gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Hıncal Uluç'a Büyük Tepki

Konu, 'Magazin' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

Defne Joy Foster'ın ölümün ardından yazanlar ,çizenler, konuşanlar çok oldu.Genç oyuncu ilk kez tanıştığı Kerem Altan'ın evinde hayata gözlerini kapaması bir çok kişinin kafasını karıştırdı.Neden oradaydı? Neden ilk kez tanıdığı bir adamanın evine gidiyordu? gibi sorulara sebebiyet oldu... Defne'nin ölümü ile ilgili gazeteci yazar Hıncal Uluç öyle laflar etmiş ki,duyanların kanını donduracak cinsten...
    Ölünün arkasından konuşmak dinimize asla yakışmaz...Kendini savunamayacak biri hakkında konuşmak dinimizce çok günahtır...

Sanat camisı ve sanal alemden büyük tepkiler gören Hıncal Uluç,bakın Defne için neler söylemiş...

Perşembe sabahı, evde kahvemi içip gazetemi okurken, Fatoş geldi. Evdeki yardımcım..
    “Hıncal Bey haberiniz var mı, Defne Joy ölmüş.. Evinde ölü bulmuşlar” dedi..
    Defne Joy’la tanışmayız. Televizyon izleyen biri olmadığım için, sokakta yanımdan geçse tanımam.. Ama hele son zamanlardaki ününü hemen her gün gazetelerin magazin sayfalarında okuyorum. Acun’un, her programı olay olan, bence günümüzün 1 nolu yapımcısı Acun’un son yarışması “Yok Böyle Dans”ın yıldızlarından.. Yarışmayı kazanacağını kimse tahmin etmiyor, ama kimse de elenmesini istemiyor. Öyle sempatik, öyle hayat doluymuş..

Hatta Sevgili Yüksel (Aytuğ) “Acun bu kız elenirse onu sunucu yap, kaybetme” diye öğüt de veriyordu geçen hafta, Yakın Kumanda’da..
    İşte ölen, o daha iki gece evvel seyircilerini coşturan hayat dolu kız..
    Hemen TV’ye davrandım.. Haberleri izliyorum.. Ekranın başında donup kaldığımı hatırlıyorum..
    Arka arkaya şoklar..
    Defne Joy’un ölü bulunduğu yer kendi evi değil. Bir bekar erkeğin evi..
    Bekar erkek, benim küçük kuzenim, Sanem’in kardeşi Kerem..

Beni donduran, Defne’nin ölü bulunduğu evin önünde canlı yayın yapan NTV habercisinin sözlerinden biri oldu.
    “Defne Joy Foster’in kocası İlker Yasin Solmaz, az önce buraya geldi. Çok üzgün görünüyordu.. ”
    İşte o an, orda kalakaldım.
    O çarşamba sabahı, dünyada yerinde olmayı istemeyeceğim bir tek kişi vardı.. İlker Yasin Solmaz..
    Düşünebiliyor musunuz?..

Sabaha karşı telefonunuz çalıyor ve haber veriyorlar.
    “Eşiniz öldü. Gelin cenazeyi alın.. ”
    “Nerde, nasıl, ne zaman?.. ”
    “Sabaha karşı bir bekar evinde ölü bulundu. Polis soruşturuyor.. ”
    Ne hale gelirsiniz?.. Ne düşünürsüz?..
    Ne olursunuz?..
    Dün sabah gazeteme baktım..
    Tonla haber, tonla yazı.. Defne üzerine.. Ölen Defne’nin dramı üzerine..

Ama asıl ölü, hem de “Yaşayan Ölü” İlker Yasin Solmaz’la ilgili tek satır yok.. Asıl trajediyi yaşayan adamın adı geçmiyor nerdeyse, haberler ve yorumlarda..
    İnsanlık ölmüş sanki..
    Defne öldü.. Onun için her şey bitti..
    Ama bu genç adam yaşayacak.. 18 aylık bebeği ile yaşayacak..
    Yarın o bebek aklını başına toplayacak yaşa geldiğinde “Baba bana annemi anlat” diyecek?..
    Ne anlatacak İlker Yasin?.

