Hikmeti Çok Olan Dualar | Melekler Mekanı FORUM - 30 Ağustos 2016

Hikmeti Çok Olan Dualar

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    596
    Ödül Puanları:
    0
    hikmeti büyük dualar anında olan dua Resulullah (sav) namaz kılarken nefes nefese bir adam geldi ve: ''Allahu ekber, Elhamdülillâhi hamden kesîran tayyiben mubâraken fîhi. (Allah büyüktür, çok temiz ve mübarek hamdler Allah'adır!)'' dedi. Resulullah (sav) namazı bitirince: ''Şu kelimeleri hanginiz söyledi?'' diye sordu. Cemaat bir müddet sessiz kaldı, Resulullah (sav): ''(Kim söylediyse çekinmesin, benim desin), Zira fena bir şey söylemiş değil'' dedi. Bunun üzerine adam: ''Ben, ey Allah'ın Resulü!'' dedi. Resulullah (sav) da: ''Ben on iki melek gördüm. Her biri, bu kelimeleri (Allah'ın huzuruna) kendisi yükseltmek için koşuşmuşlardı.
    [Müslim, Mesacid 149, (600); Ebu Davud, Salat 121, (763); Nesai, İftitah 19, (2,132, 133)]

Hz. Ebu Hüreyre (ra) anlatıyor: Resulullah (as) buyurdular ki; “İki kelime vardır, bunlar dilde hafif, terazide ağır, Rahman’a da sevimlidirler: Sübhânallâhi ve bihamdihî sübhânallâhi’l-azîm. (Allah’ım! Seni hamdinle tesbih ederim, Yüce Allah’ım seni tenzih ederim) kelimeleridir. [Buhari, Daavat, 65]

İbni Ömer’den (ra) şöyle rivayet edilmiştir: “Biz Resulullah (sav) ile beraber namaz kılarken o anda cemaatten biri, “Allahu Ekber kebîra ve’l-hamdulillahi kesira ve subhanallahi bukreten ve esîla (Allah’ı son derece tekbir ederim. Allah’a çokça hamd ederim ve sabah akşam Allahu Teala’yı tesbih ederim.)” dedi. Bunu duyan Resulullah (sav), “Şu sözleri söyleyen kimdi?” diye sordu. O kişi, “Bendim ya Resulallah.” diye cevap verince Efendimiz (sav), “Bu kelimelere şaşırdım. Çünkü gök kapıları bu kelimelere karşı açıldı.” buyurdu. İbn-u Ömer (ra) buyurdular ki: “Resulullah’tan (sav) bunu duyduğumdan beri bu kelimeleri terk etmedim.”
    (Tirmizi, hadis no: 3592)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hikmeti Çok Olan Dualar
    emeğine sağlık

3. efsun_55

efsun_55 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Cevap: Hikmeti Çok Olan Dualar
    emeğine sağlık Allah razı olsun

4. dibabi

dibabi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sağol aydınlatıcı yazın için

Hikmeti Çok Olan Dualar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Peygamberimizin çok okuduğu dua

peygamberimizin okuduğu dualar peygamberimizin okudugu dualar çocukların okuduğu hzmuhammedin okudugu Peygamberimizin çok okuduğu dualardan biri Allahümme inni eselükes-sıhhate vel-afiyete vel-emanete ve hüsnel-hulkı verrıdae bilkaderi birahmetike ya Erhamerrahimin Manası : Ya Rabbi, senden, sıhhat ve afiyet ve emanete hıyanet etmemek ve güzel ahlak ve kaderden...
  2. çok özel dualar!

uyumayan bebekler için dua özel dualar gece uyumayan bebekler için dua gece bebek dan özel SEYYİDUL İSTİĞFAR DUASI Allahım! Sen Rabbımsın. Senden başka ilah yoktur. Sen beni yarattın. Ben senin kulunum. Sana verdiğim söz üzereyim. Gücüm yettiğince emrindeyim. Yaptığım kötü şeylerden sana sığınırım. Bana verdiğin nimetini anarım. Günahımı itiraf edip sana sığınırım. Şunu...
  3. Evlenme niyetinde olanların okuyacağı dua

evlenme duası evlenme duasi duaları rabbena heblena min ezvacina ve zürriyatina kurrete ayuninvecalna lil muttekine imama Evlenme niyetinde olanların okuyacağı dua: Rabbena heblena min ezvacina ve zürriyatina kurrete ayunin.Vecalna lil muttekine imama” Meali: Rabbimiz bize eşlerimiz ve çocuklarımızdan gözümüzün nuru iyi kimseler ihsan et.Ve bizi takva sahiplerine imam kıl.(Furkan-74)
  4. Çocuğu Olan Kimseye Yapılan Dua

Çocuğu Olan Kimseye Yapılan Dua hangi duadır açıklaması ve okunuşunu buradan bizlerle paylaşınız lütfen melekler.
  5. Cuma Günü Kabul Olan Dualar

Cuma Günü Kabul Olan Dualar hangi dualardır şimdiden cevap için çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş