gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Hıdırellez pilavı( çanakkale)

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

oğlak eti nasıl pişirilir hıdırellez pilavı fırında oğlak eti hıdrellez pilavı fırında nasıl pişirilir 2 bardak pirinç 4 bardak et suyu taze soğan karabiber oğlak eti ve nane pirinç yıkanır tepsiye yayılır oğlak eti haşlanır pirincin üzerine dizilir taze soğan yaprağı nane doğranır karabiber serpilir kararınca yağ ve kaynayan etin suyu 4 bardak ilave edilir fırına verilir. Tavuk etiylede deneyebilirsiniz.

Hıdırellez pilavı( çanakkale) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çanakkale

çanakkale

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Çanakkale :)

Çanakkale :)

BEN ÇANAKKALE DE OKUYORUM VE SİZİNLE KENDİİ ÇEKTİĞİM BİR KAÇ MANZARAYI PAYLAŞMAK İSTEDİM :) HALK BAHÇESİ iSKELE ŞEHİRDE TRUVA ATI İSKELE / YÜRÜYÜŞ YOLU resimlerin üzerini tıklayın büyük görüntüler daha iyii...
  3. Hıdırellez Dilekleri

Hıdırellez Dilekleri

hıdırellez dilek hıdrellez dilekleri hıdırellez dilekleri dileği hıdırellezde dilek dileme Hıdırellez Dilekleri, Hıdrelle Dilekler Nasıl Dilemeli, hıdırellez dileği, hıdırelleze özel dilekler 5 Mayıs günü akşamı, gül dallarına paralar asılır.(Eskiden kese içine para dikilip gül dibine gömülürmüş.) ya da açık cüzdan bırakılır. Böylelikle bolluk ve berekete ulaşmak, varlıklı kişiler olmak...
  4. Hıdırellez  (hıdırellez bayramı) nedir

Hıdırellez (hıdırellez bayramı) nedir

hıdırellez Hıdırellez, hıdırellez bayramı, nedir, nasıl kutlanır, kimler kutlar, gelenekleri nelerdir ile ilgili bilgi arkadaşlar 6 Mayıs günü kutlanan Hıdırellez hakkında daha geniş bilgi alalım melekler... Hıdrellez, bütün Türk dünyasında bilinen mevsimlik bayramlarımızdan biridir. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan hıdrellez günü, Hızır ve İlyas Peygamber’in yeryüzünde...
  5. Hıdırellez Nedir ????

Hıdırellez Nedir ????

Türkiye’de Hıdrellez Bayramı 6 Mayıs (5 Mayıs Gecesi) tarihinde kutlanır. Hıdırellez ya da Hıdrellez Türk dünyasında kutlanan mevsimlik bayramlardan biridir. Ruz-ı Hızır (Hızır günü) olarak adlandırılan Hıdırellez günü, Hızır ve İlyas’ın yeryüzünde buluştukları gün olduğu sayılarak kutlanmaktadır. Hıdırellez günü, Gregoryen takvimi (Miladi takvimi)ne göre 6 Mayıs, eskiden kullanılan Rumi...

Sayfayı Paylaş