Gencecik, hayat dolu karısı, 18 aylık bebeğinin annesi beklenmedik şekilde ölmüş.. Ona mı ağlayacak İlker Yasin.. Yoksa bir bekar evinde, sabaha karşı kanında tonla alkolle ölü bulunmuş, ona mı çıldıracak?..
    Empati, mempati.. Hadi kendinizi İlker Yasin’in yerine koyun dostlarım..
    “Acun yarışmayı durdursun.. Kupayı da Defne’nin 18 aylık bebeğine versin” diye hamasi bir tavsiyede bulunan Sevgili Yüksel’e sorum var..
    Defne senin eşin olsaydı, dikkat et, sadece “Olsaydı” diyorum.. O “Mesela” yı okurken bile ne hale geldiğini tahmin ettiğim için.. “Defne senin karın olsaydı, gene bu yazıyı yazar mıydın.. ”
    Kerem’in adını duyunca, Gökmen Özdemir’i aradım, Vatan’dan.. Arkadaşı..
    “Sor bakalım kerataya, evli barklı ve çocuklu kadını niye götürmüş evine” dedim. “Sordum bile ağbi” dedi, Gökmen.. “Vallahi daha o gece tanıştık. İkimizin de kafası iyiydi. Gittik işte” demiş, Kerem..
    Defne’yi nerdeyse “Azize” ilan eden Ayşe kardeşim..
    İşte anlatmak istediğim bu..
    Bizim zamanımızda Aşka düşülürdü.. Falling in love..
    Daha tanıştığın gece, eve, yatağa koşmanın adı da love.. Ama onun fiili başka.. Aşk Yapmak.. Making love..
    Benim aşka düşmeye saygım var.. Ama aşk yapmaya yok..
    İnsan evliyken de âşık olabilir. Evli birine de âşık olabilir.. Gönül ferman dinlemez, demiş eskiler.. Durup dururken dememişler.. Yüzlerce yıllık deneyim..
    Gönül ferman dinlemez tamam ama, 18 aylık bebeği olan evli genç kadın da, daha o gece tanıştığı erkeğin evine koşmaz..

Bunu bana kimse kabul ettiremez. Ben mahalle baskısından da korkmam. Kafamı kesseler düşündüğümü söylerim..
    Defne boşanma kararı almış mı?. Mahkemeye baş vurmuş mu?. Evini ayırmış mı?. Ayrı mı yaşıyor eşinden, bebeğinden..
    Bilmiyorum.. O konuda satır okumadım, ne öncesinde magazin sayfalarında. Ne de ölümü sonrası haberlerde ve yorumlarda..
    Yani..
    Ortada çok açık, çok seçik bir “İhanet” var.. Hem de aşk aldatması bile değil. Bir gecelik macera/ One night stand için, aldatılan bir koca ve unutulan bir bebek..
    Ölmüş.. Allah rahmet eylesin..
    Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..
    Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne “Rol model” diye koymaya kalkmasın..
    Defne Joy Foster’in ölüm sebebi bilinmiyor..
    Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı kullanılması mı?. Uyuşturucu mu?. 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış.. Öğreneceğiz.
    Ama benim görüşüm değişmeyecek.
    Defne’nin ölümü tipik bir “Su testisi, su yolunda kırıldı” olayıdır!..

HINCAL ULUÇ'A SANAT DÜNYASINDAN GELEN TEPKİLER

*Armagan Çağlayan
    Sadece yuh yuh yuh yuh islik islik islik…..yazik!

*Armagan Çağlayan
    Ey Hincal peki senin yazdigin bu cirkin yaziyi yillar sonra okuyan o cocuk ne yapacak ne hissedecek hic dusundun mu?

*Armagan Çağlayan
    Hincal Uluc’u okuyunca kanim dondu! Artik bu kadarida fazla degil mi? konusulsun bende polemigin tarafi olayim diye yazi yazmak ayip!
    Armağan Çağlayan: Vicdanın sesi olayım derken, vicdansızlığın sesi olmak!

