hındıstan cevızlı kurabıye...

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

kurabıye kürabiye cevızlı kurabıye [​IMG]

az once yaptım resmını de eklıyım dedım...

1 paket margarın
    1 su bardagından bıraz fazla pudra sekerı
    3 yumurtanın sarısı
    1 paket vanılya
    1 paket kabartma tozu
    aldıgı kadar un hındıstan cevızı

pudra sekerı ve yumurtaları kopurtuyoruz...oda sıcaklıgındakı margarını(erıtılmeyecek )ılave edıyoruz..aldıgı kadar un vanılya ve kabartma tozunu da ılave edıp kulak memesı kıvamına getırdıgımız hamurdan cevız buyuklugunden parcalar koparıyoruz..once yumurta akına batırıp sonrada hındıstan cevızıne buluyoruz..180 derece de uzerı hafıfı kızarana kadar pısırıyoruz..
    ıstersenız uzerıne cıkolata sosu dokebılırsın

hındıstan cevızlı kurabıye... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tarcınlı Fınfıklı Kurabıye

kurabiye kurabıye kurabıyeler tırtıl kurabıye kürabiye Malzemeler oda sıcaklıgında yumusamıs margarın 3 yemek kasıgı pudre sekerı 1 subardagı fındık 1 yumurta 2 yemek kasıgı yogurt alabıldıgıne un bır pakatten az kabartma tozu uzerıne buyuk fındık 15 adet tarcın pudra sekerı Yapılışı hamur malzemelrının hepsını karıstırıp yumusak hamur elde edelım elımızde yuvarlaklar...
  2. Pakıstan*Hındıstan Gelınlerı Takıları

pakistan takıları hındıstan hindistan gelinleri pakıstan hindistan takıları Pakistan ve Hindistan ulkelerinin gelinleri oldukca sansli...Belki de dunyada en cok ve en pahali takilari takan ve talep eden gelinlerdir.. Hepsi agir ihtisamli ve son derece susluler.. Dikkat cekmemeleri mumkun degil hatta bu tur bir gelini kacirmak da ii fikir :))))))

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. hındıstancevızlı kurabıye