gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

hindistancevizli muhallebili sarma

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hindistan cevizli sarma muhallebili sarma hindistan cevizli muhallebili rulo muhallebi muhallebi sarması MALZEMELER: 1 kg süt
    1 su bardağı un
    1 su bardağı toz şeker
    1 çorba kaşığı margarin
    1 paket hindistan cevizi
    1 paket vanilya
    1 paket krem şanti
    1 subardağı süt
    istenilen miktarda fındık,ceviz veya antep fıstığı

YAPILIŞI:
    Süt,un ve şekeri bir tencerede koyulaşana kadar pişirin.En son margarin ve vanilyayı ekleyin.Fırın tepsisine hindistancevizini düzgünce yayın. Muhallebiyide hindistan cevizinin üzerine yayın ve soğumasını bekleyin. Bu aradada krem şantiyi sütle birlikte çırpın ve muhallebi soğuyana kadar krem şantiyi buzdolabında bekletin. Muhallebi soğuduktan sonra krem şantiyide yayın ve üzerine fındık veya ceviz serpin. 3 veya 4 cm genişliğinde şeritler halinde kesin ve ortadan ikiye kesin(çünkü rulo yaptığınızda çok uzun oluyor) rulo yapın. 5 - 10 dk daha buzdolabında beklettikten sonra yiyebilirsiniz.

hindistancevizli muhallebili sarma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhallebili kadayıf

Muhallebili kadayıf

muhallebili kadayıf Nefis bir tatlıyla ağzınızı tatlandırmaya ne dersiniz? İşte hem hafif hem leziz bir tatlı tarifi... MUHALLEBİLİ KADAYIF Malzemeler: 300gr kadayıf 6 yemek kaşığı toz şeker 5 yemek kaşığı tereyağı 1,5 su bardağı doğranmış ceviz Hazırlanması: Kadayıfı 1-2 saat öncesinden derin dondurucuya koyun. Dondurucudan alıp kolayca kırarak tencereye koyun. İçine yağı,...
  2. Kakaolu sarma

Kakaolu sarma

kakaolu sarma sarma kek kakaolu tatlısı Melişlerim çok güzel bir tarif mutlaka deneyin çok beğeneceksiniz:) Malzemeler 1 kilo süt 3,5 kahve fincanı un 4 kahve fincanı şeker 50 gr kakao 1 paket krem şanti 300 gr hindistan cevizi 1 su bardağı süt Süslemek için damla çikolata Yapılışı Süt,kakao,un,ve şekeri derin bir tencerde karıştırın.Muhallebi kıvamını alıncaya kadar pişirin.El...
  3. Tavuk Sarma

Tavuk Sarma

tavuk sarma tavuk fileto sarma forumda varmı diye baktım ama buna benzer sanırım birkaç tarif verilmiş ama tam benzerini bulamadım sizlerle paylasmak istedim :) Malzemeler, 2 parça tavuk göğüs fileto 10 dilim salam 5 adet salatalık turşusu 1 adet yumurta 1 kâse mısır gevreği 1 çay kaşığı karabiber Damak tadınıza göre tuz Hazırlanışı, Tavuk filetoları tuz ve...
  4. Sarmamı,Baklavamı?

Sarmamı,Baklavamı?

bayramlarda sarmamı sararsınız yoksa baklavamı açarsınız?
  5. Limonlu hindistancevizli muffin

Limonlu hindistancevizli muffin

tarifi birebir uygulayın ben yaptım harika oluyor.... Malzemeler 3 tane yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 3 yemek kaşığı eritilmiş tereyağ 2-2,5 su bardağı un 1 tane kabartma tozu 1 tüp dr oetker vanilya aroması 1 tüp dr oetker limon aroması yarım limon kabuğu rendesi 1 çay bardağı hindistan cevizi Yapılışı Yumurtayla toz şekeri mikserle iyice çırpın. Süt ve eritilmiş tereyağını...

Sayfayı Paylaş