* Ayşe Özyılmazel: Bu yazı değil, bu resmen kötülük. Bir yazı okudum, kanım dondu, bu kadarı fazla, çok fazla!
    * Tuba Ünsal: Su testisi su yolunda değil, kafanda kırılsın.
    * Metin Arolat: Demiş ki “Kim olduğunu bile bilmem, yanımdan geçse tanımam”. Yine de kalemini saplamış “su testisi su yolunda kırılır” diye. Keşke tanısaydın, keşke… O zaman o kalemi kalbine saplar, yine de yazmazdın. Birileri onun cenazesinde “Onu nasıl bilirdiniz” diye soracak. “Acımasızdı, kötü kalpliydi” diye haykıracağım o zaman. Bunlar, Defne’mi bir kez daha öldürdüler.
    * Sevim Gözay: Çocuğu, karısı, sevgilisi, aşkı, seksi olmayan adamın “hıncı” bu kadar zehirli olabiliyor işte.
    * Işın Karaca: Kağıda dokunan kalem, kibritten daha çok yangın çıkarır. Empati yapayım diyorum, hiçbir yere sığmıyorsun.

* Pınar Altuğ: E Hıncal yuh ama! Pes, ben ne diyeyim sana!
    * Biricik Suden: Fuları biraz gevşetelim, beyine oksijen gitsin. HINCını ALa ala bitiremedi hayattan. İnsanları kötülemek, hatalarını çıkarmak neye iyi geliyor? Başkasına namussuz demek sizi namuslu yaptı mı bari?
    *Tuba Özerk: Ben Hıncal Uluç’un insan olabilme ihtimalini sevdim…

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    Bizim dinimizde ölüye saygı vardır.Şu an Defne toprağın altında o geceyle ilgili kendisini ve söylenenleri ne yazıkki savunamıyor.Hıncal bu yazısıyla gerçekten çok ama çok ayıp etti...Yorumculardan birininde dediği gibi o su testisi senin kafanda kırılsın Hıncal...Seni insanlığa davet ediyorum tabi varsa...

3. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Ay şok oldum ya ne biçim bir insan bu gerçi insan demeye bin sahit ister ama neyse allah ıslah etsin seni.. ölü bir insanın arkasından konuşmak bu kadar kolay senin için...

4. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    valla ayıp etmiş bu adam olan olmuş biten bitmiş giren de toprağın altına girmiş artın neyin ne önemi var hem senin düşüncelerin ne kadar önemliki değişmeyecek diyosn yazık ya allah kimsenn başına vermeyince bilmiyo ama herkes toprağa girecek kim bilir ne sebeplerle bu kadın bu hale gelmiştir allah kimseyi böyle savunmasız şekilde almasın

5. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    Hem tanımadığını söylüyor hem arkasından atıp tutuyor.Her koyun kendi bacağından asılır.Kimseyi yargılamaya ve kimseye dil uzatmaya kimsenin hakkı yoktur.Gün olur devran döner Hıncal Beyyy...

6. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    çok ayıp çok ölünün arkasından konuşulmaz allah rahmet eylesin denir

7. nessli

nessli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bi insn nasıl bukadar kötü, bukadr acımasz olabilirki o gece ne yaşandı nasıl bi ruh hali içndeydi niye gitmşti bunları biliyomuyuz sorularımıza cvp alabiliyormuyuz hayr.Ama çıkıp hıncal uluç gibi (bana göre insan bozması) bi adam kalkıp bilmedi şeyler hakknda atıp tutabiliyor kimbilir bu yazıyı okuyan kaç kişi DEFNE JOY u kötü namussz bi kadn olarak düşünüyor yargılamak ne senn nede bizim haddimiz değil.Hıncal bey elini vijdanına koy bahsettn kişi 32 yaşında genceck bi insan bi anne okurken kanımızı donduran yazınız hiçmi içinzde bi sızı yaratmadı.Yazık ama ölenlere değil bu dünyada sizin gibi insanlarla yaşamak zorunda oln bizlere.....

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ölen bir insanın arkasından atıp tutmayı iyi biliyosun..insanları yorumlamayı iyi biliyosun.o zaman dönde bi kendi hayatını yorumla be gaddar adam..kendin 70 yaşında adamsın 20 yaşındaki kızlarla sevgilim diye geziyorsun.Allah bi gün senide o toprağın altına sokacak..o insan artık savunmasız...Allah görüyor bu yaptıklarını savunmasız bi insanı doğru düzgün birşey bilmeden yargılamanın cezasını öbür dünyada senden sorar..Allah herkese hayırlı ölüm nasip etsin..kimsenin dilinede düşürmesin inşallah...

