gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    968
    Ödül Puanları:
    113

Hıçkırık Nedir

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Hıçkırık Nedir, neden olur, neden tutar, nedeni Diyafragmanın istek dışı olarak birden ka*sılması ve nefes borusunun kapanması sonucu meydana gelen olaya hıçkırık singultus adı verilir. Arada sırada görülen bu refleks pek önemli olmamakla birlikte bazen nöbet şeklinde uzun sürebilir
    Nor mal olarak diyafragmanın kasılmasını sağlayan frenik sinirin anormal uyarılması hıçkırığa neden olmaktadır. Bu uyanlar, bol yemek, hava yutma aerofaji, mide genişlemesi, akut pankreatit, kalp hastalıkları, toksik nedenler üremi, gut, alkol, striknin ve nihayet psikonörozlar şeklinde sayılabilir.

Soluk borusu kapalı iken zorlu bir soluk verme şeklinde yapılan Valsalva manevrası ile hıçkırık, geçiştirilebilir. Veya bir kesekâğıdı içine solumak suretiyle temin edilecek yüksek CO, yoğunluğu ile hıçkırık durdurulabilir. T
    Tedavi duruma göre yapılmalıdır...

Hıçkırık Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hıçkırık

Hıçkırık

Kişinin istemeden ağzından laf kaçıracağına işarettir. Başkası hıçkırıyorsa önemli bir haberdir.Rüyada hiçkirik görmek, islerinde ilgisizlige delalet eder. Hiçkirik tuttugunu gören, dünya islerinden elini çe-ker, dinine karsi da ilgisiz kalir.
  2. Hıçkırıklar

Hıçkırıklar

Hıçkırıklar Saatler bitmiyor Yapayalnızım Gülmek istiyorum , Gülemiyorum Sensiz olmakmıdır Hep alınyazım Bilmek istiyorum Bilemiyorum Esirgedin Nazlı hilal kaşını Harap ettin çiçek kokan başını Yüreğime akan göz yaşını Silmek istiyorum Silemiyorum Sanki herşey efsaneydi , masaldı Ayrılık ruhumu elimden aldı Gözlerim yollara takılıp kaldı Gelmek istiyorum Gelemiyorum Göğüs germek için...
  3. Hıçkırık nasıl geçer hıçkırık nedenleri

Hıçkırık nasıl geçer hıçkırık nedenleri

Hıçkırık nedenleri Hıçkırık nasıl geçer Hıçkırık tedavisi Bazen tuttumuydu bırakmıyor insanın yakasını bu hıçkırık. Nefesimi tutuyorum olmuyor, yok korkutulacakmışız bu yaşta da nası korkutulacak isek :) Sizin de bildiğiniz başka bir yok var ise lütfen bizlerle paylaşın ki bilelim. Hıçkırık göğüs boşluğu ile karın boşluğunu birbirinden ayıran diyafram kasının birden kasılması sonucunda ses...
  4. Hıçkırık Geçiren Yöntemler Nelerdir....

Hıçkırık Geçiren Yöntemler Nelerdir....

Hıçkırık Nasıl Geçer Hıçkırık Geçiren Yöntemler Hıçkırık tuttuğunda beni sinir olurum..Çok tuhaf bişey hele ki toplum içinde tutsa eyvah eyvah gecirene kadar neler neler yaparım....:) Hıçkırıklar genellikle kısa süreli olup ve bazen kendiliğinden geçer. Ancak bazı yöntemler de hıçkırığın geçmesini sağlayabilir.İşte bazı yöntemlerle hıçkırık geçirme... Hıçkırığı karşı 6 yöntem: Derin...
  5. Bebeğimin hıçkırığı nasıl geçer?

Bebeğimin hıçkırığı nasıl geçer?

bebeklerde hıçkırık nedenleri,bebeklerde hıçkırık nasıl geçer,bebeklerde hıçkırığa ne iyi gelir,bebeklerde hıçkırık hakkında bilgiler Çoğu çocuklar ilk aylarda hemen her emzirmeden sonra veya emzirme sırasında hıçkırmaya başlarlar. Hıçkırık, diyafram denen ve göğüsle karnı ayıran kasın hareketleriyle meydana gelir. Bu, çocuğa zarar vermediği gibi, hiç bir tedavi de istemez. Uzun...

Sayfayı Paylaş