 yıl öncesine dayanıyor.

'Hiçbir mahkeme beni tutuklayamaz' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mahkeme

Mahkeme

Yeryüzü mahkemelerini görmek adaletin gecikmesine, üzüntü ve kedere, Mahkeme bazen mağdurun bu halinin giderilmesine, zalimin üzülmesine; Mahşerdeki mahkemeyi görmek tam ve mutlak adalete, her şeyin ve her kişinin gerçek yüzünün ortaya çıkmasına, kimilerrinin üzülüp, kimelirinin sevinmesine delalet eder.Rüyada hukuk işlerine bakan mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise,...
  2. Mahkeme soruları

Mahkeme soruları

Massachusetts Avukatlar Birliğinin raborlarına göre duruşma esnasında bazı avukatların gerçekten sormuş olduğu sorular ve tanıklarında verdiği cevaplardan bazıları soru: üç çocuğunuz var değilmi? cevap: evet soru: kaçı erkek? cevap: erkek yok soru: hiç kızınız var mı? ----------------------------------------- uykusunda ölen bir insan ertesi günün sabahına bunun farkına varamaz değil mi...
  3. sen benim hiçbir şeyimsin

sen benim hiçbir şeyimsin

Yaşamak için mecbur olduğumu bildiğim ama bana çektirdiği acı yüzünden solumak istemediğim, içime her çektiğimde ciğerlerimi kavuran nefes sen değilsin. Yüzümü alev alev yakan, ne kadar çabalasam da engel olamadığım, gözlerimden içime dökülen gözyaşım değilsin. Nereye baksam gördüğüm, neye dokunsam hissettiğim, kiminle konuşsam dinlediğim, “Her şeyimsin” deki gizli öznem sen değilsin.Sen benim...

Sayfayı Paylaş