9. darK.angEL

darK.angEL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    DUYUNCA GERÇEKTEN BENDE şok oldum..büyük terbiyesizlik etmiş..enerji dolu pozitif bi insandı tv lerde gördğümz kdarıyla o ne derse desn umrumuz değil biz defne ablayı hep kalbimizde yasatacağızz.. ve onu untmayacağız..

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

offooof ne büyük bi ayıp bu yaa

bu adaam ne diyor yaa aldatanların hepsi ölseydi memlekette insan kalmazdı bu kader alın yazısı düşmanım bile olsa genç bi insanın vefatı beni çok üzer bide ufacık bebeciği varsa için kan ağlıyor günlerdir allah ailesine sabır versin o bebecik anne anne sayıklıcak başka ne diyebilir ki

Hıncal Uluç'a Büyük Tepki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hıncal Uluç'a Tazminat

Hıncal Uluç'a Tazminat

hıncal uluç haberleri defne joy tazminatı ne kadar tazminat ödeyecek hakkında bilgi için meleklermekani.com Evinde ölü bulunan Defne Joy haberi hepimizi sarsmıştı melekler. Defne Joy'un ölümünden sonra çok yazıldı çok çizildi. Defne Joy'un Otopsi raporunda uyuşturucu almadığı ortaya çıkmıştı. Bu yazan çizenlerden biride Hıncal uluçtu. Uluç, Defne Joy yazısı nedeniyle tazminata mahkum...
  2. Acun'a Vanda Büyük Tepki !

Acun'a Vanda Büyük Tepki !

DEPREM bölgesi Van’da bugün sanatçı izdihamı yaşandı. ’O Ses Türkiye’ yarışmasının çekimi için Van’a giden Acun Ilıcalı, Mustafa Sandal, Hadise, Hülya Avşar ve Murat Boz’u görmek isteyenler, içeri alınmayınca saatlerce kar altında beklemek zorunda kaldı. Dışarda kalanlarda içeri alınmayınca Acun'a büyük tepki gösterdi. Yapımcılığını Acun Ilıca’nın yaptığı ’O ses Türkiye’ yarışması...
  3. Acun Ilıcalı Büyük Tepki Aldı!

Acun Ilıcalı Büyük Tepki Aldı!

acun ılıcalı, acun ılıcalı haberleri, acun ılıcalı hakkında Sevgili melekler, dün gece Yetenek Sizsiniz programını izleyenler görmüştür. Sırf reyting uğruna Acun Ilıcalı rezil bir görüntünün tekrarlanmasına göz yumdu. Sahneye çıkan gruptaki bir çiftin erotik dans yapması üzerine mozaiklenen görüntü Acun tarafından tekrarlatıldı. İlk gösterimde başını çeviren Ilıcalı, Hülya Avşar'ın...
  4. Hazal Kaya'ya Büyük Tepki Var!

Hazal Kaya'ya Büyük Tepki Var!

hazal kaya, hazal kaya haberleri, hazal kaya sigara Sevgili melekler, Hazal Kaya instagramda yayınlanan bir fotoğrafı sebebiyle hayranlarını kızdırdı. Rol gereği 13.bölümde gelinlik giyen Kaya, çekilen fotoğrafta sigara içerken görülüyor. Çekime ara verildiği bir anda sisagara içen oyuncunun fotoğrafı Instagram'da yayınlandı. Genç oyuncunun hayranları fotoğrafa tepki gösterdi. İşte o...
  5. Sibel Can'a büyük tepki!

Sibel Can'a büyük tepki!

Sanat dünyasının büyük isimlerinden biri olan Sibel Can, kırmızı kalp şeklin de giydiği kürk için büyük tepki aldı. Bu kürkü giyebilmek için tam 7 aydır sıra bekleyen Sibel Can, sonun da beklediği kürke kavuşarak üzerine giydiği kalp şeklinde ki kırmızı kürkle instagram da paylaştığı resimle olay oldu... Açıklamalar da kürkün fiyatı 40 bin olarak belirtilse de bugün izlediğim magazin...

Sayfayı Paylaş