gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hipotiroid hastaligi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

slm ben hipotiroid hastasiyim 10 sene önce kötü huylu bir tümör vardi boynumda tedavi oldum gecdi ve bir kac sene önce yeniden bir yagbezesi yani tiroid tespit edildi ve hipotiroid dediler neyse ilacla tedavi uygulamaya gecdi ama haplara devam etmek zorunda kaldim ama ben bu zaman icersinde nerdeye 30 kilo birden aldim esgi halimden eser yok ve depresyona girdim kendime güvenim azaldi haplari birakinca adet bozuklugu olmaya basladi bazi zamanl 3-4 ay hic adet olmadim fln nerdeyse bir sene gecdi faha fazla kilo aldim ya ben anlamadim kilo vermek istiyorum olmuyor moralim cok bozuk napmaliyim..???:((((...

hipotiroid hastaligi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Seker Hastaligi

Seker Hastaligi

SEKER HASTALIGI Seker Hastaligi Nedir ?|Eger Seker hastasi iseniz, insulin denilen hormondan vucudunuzda ya yeterince yoktur ya da vucudunuz bu hormonu dogru bir Sekilde kullanamiyordur. Bu durumda kaninizda dolaSan Seker vucudunuz tarafindan yeterince kullanilamaz ve kaninizda bulunan bu fazla Seker kalbinize, kan damarlariniza, böbreklerinize, sinirlerinize ve gözlerinize zarar verebilir....
  2. Parkinson Hastaligi

Parkinson Hastaligi

Hastalık ilk kez 1817 de İngiliz doktor James Parkinson tarafından tanımlanmış ve Dr. Parkinson hastalığı “sallayıcı felç” olarak kaleme almış. Yaşlılık döneminde ortaya çıkan, hareketlerde yavaşlama, istirahat halinde ellerde ve daha nadiren ayaklarda titreme, kaslarda sertlik ve denge dozukluğuyla ile gelişen Parkinson hastalığı ile ilgili merak ettikleriniz… PARKİNSONİZM NEDİR?...
  3. Sap Hastaligi

Sap Hastaligi

Tanım Halk arasında tabak hastalığı olarak bilinen, bütün çift tırnaklı hayvan türlerinde görülebilen bulaşıcı bir hastalıktır. Aft Humması, ayak-ağız hastalığı (foot-mouth disease) isimleri de kullanılmaktadır. Sığırlar, domuzlar, koyunlar ve keçiler hastalığa çok çabuk yakalanırlar. Bunun yanı sıra hayvanat bahçesindeki bazı hayvanlarla doğal hayattaki kirpi, fare, ceylan gibi hayvanlar da...
  4. Prenses Hastaligi

Prenses Hastaligi

Yemek yedikten sonra suçluluk duygusuna kapılıp, yedikleri yemekleri kusan insanların sayısı az değil. Bünye devamlı olarak yemekleri kusmaya alıştığı zaman “Bulumia ya da prenses hastalığı” olarak adlandırılan hastalık ortaya çıkar. Besinler mideye alındıktan sonra sindirilmesine ve bağırsaklara gitmesine izin verilmeden midedeyken kusmayla dışarı atılır. Bu da mide-bağırsak sisteminin...
  5. Hipotiroidi için deniz yosunu

Hipotiroidi için deniz yosunu

Hipotiroid kadınlarda görülen bu rahatsızlık genelde 50 yaş sonrası görülüyor.Doğum sonrası da görülebilen bu rahatsızlık gerek fiziksel görünüm gerekse yaşam kalitesini etkileyebiliyor.Bu rahatsızlıktan şikayetçi olanların kan plazmasında tiroid hormon seviyesi azalır.Ve şu belirtiler orata çıkar.Yogunluk,bitkinlik,sinirlilik,depresyon, kilo artışı yada kaybı,kas zayıflaması,ödem,cildin...

Sayfayı Paylaş