Hint mutfağı / Köri Soslu Börülceli Tavuk | Melekler Mekanı FORUM - 26 Eylül 2016

Hint mutfağı / Köri Soslu Börülceli Tavuk

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.177
    Ödül Puanları:
    113
    köri soslu tavuk nasıl yapılır köri soslu tavuk hazır sosu hazır tarifi
    Malzemeler:

500 gr Börülce veya kilçiksiz taze fasulye
    500 gr haslanmis tavuk eti
    1 su bardagi yogurt
    3 yemek kasigi mayonez
    Tuz

3 çorba kasigi köri 1 çorba kasigi hardal

Yapilisi:

Börülceleri veya fasulye kullaniyorsaniz fasulyeleri biçakla 4'e bölerek çok fazla öldürmeden haslayin. Bu malzeme yesil ve hafif diri, ama pismis olmalidir.
    Bu malzemeyi süzüp sogumaya birakin.
    Pismis tavuk etini börülce veya fasulyelerin boyunda uzunlamasina ve yassi olarak kesin. Bir kasede, yogurdu, mayonezi, hardali ve 3 çorba kasigi köriyi ve tuzu çirparak karistirin.
    Sonra bu karisimin içine börülceleri ve dilimlenmis tavuk etini ekleyip tamamen birbirine bulanacak sekide ilave edin ve yine iyice karistirin.

*Servis tabagina alarak sogumus halde servis yapiniz.

2. sevkar06

sevkar06 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnu en kısa zaman da yapacagım

3. sevkar06

sevkar06 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. ayla pek

ayla pek Forum Okuru

merhaba gayet güzel bir paylaşım olmuş, bende evde kendim tarifi yapmak istedim ama markette bulamayınca geçenlerde sipariş verdiğim yerden aldım tüm malzemeleri topluca gönderiyorlar, deneyebilirsin ;)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ekim 2015
Hint mutfağı / Köri Soslu Börülceli Tavuk konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hint Usulü Tavuk Sote

MALZEMELER 500 gr kuşbaşı tavuk 1 adet soğan 2 veya 3 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı kimyon 1 tatlı kaşığı köri 1 tatlı kaşığı kişniş 4 çorba kaşığı yoğurt tuz karabiber HAZIRLANIŞI Soğan ve sarımsakları tencereye doğradıktan sonra yağda çevirin. Daha sonra tavukları katın ve 5 dakika kadar pişirin. Kimyon, köri kişniş, tuz, karabiberi ekleyip 2 dakika karıştırın. En son yoğurdu ekleyip 30...
  2. Barbekü Soslu Tavuk

MALZEMELER 1 kg tavuk kanadı McCormick Tavuk sosu 2 yemek kaşığı domates salçası, 3/4 su bardağı soğuk su HAZIRLANIŞI Sosu, salçayı ve suyu küçük bir kapta karıştırın. Karışımı çiğ kanatlara sürünüz. 200 C'ye ısıtılmış fırında tavuk tamamen pişinceye kadar tutun.
  3. fırında başemel soslu tavuk

basemel soslu tavuk başemel soslu tavuk başemal fırında başemal fırında başemel Malzemeler 750 gr tavuk eti (göğüs) 750 gr havuç 750 gr patates 750 gr bezelye beşamel sos için malzeme : 1 litre süt 1,5 çorba kaşığı köri (baharat) 1 su bardağı un 150 gr margarin karabiber tuz 200 gr kaşar peynir Yapılışı Patatesleri ve havucu küp küp doğrayıp haşlayın. Tavuğu haşlayıp didikleyin,...
  4. Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi Resimli

Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi Resimli Bu hafta sonu çok özel misafirlerim gelecek ve sizden Köri Soslu Pilav (Tavuklu) Tarifi istiyorum lütfen tarifi biliyorsanız yazın bana
  5. Köri Soslu Tavuklu Pilav

köri soslu tavuklu pilav köri soslu tavuklu pilav tarifi köri soslu tavuklu pilav nasıl yapılır Amerikan mutfağından bir yemek tarifiyle karşınızdayız melekler :) bu makalemizde tarifini vereceğimiz pilav, amerikan pirinciyle yapılan köri soslu tavuklu pilav. Tarifimize geçelim :tik: MALZEMELER 2 su bardağı Amerikan Pirinci 1 şeker kaşığı karabiber 2 su bardağı su 3 yemek kaşığı soya...

Sayfayı Paylaş