gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hıçkırığı durduran alet

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hıçkırığı durduran alet [​IMG]

Hıçkırığı durduran alet

Suyla dolu bir metal kap ve iki elektrod üreticisinden oluşan Hıçkırık Tedavisi Aleti, vagus ve frenik sinirlerini uyararak hıçkırığa son verdiriyor.

Hıçkırığı durdurmanın garip olmayan bir yolu var mı? Bazı insanlar kağıt torbalar içine nefes alıp veriyor, bazıları korkutma işlemlerine girişiyor, bazıları limonlu su içiyor, bazıları ise başları öne eğik bir şekilde su içmeye çalışıyor. Hıçkırık devam ettikçe denenen yöntemler de aşırıya kaçıyor.

Hıçkırık Tedavisi Aleti’nin (Device for the Treatment of Hiccups) muciti Philip Charles Ehlinger, Jr’a göre, 48 saatten az süren hıçkırıklara ‘hıçkırık nöbeti’; 48 saatten uzun sürenlere ‘devamlı’; bir aydan uzun sürenlere ise ‘çetin’ deniyor.

Bir aydan uzun süren hıçkırık! Bu noktadan sonra insanlar kusma, dillerini çekme veya göz yuvarlağına baskı uygulama gibi yöntemlere başvurabiliyor.

ÇALIŞMA ŞEKLİ

Hıçkırık Tedavisi Aleti, bir metal kap ve iki elektrod üreticisinden oluşuyor. Elektrod üreticilerinden biri kişinin yanağıyla, diğeri ise şakaklarıyla temas ediyor. Kap suyla dolu olduğundan, kişi suyu içtiğinde elektrik devresi oluşuyor. Böylece vagus siniri ve frenik sinir uyarılarak hıçkırık 'güvenilir bir biçimde' sonlandırılıyor.

Hıçkırığı durduran alet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hıçkırık

Hıçkırık

Kişinin istemeden ağzından laf kaçıracağına işarettir. Başkası hıçkırıyorsa önemli bir haberdir.Rüyada hiçkirik görmek, islerinde ilgisizlige delalet eder. Hiçkirik tuttugunu gören, dünya islerinden elini çe-ker, dinine karsi da ilgisiz kalir.
  2. Alet

Alet

Kişinin elde edeceği mal ve rızıktır. ( Daha geniş tabir için iş ve sanatta kullanılan ilgili alet maddesine bakınız. Mesela, Keser'i keser maddesinde, Makas'ı makas maddesinde okuyunuz.)
  3. Hıçkırıklar

Hıçkırıklar

Hıçkırıklar Saatler bitmiyor Yapayalnızım Gülmek istiyorum , Gülemiyorum Sensiz olmakmıdır Hep alınyazım Bilmek istiyorum Bilemiyorum Esirgedin Nazlı hilal kaşını Harap ettin çiçek kokan başını Yüreğime akan göz yaşını Silmek istiyorum Silemiyorum Sanki herşey efsaneydi , masaldı Ayrılık ruhumu elimden aldı Gözlerim yollara takılıp kaldı Gelmek istiyorum Gelemiyorum Göğüs germek için...
  4. Yaşlanmayı Durduran Besinler

Yaşlanmayı Durduran Besinler

Kızlar yapılan araştırmalara göre bazı besinlerin yaşlanmayı yavaşlattığı hatta durduğu ortaya çıkmış... Yapılan Araştırmaya göre yaşlanmayı durduran besin grupları şöyle sıralanıyor:tik: Kahvaltılık tahıl:Yulaf,kara buğday gevreği,buğday ya da pirinç gevreği Süt Ürünleri:Soya sütü,gravyer permesan peynirleri ve yoğurt Ekmek Çeşitleri:Kara ekmek,tahıllı ekmek,arpa,yulaf ve çavdar...
  5. Hıçkırık Nedir

Hıçkırık Nedir

Hıçkırık Nedir, neden olur, neden tutar, nedeni Diyafragmanın istek dışı olarak birden ka*sılması ve nefes borusunun kapanması sonucu meydana gelen olaya hıçkırık singultus adı verilir. Arada sırada görülen bu refleks pek önemli olmamakla birlikte bazen nöbet şeklinde uzun sürebilir Nor mal olarak diyafragmanın kasılmasını sağlayan frenik sinirin anormal uyarılması hıçkırığa neden...

Sayfayı Paylaş