gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hindili Kapama

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler : • 200 gr. hindi kuşbaşı • 2 adet taze soğan • 9 adet arpacık soğan
    • 5-6 adet taze fasulye
    • 1 adet havuç
    • 1 adet kabak
    • 1 adet patates
    • 1 çorba kaşığı un
    • 1 çorba kaşığı tereyağ Maydanoz
    • 2 su bardağı su
    • Tuz ve karabiber Hazırlanışı : Tencerede tereyağını eritip unla birlikte kavurun. Kuşbaşı şeklinde doğradığınız taze fasulyeleri, patatesleri, taze soğanları, kabakları, havucu tencereye koyup karıştırın. Arpacık soğanları da ilave edin. Kuşbaşı şeklinde doğranmış olan hindi etlerini de sebzelerin içine ekleyip kavurmaya devam edin. Yemeğin suyunu ve baharatlarını ekleyip 20 dk. kadar pişirin. Pişmesine yakın kıyılmış maydanozları ilave edin.

Hindili Kapama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kapama pilav

Kapama pilav

kapama pilav kapama pilavı tas tavuklu pilav tarifi 5-6 adet küçük soğan(bütün olarak kalacaklar.) 4-5 adet yemeklik doğranmış patates yarım kilo kadar kuşbaşı doğranmış kırmızı et istenildiği kadar sarımsak salça,karabiber,tuz,zeytinyağı 3 su bardağı sıcak suda bekletilmiş pilavlık pirinç pirinç hariç bütün malzemeler aynı anda tencereye konularak bir süre ara ara karıştırılarak pişirilmeye...
  2. kapan

kapan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Kapama gözlerini....

Kapama gözlerini....

Çocukken geceleri yıldızlara bakardım… Başımı gökyüzüne kaldırır heyecanla yıldızları sayardım; kaçında aşk vardı, kaçından böyle görünürdü gökyüzü, kaçında denizler bu kadar güzel ve kaçında aşk maviydi… Yıllar sonra senin gözlerinde gördüm yıldızları… Gözlerinde o çocukluk heyecanımı yaşadım yeniden. Mavi denizleri, mavi gökyüzünü, mavi aşkı gördüm… Belki de onun için sen gözlerini...
  4. Ejder Kapanı

Ejder Kapanı

22 Ocak ta vizyona girecek filmlerden biride Ejder Kapanı. Son yıllarda yerli filmlerde oldukça kaliteli filmleri görmemiz mümkün Ejder Kapanı bana göre senenin en çok ses getirecek fimlerden olmaya şimdiden aday.Zengin ve deneyimli oyuncu kadrosunun yer aldığı fimlerden sizlere bazı bilgileri ve özeti vermek istiyorum Çocuk tecavüzcülerini öldüren bir katilin izinde adalet kavramının...
  5. Patlıcan Kapama

Patlıcan Kapama

Malzemeler 1 kg kuzu eti (ön kol) 1 kg patlıcan 1 büyük soğan 2 sivri biber 2 diş sarımsak 3 orta boy domates 2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı tuz Hazırlanışı Düdüklü tenceremize etimizi kısık ateşte koyuyoruz arkalı önlü kızarırmış gibi suyu çekene kadar çeviriyoruz. Etin kendi suyu çektikten sonra etimize 3 su bardağı kadar soğuk su...

Sayfayı Paylaş